Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Auto Motor und Sport: Mercedes pozostanie w F1

Toto Wolff w rozmowie z Auto Motor und Sport zdradził, że Mercedes pozostanie w Formule 1 po 2020 roku. Austriak przyznał również, że osiągnięto porozumienie w kontekście Concorde Agreement.

Opublikowano

w dniu

Mercedes 2019 W10 Shakedown Silverstone Project Pitlane
Fot. Mercedes AMG Petronas Motorsport

Przypomnijmy, że ostatnio w sieci krążyło wiele spekulacji dot. przyszłości Srebrnych Strzał w Formule 1. Jednak eksperci przewidywali odejście niemieckiej marki z F1, a Lewisa Hamiltona i Toto Wolffa zaczęto łączyć ze Scuderią Ferrari. Mercedes już pod koniec ubiegłego roku miał wiele strategicznych spotkań, a jedno z nich wiązało się z nieobecnością szefa ich ekipy F1 podczas GP Brazylii.

Radykalne zmiany przepisów miały nie podobać się zarządowi Daimler AG. Toto Wolff miał być jednym z tych, którzy mieli walczyć o przekonanie wszystkich członków do dalszych inwestycji w Formule 1. Mimo że niemiecka stajnia już zapisała się na kartach historii, 48-latek wciąż widzi przyszłość i sens uczestnictwa w mistrzostwach.Porozumienie Concorde było brakującym ogniwem do oficjalnego potwierdzenia uczestnictwa ekipy z siedzibą w Brackley po sezonie 2020. Część osób spodziewało się, że teraz wiele osób będzie walczyło o przejęcie tak dobrze prosperującego zespołu. Na horyzoncie byli Toto Wolff, Lawrence Stroll czy Roger Penske. Po dzisiejszym oświadczeniu ze strony pierwszego z wymienionych, mało prawdopodobna wydaje się zmiana decyzji.

Obecność w Formule 1 jest dla nas przydatna. Mercedes na pewno zostanie w Formule 1 w 2021 roku. Chcemy zostać. Umowa Concorde nie jest już przeszkodą. Chcieliśmy tylko, aby została dobrze sformułowana. Oczywiście, tak aby i mniejsze zespoły miały korzyści – powiedział szef Mercedesa na łamach Auto Motor und Sport.

Czy złota passa zostanie przedłużona?

W sezonie 2020 Mercedes będzie walczył o siódme podwójne mistrzostwo z rzędu. Jeśli dokonają tego wyśrubują rekordy jeszcze bardziej. Przed nimi podobnie długą dominacją mogło pochwalić się Ferrari w latach 1999-2004 (6 MŚ konstruktorów i 5 MŚ wśród kierowców). Niektórzy byli zdania, że Srebrne Strzały będą chciały pożegnać się z F1, podbijając tegoroczną kampanię.

Prezentacja tegorocznego bolidu W11 odbędzie się 14 lutego na torze Silverstone. Stajnia z Brackley ogłosiła dziś podpisanie umowy partnerskiej z firmą AMD.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama