Connect with us

Formuła 1

Brawn porównał Hamiltona i Schumachera

Ross Brawn porównał ze sobą dwóch najbardziej utytułowanych kierowców w historii F1, Michaela Schumachera i Lewisa Hamiltona. Obu uznał za niezwykle utalentowanych zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę.

Opublikowano

w dniu

Ross Brawn F1 FOM
Fot. Formula One Management / Ross Brawn

Dyrektor zarządzający i techniczny F1 wypowiedział się na temat swojego rodaka. Warto zaznaczyć, że jeszcze jako szef zespołu miał okazję współpracować z dwójką wymienionych zawodników. Z Lewisem Hamiltonem współpracował jedynie w trakcie sezonu 2013, ponieważ później funkcję szefa Mercedesa objął Toto Wolff. Jednak rok wystarczył, aby przekonać się o talencie. Dlatego Brawn nigdy nie ukrywał, że według niego Hamilton zasłużył na swoje mistrzowskie tytuły podobnie jak wcześniej Schumacher.W sezonie 2020 możemy być świadkami pobicia kolejnych rekordów, bowiem sześciokrotny mistrz świata może sięgnąć po siódmą koronę oraz przebić 91 zwycięstw “Schumiego”. 

Obaj są niezwykle utalentowani w tym, co robią w samochodzie i w tych momentach, w których wyciągają coś znikąd. Niektóre okrążenia kwalifikacyjne, które wykonał Lewis, sprawiły, że zespół zaniemówił. Michael był taki sam, czasami pojawiają się kierowcy jedyni w swoim rodzaju, którzy mogą to zrobić – powiedział Ross Brawn na łamach The Guardian.

Niektórzy twierdzą, że sukces Lewisa Hamiltona był głównie efektem dominacji Srebrnych Strzał. W przypadku Michaela Schumachera wszyscy wiedzą, że w latach 1996-1999 uczestniczył w odbudowie Ferrari, z którym później święcił 5 z 7 mistrzostw. Były szef Mercedesa uważa jednak, że nie należy patrzeć na to w ten sposób, oceniając kto zasłużył bardziej.

Lewis zasłużył na to, po prostu zasłużył na każde zdobyte mistrzostwo. Ma odpowiednią ekipę we właściwym czasie i osiąga najwyższe wyniki. Nie popełnia błędów i jest fantastycznym kierowcą, jego osiągi są wyjątkowe – dodał 65-latek.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama