Nasze social media

Formuła 1

Racing Point RP20 – “mała” ewolucja [ANALIZA]

BWT Racing Point zaprezentowało światu bolid RP20. Zgodnie z oczekiwaniami stajnia z Silverstone postawiła na ewolucję. Na ten moment wygląda na to, że pokazali najmniej, ale najprawdopodobniej w Barcelonie zainstalują sporo nowych części.

Opublikowano

w dniu

Racing Point RP20 przód
Fot. BWT Racing Point / RP20

Prezentacja miała miejsce w austriackim Mondsee w siedzibie głównego partnera, BWT. Przeszło godzinę trwała część oficjalna poświęcona nowym celom na 2020 rok oraz oczekiwaniom zawodników. Otmar Szafnauer zaznaczył, że już od 2017 roku jego zespół jest zadowolony ze współpracy i cieszy się na możliwość jej rozszerzania. Jego zdanie podzielił dyrektor generalny BWT, Andreas Weißenbacher. Sergio Perez i Lance Stroll byli podekscytowani odsłonięciem nowej maszyny, z którą Racing Point wiąże duże nadzieje.

Racing Point RP20

Fot. BWT Racing Point / RP20

Celem stajni z siedzibą w Silverstone jest powrót do walki o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Przypomnijmy, że sezon 2019 zakończyli na 7. lokacie, co było spowodowane restrukturyzacją w zespole i opóźnieniami w pracach nad samochodem RP19. Na pewno łatwo nie będzie, jeśli w środku stawki nadal będzie tak duży ścisk.

Niewielkie zmiany… przynajmniej na razie

Na zdjęciach da się zauważyć, że przednie skrzydło w Racing Point RP19 ma bardziej zakrzywiony ostatni płat. Sam dziób został odsłonięty poprzez usunięcie “peleryny”. Nacięcia także są zdecydowanie mniejsze niż w poprzednich latach. Oprócz tego doszły “rogi” na łączeniu nosa z sekcją kokpitu.

Racing Point RP20 bok

Fot. BWT Racing Point / RP20

Sekcje boczne są bardzo podobne do tych ubiegłorocznych i zapewne ulegną największym modyfikacjom w trakcie testów. Po spojrzeniu da się wychwycić, że jedna z prostokątnych owiewek nie ma teraz nacięć. Andrew Green zdecydował się na pomniejszenie wlotów do chłodnic i stworzenie dodatkowego przedziałka. Zaskoczeniem nie jest także ciasne upakowanie podzespołów. Pokrywa ma teraz bardziej dopasowany kształt, ale u innych zespołów widać to jeszcze bardziej.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama