Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Wolff: Ostatnio nie rozmawiałem z Hamiltonem o przyszłości

Toto Wolff ujawnił, że od grudnia nie prowadził rozmów z Lewisem Hamiltonem dotyczących przyszłości. Szef Mercedesa przyznał, że oczywistym wydaje się, że dalsze partnerstwo byłoby dobre dla obu stron.

Opublikowano

w dniu

Toto Wolff 2018 i Lewis Hamilton Wolff i Hamilton
Fot. Mercedes-AMG F1 Petronas Motorsport / Toto Wolff i Lewis Hamilton

Przypomnijmy, że w sezonie 2020 brytyjski kierowca będzie miał szansę wyrównać rekord Michaela Schumachera. Hamilton może sięgnąć po siódmą koronę mistrza świata. Jednak nie wiadomo, co stanie się później. Wolff ostatnio uspokoił sytuację, deklarując, że Mercedes pozostanie w F1 na dłużej. Wcześniej pojawiały się plotki łączące obu Panów ze Scuderią Ferrari.

Obecna umowa sześciokrotnego mistrza świata wygasa po tegorocznej kampanii. Wielu kibiców chciałoby go zobaczyć w innym zespole jako zawodnika mogącego walczyć o kolejne tytuły. Oczywistym posunięciem wydawałoby się wtedy przejście do Ferrari. Jednak tam coraz mocniejsza pozycję ma młody Charles Leclerc. Szef Srebrnych Strzał wolałby pozostawić wszystko tak jak jest. – Myślę, że to oczywiste połączenie w przyszłości – powiedział Austriak w rozmowie o partnerstwie między Hamiltonem a Mercedesem z Autosport.

Chcielibyśmy mieć najszybszego mężczyznę w samochodzie. A wiem, że Lewis chce być najszybszym samochodem, więc wspólna współpraca jest oczywista. Ale wiesz, podróżujemy dookoła świata prawie 10 miesięcy każdego roku. Sami tworzymy sobie nerwy co drugi weekend. Zimą pozostawiamy się w spokoju – dodał Toto Wolff.

Ostatnia rozmowa z nim odbyła się wieczorem przed przyjęciem bożonarodzeniowym. Mieliśmy miłą pogawędkę o tym, że moglibyśmy kontynuować naszą współpracę i rozpocząć dyskusję, kiedy wróci z Ameryki i jednocześnie, gdy właściwie rozpoczniemy sezon. Wierzę, że zespół potrafi przyciągnąć najlepszych kierowców. W tej chwili Lewis udowodnił już, że jest najlepszym obecnym kierowcą dzięki swoim sześciu tytułom – podsumował 48-latek. 

Srebrne Strzały wciąż mają pole do poprawy

Wolff chce, aby Mercedes nadal budował najlepszy samochód, aby wesprzeć również najlepsze talenty w swoim zespole. Austriak dał do zrozumienia, że nie można oprzeć wszystko tylko na osobie Lewisa Hamiltona. – W średnim i długim okresie mam nadzieję, że nadal będziemy w stanie dostarczać technologię najlepszym kierowcom i przyciągać ich – ocenił.

Jeśli wierzyć ekspertom, to Mercedes i Haas nie podpisały jeszcze porozumienia Concorde Agreement. Złożenie podpisu jest konieczne, aby móc uczestniczyć w mistrzostwach świata po sezonie 2020. Jak wiemy, Gene Haas zastanawia się nad dalszym zaangażowaniem w F1.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama