Nasze profile w mediach społecznościowych

Porady

Jakie żarówki do Renault Megane II? Pełen wykaz

Chcesz wymienić żarówki w Renault Megane III, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek do drugiej generacji Megane.

Opublikowano

w dniu

renault megane ii
Fot. Renault

Renault Megane II (2002 – 2008)

Renault Megane II pojawiło się na rynku pod koniec 2002 roku zastępując “jedynkę” produkowaną od 1996 roku. Generacja ta stała się prawdziwym bestsellerem w historii modelu.

W 2003 r. zyskała uznanie ekspertów otrzymując tytuł Europejskiego Samochodu Roku, a rok później wyznaczyła nigdy nie pobity rekord sprzedaży w Europie. Na Starym Kontynencie rozeszło się wtedy ponad 465 tys. egzemplarzy Megane. 

Samochód występuje w kilku wersjach. To 3- oraz 5-drzwiowy hatchback, 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi oraz 2-drzwiowe coupe-cabrio. Auto dostępne jest z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi.

Renault Megane II – typowe usterki

Zwłaszcza benzynowe silniki były i są popularne. Jako najlepszy z nich wymieniany jest motor 1.6 16V, który jednak nie jest wolny od awarii. Najczęściej wspomina się usterki cewek oraz koła zmiennych faz rozrządu. Druga generacja Megane zasłynęła także z wielu problemów z elektroniką. 

Nieco gorzej w porównaniu z benzyniakami wypadają wersje wyposażone w silniki Diesla – 1.5 i 1.9 dCi. W wielu z nich codziennością są chociażby awarie układów wtryskowych. 

Nic więc dziwnego, że nawet dzisiaj benzyniaki są chodliwym produktem. Wszystko przez niską cenę samochodu i niedrogie naprawy. 

Renault Megane – wymiana żarówek

Wymiana żarówek w samochodach francuskiej marki nie jest trudna, ale czasochłonna, biorąc pod uwagę stosunkowo trudny dostęp do reflektorów i tylnych świateł.

Będąc właścicielem drugiej generacji Renault Megane warto zainwestować w lepszej jakości żarówki samochodowe, aby częstotliwość wymiany była znacznie rzadsza. Ta generacja tego modelu wręcz słynie z przepalających się żarówek. 

Jeśli nie wiecie jaką żarówkę kupić, poniżej znajdziecie ich pełen wykaz.

Renault Megane II – żarówki

światła mijaniaH7
światła drogoweH7
światła przeciwmgielne przednieH11
światła przeciwmgielne tylneP21W
kierunkowskazy przednieP21W|PY21W
kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
światła postojowe przednieW5W
światła postojowe tylneP21/5W
światła stopuP21/5W
światło cofaniaP21W
światła tablicy rejestracyjnejW5W

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama