Connect with us

IRG Formula 2020: Zapowiedź wyścigu o GP Monako

Już w najbliższą niedzielę, 24 maja, o godz. 21:00 rozegrana zostanie V runda simracingowego sezonu IRG Formula 2020.

Opublikowano

w dniu

IRG Formula 2020 GP Monako 2020

Każdy, kto choć raz miał okazję zmierzyć się z tym torem, pokocha go albo znienawidzi. Uliczny tor w Monaco założony został w 1929 roku, a Formuła 1 gości tu od 1950 roku. Od samego początku budził spore emocje. Wśród kierowców tor ten uważany jest za jeden z najbardziej wymagających. Za to publiczność poza wyścigami zachwyca się otoczką wyjątkowego miejsca Księstwa Monako. Nie inaczej jest podczas rundy IRG Formula.

Ciasne ulice, nierówna nawierzchnia, bliskość band nie wybaczają najmniejszych błędów, to weryfikacja umiejętności kierowców. Poza kwalifikacjami i pojedynkami na strategie, bardzo ciężko jest tutaj walczyć o pozycje na torze. Zwolennicy uważają, że na torze w Monaco najcięższa walka jaką musimy stoczyć to ta ze samym sobą – trudy wyścigu to pełna koncentracja od samego startu aż do ostatniego przejazdu przez linię mety.

Jednych to kręci, innych odpycha. Nikogo nie warto przekonywać czy zrażać. Każdy musi sam wyrobić sobie opinię o wąskich uliczkach Monte Carlo. Fakty są następujące: po zgaśnięciu czerwonych świateł, każdy z zawodników będzie miał do pokonania 78 okrążeń  (najwięcej w całym kalendarzu). Wygra ten, któremu uda się ta niełatwa sztuka w jak najkrótszym czasie (nie każdemu kierowcy będzie to dane, część stawki wysypuje się już na pierwszym zakręcie). Wszystko to składa się na ponad półtorej godziny intensywnej walki z rywalami, ale przede wszystkim z własnymi słabostkami – chwila zagapienia się może drogo kosztować.  

Uczestnicy simracingowej serii IRG Formula 2020, powoli przygotowują się już do niedzielnych zawodów, zarówno podczas ‘wolnych treningów’ jak i krótkich sprawdzających ‘mini-wyścigów’.

Szczegółowe statystyki znajdziecie pod poniższymi odnośnikami:

Na ulicznym torze w Monaco, dla odmiany, bardziej od tempa podczas wyścigu, będzie liczyła się pełna koncentracja – kto zachowa ją jak najdłużej, ten będzie miał największe szanse posmakowania szampana na podium.  Dodatkową atrakcją z pewnością będzie dynamicznie zmieniająca się pogoda: synoptycy nie wykluczają możliwości wystąpienia opadów deszczu, a jak wiemy deszcz w Monaco gwarantuje wyjątkowe emocje!

Takich właśnie deszczowych emocji nie brakowało podczas poprzedniej rundy rozgrywek #IRGformula na hiszpańskim torze pod Barceloną z którego  relację można zobaczyć pod tym linkiem:  https://youtu.be/NojVu3oXQFM?t=2417

Po 4 rundach sezonu sytuacja w klasyfikacji generalnej wygląda następująco: na prowadzeniu umacnia się Daniel Stepkowski (mistrz ubiegłorocznego sezonu) z dorobkiem 133 pkt., na drugim miejscu Sebastian Kosmala (wicemistrz sezonu  2019) – 119 pkt., a najniższy stopień podium okupuje  Michał Nizio – 82 pkt. Zespołowo niezmiennie prowadzi Infinity Racing Team – 193 pkt., przed DS Speed SimRacing Team – 158 pkt. oraz Rapid Racing – 141 pkt.

Pełna klasyfikacja generalna dostępna na stronie: https://irg-world.pl/standings/33

Administracja ligi IRG World zachęca wszystkich zawodników do wzmożonych treningów na ligowych serwerach, kręcenia stintów oraz udziału w sobotnim wyścigu testowym. Istnieje możliwość sprawdzenia strategii wyścigowej oraz uzyskania licencji (dla nowych uczestników).

Jak będzie przebiegała rywalizacja na wąskich uliczkach Księstwa MonaKo, kto wygra na starcie, komu dopisze szczęście, czy będzie padać? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już w najbliższą niedzielę o 21:00. Oglądajcie bezpośrednią relację na żywo na kanale MotoGamesTV, na którą zapraszamy już dziś: https://www.youtube.com/user/MotoGamesTV.

Dzięki usłudze Restream transmisja będzie również dostępna na kanałach: Twitch, Mixer, DLive.

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek. Możecie tam podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu. Dla IRG-World będzie za to wyrazem waszego wsparcia dla naszej działalności.

GP w liczbach / Race stats:

Tor: Circuit de Monaco
Długość pętli: 3337 m
Dystans wyścigu: FL + 78 okrążeń
Liczba zakrętów: 19 (8 w lewo, 11 w prawo)
Różnica poziomów: 42 m (min. 47,5 mnpm – T17 La Rascasse, max. 89,5 mnpm – T4 Casino Square)
Maksymalna prędkość: ~ 300 km/h
Największe przeciążenie: ~4 G
Maksymalnie otwarta przepustnica: ~45% okrążenia
Mieszanki dedykowane: miękka / średnia / twarda
Opony: średnie
Zużycie hamulców: średnie
Silnik: niskie
Siła docisku: wysoka
Zużycie paliwa: ~1,41 kg/okr.
Wpływ obciążenia paliwem: ~ 0,20 s/10 kg (śr. w sezonie 0,28 s/10 kg)
Przewidywana liczba pit-stopów: 1 / 2
Długość alei serwisowej: 258 m
Przejazd prze pit-lane: ok. 23 s
Zmiany biegów: ok. 58 na 1 okr.

Plan weekendu wyścigowego:

20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 minutes)
21:30 Warmup (5-10 minutes)
21:35 (21:40) Official race
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 50 laps on server

Serwery:

IRG_Formula#1 (24/7)
IRG_Formula#2 (24/7)

Jak dołączyć do ligi: http://irg-world.com/for-new-ones

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama