Nasze profile w mediach społecznościowych

Porady

Opel Vectra C (III) – jakie żarówki? Pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w Oplu Vectra C, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki opel vectra c
Fot. Opel

Żarówki Opel Vectra C (2002 – 2008)

Żarówki Opel Vectra C są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, Opel Vectra C pojawił się na rynku latem 2002 roku. Samochód wyjeżdżał z taśm produkcyjnych w Niemczech, Belgii i Wielkiej Brytanii. Jest oparty na platformie Epsilon General Motors. Co ciekawe, pojazd montowano również w Egipcie wraz z dwiema poprzednimi wersjami.

General Motors zdecydowało się na czterodrzwiowego sedana jako podstawową wersję. Pięciodrzwiowy hatchback, znany jako Vectra GTS, przypomina natomiast kultowe modele Opla z przeszłości, takie jak Commodore GTE z lat 70.

ZOBACZ TAKŻE
AdBlue - co to jest i dlaczego się stosuje? Wyjaśniamy

Jakie silniki?

Zakres silnika w w/w wariancie został znacznie zmodyfikowany, aby uwzględnić bardziej sportowy model GTS (i zwiększoną masę własną). Podczas gdy silnik bazowy 1.8 Ecotec o mocy 122 KM (90 kW) był modelem podstawowym, oferowany był również silnik 2,0 L z turbodoładowaniem o mocy 175 KM (129 kW) oraz nowy silnik V6 o pojemności 3,2 L i mocy 211 KM (155 kW). Silniki wysokoprężne najpierw dostarczył Isuzu (3,0 l V6). W 2004 r. zostały one zastąpione przez jednostki Fiata o pojemności 1,9 l, o mocy 150 KM (110 kW).

Władze Opla zdecydowały się na lifting Vectry pod koniec 2005 roku. Wtedy też australijska jednostka 2.8 V6 Turbo (podoba do tej zastosowanej w Saabie 9-3) zastąpiła silnik V6. Co ważniejsze, Holden po raz pierwszy przedstawił wersję Vectra OPC, dostępną tylko w nadwoziach hatchbacka i kombi. Moc Saaba V6 Turbo została zwiększona do 255 KM (188 kW).

Co ciekawe, ta sama platforma, na której opiera się ta Vectra, stanowi również podstawę dla Saaba 9-3 (Szwecja) oraz Chevroleta Malibu, Pontiaca G6 i Saturna Aury.

ZOBACZ TAKŻE
Jak jeździć automatem? Poradnik dla początkujących

Żarówki Opel Vectra C – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Opla Vectry C, produkowanego w latach 2002 – 2008. Opis procesu wymiany żarówek znajdziecie np. w książce serwisowej. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

Światła mijania (krótkie)H7, ksenony D2S
Światła drogowe (długie)H1 albo H7
Świtała pozycyjne (postojowe) przednieW5W
Świtała pozycyjne (postojowe) tylneP21W
Kierunkowskazy przedniePY21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Kierunkowskazy tylnePY21W|PY21W
Światła przeciwmgielne przednieH3
Światła przeciwmgielne tylneP21W
Światła cofaniaP21W
Światła stopuP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W
Oświetlenie bagażnikaC10W

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama