Czego szukasz?

Założ konto w BETFAN z motohigh.pl

Formuła 1

Szef Mercedesa nie chce Vettela. Konkretne oświadczenie

Już od czasu ogłoszenia, że Sebastian Vettel nie będzie kontynuował współpracy ze Scuderią Ferrari pojawiły się plotki dotyczące jego transferu do mistrzowskiej ekipy. Szef Mercedesa i prezes Daimler AG nie widzi tam jednak miejsca dla czterokrotnego mistrza świata.

szef Mercedesa i Daimler AG Ola Kallenius i Sebastian Vettel

O co chodzi? Otóż w trakcie studia F1 po kwalifikacjach w niemieckiej telewizji RTL odbyła się rozmowa video z Ola Källeniusem, który odniósł się do wszystkich plotek. Szwed był zadowolony z wywalczenia pierwszego rzędu i podkreślał, jak świetnie spisuje się Valtteri Bottas. Z racji, że Lewis Hamilton jest nie do ruszenia, główny szef Mercedesa nie znalazł miejsca dla kierowcy z Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes upewnia się przed dalszym uczestnictwem w F1

Oczywiście wiele mówiło się o tym, że nowy prezes Daimler AG ma zupełnie inną wizję na rozwój przedsięwzięcia. Wielu ekspertów doszukało się nawet, że byłby on zainteresowany angażem niemieckiego kierowcy w zespole Mercedesa. Tym samym, dzięki temu odrodziłby się motorsport w Niemczech i marka by zyskała wizerunkowo.

Przyszłość zespołu F1 wciąż nie jest do końca jasna

Auto Motor und Sport wielokrotnie jednak przedstawiał teorię na temat odejścia stajni z Brackley z F1 po sezonie 2020. Oficjalnie firma nie podpisała nowego Concorde Agreement, który uprawnia do udziału w MŚ od 2021 roku. Część doszukiwała się w tym wpływu Källeniusa, który miał uważać, że wydawanie tak dużych pieniędzy na królową sportów motorowych nie ma sensu. Zdecydowanie bardziej opłacalną inwestycją i priorytetową inwestycją miał stać się zespół Formuły E.

ZOBACZ TAKŻE
Szef Mercedesa ma niespotykany plan. Chce obciąć pensje wszystkim

Toto Wolff kilka razy uspokajał kibiców F1. Uczynił to także Ola Källenius, który podkreślał ważną rolę serii w rozwoju marki. W dodatku ograniczenia budżetowe i obecna przewaga kompleksu technologicznego w Brackley i Brixworth może dać im wyniki na lata. Duet Hamilton-Bottas od 2017 r. bardzo dobrze współpracuje i nie ma zbyt wielu powodów do zmian. 

Obejdzie się bez Niemca w składzie?

Jedynie za Sebastianem Vettelem mogłyby przemawiać osiągnięcia i wartość marketingowa. W duecie z Lewisem Hamiltonem mogliby zapewnić Mercedesowi jeszcze więcej rozgłosu. Niestety duży znak zapytania byłby w kontekście formy 33-letniego Niemca, który zaczął popełniać dużo błędów na torze. Ostatnio, w inauguracyjnym GP Austrii, przytrafił mu się kosztowny spin.

ZOBACZ TAKŻE
Karuzela transferowa powraca: Vettel w Mercedesie, Bottas w Renault?

Rozumiem, że jest to bardzo ekscytująca myśl dla niemieckich fanów. Jednak mamy najlepszych kierowców,  Lewisa i Valtteriego, którzy jeżdżą na najwyższym poziomie. Widzieliśmy fantastyczne okrążenie Valtteriego. Jesteśmy za naszymi obecnymi kierowcami – powiedział główny szef Mercedesa.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama