Connect with us

Żarówki Passat B6 – pełen wykaz dla każdej wersji. Halogeny i ksenony

Chcesz wymienić żarówki w Volkswagenie Passacie B6, ale nie wiesz jakie kupić? Dobrze trafiłeś – ten tekst jest skierowany do właśnie takich osób.

Opublikowano

w dniu

volkswagen passat b6
Fot. VW

Volkswagen Passat B6 (2005-2010)

Debiutujący w roku 2005 Volkswagen Passat B6 był szóstą już generacją popularnego samochodu niemieckiej marki. W stosunku do poprzedniej generacji unowocześniono jego wygląd, systemy oraz mechanikę. Nie zabrakło także powiększenia wnętrza i zmiany stylistyki. Podobnie jak w poprzednich generacjach, Passat B6 był produkowany w dwóch typach nadwozia – sedan oraz kombi. 

Do samochodu przygotowano aż dziewiętnaście silników – 10 Diesli i 9 benzyniaków. Ciekawą rzeczą była także 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów, co jest dość niespotykane. 

ZOBACZ TAKŻE
Co ile wymiana oleju silnikowego? Najważniejsze informacje

Jedną z głównych zalet Passata B6 było jego wyposażenie. Oprócz montowanych w standardzie elektrycznych hamulców postojowych oraz szyb, nowi właściciele otrzymywali znane systemy ESP i ABS. Przy wyborze droższych opcji wyposażeniowych dochodziły ksenony, tempomat, kierownica wielofunkcyjna, skórzana tapicerka a także bogatsze wykończenie niektórych elementów deski rozdzielczej. Użyto do tego między innymi drewna.

Awarie

Pomimo nowej generacji modelu, wielu użytkowników uważało Passata B5 za zdecydowanie lepszy samochód od jego następcy. Częstym i bolesnym problemem w tym modelu jest całkowite odcięcie zapłonu w trakcie jazdy. Po takim zdarzeniu pozostaje jedynie wizyta u mechanika. 

ZOBACZ TAKŻE
Zasięg 0 km na ekranie samochodu. Ile można jeszcze przejechać?

Częstej wymiany wymagać mogą także wtryskiwacze, pompy oraz hamulec ręczny. Dość niespotykanym problemem jest awaria wspomagania hamulca, polegająca na nagłym spadku jego siły w trakcie hamowania. 

Wymiana żarówek w Passacie B6

Wymiana żarówek w samochodach niemieckiej marki jest zdecydowanie łatwiejsza, niż np. w Renault, które słynie z trudnego dostępu do reflektorów. Jeśli jednak nie chcecie robić tego regularnie, warto zainwestować w lepszej jakości żarówki.

Ich pełen wykaz znajdziecie poniżej. Zawarliśmy w nim zarówno żarówki halogenowe, jak i ksenonowe. Oba typy były bowiem dostępne w tym modelu.

Żarówki Passat B6 – halogeny

pozycyjne (postojowe) - przódLED / W5W
pozycyjne (postojowe) - tyłLED
mijania (krótkie)H7
drogowe (długie)H7
przeciwmgielne - przódH11
przeciwmgielne - tyłLED / P21W
kierunkowskazy - przódLED / W21W|WY21W
kierunkowskazy - bokiLED
kierunkowskazy - tyłH21W
stopuLED
cofaniaLED / P21W
tablicy rejestracyjnejLED / C5W

Żarówki Passat B6 – ksenony

pozycyjne (postojowe) - przódLED / W5W
pozycyjne (postojowe) - tyłLED
mijania (krótkie)LED / D1S
drogowe (długie)H9
przeciwmgielne - przódHB4
przeciwmgielne - tyłLED / P21W
kierunkowskazy - przódLED / W21W|WY21W
kierunkowskazy - bokiLED
kierunkowskazy - tyłH21W
stopuLED
cofaniaLED / P21W
tablicy rejestracyjnejLED / C5W

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama