Connect with us

Formuła 1

Mugello i Soczi dołączone do kalendarza F1 2020. Co dalej?

Zgodnie z oczekiwaniami Formuła 1 potwierdziła, że nowy kalendarz F1 dopełnią obiekty Mugello i Soczi. Na ten moment będą to rundy nr 9 i 10, a w przypadku kolejnych – informacje mają zostać przekazane już wkrótce. Najprawdopodobniej wciąż są prowadzone rozmowy z włodarzami innych obiektów.

Opublikowano

w dniu

Tor Mugello 2020 Ferrari test day gdzie oglądać gp toskanii
Fot. Scuderia Ferrari

Przypomnijmy, że 9 lipca Autosport poinformował o tym, że tory tj. Mugello i Algarve mogą świętować. Najprawdopodobniej ten drugi zostanie dodany wraz z kolejną aktualizacją kalendarza mistrzostw świata. Większego zaskoczenia nie ma, ponieważ obecność kolejnego wyścigu we Włoszech oraz pozostawienie GP Rosji nie może dziwić. Dlatego tory Mugello i Soczi mogą być już spokojne.

Skąd pomysł na kolejny włoski obiekt?

Spektakularny tor Mugello we Włoszech po raz pierwszy będzie gościł u siebie F1. Obiekt będzie czwartym włoskim torem, po Monzie, Imoli i słynnym torze drogowym w Pescara (gościł tylko w sezonie 1957).

ZOBACZ TAKŻE
Mugello będzie gościło 9. wyścig F1? Kalendarz już "na ostatniej prostej"

Obiekt w Toskanii jest własnością Ferrari. Włoska marka będzie świętować na nim 1000. udział w Grand Prix F1. Wyścig zaplanowano tydzień po GP Włoch, 13 września. Nazwa GP nie jest zaskoczeniem, bo w niej obecny jest wspomniany region.

Samochody F1 w przeszłości testowały na nim. Ostatnie jazdy odbyły się przed startem sezonu. Wówczas Sebastian Vettel i Charles Leclerc łapali rytm w bolidzie z 2018 roku. Zespół z Maranello mógł sprawdzić wówczas wszystkie zaostrzone procedury bezpieczeństwa. Obaj kierowcy chwalili obiekt i po cichu każdy liczył na dołączenie do tegorocznego kalendarza F1.

Nowe terminy dla Mugello i Soczi

Dziewiąta runda MŚ, czyli GP Toskanii, odbędzie się 11-13 września. Dwa tygodnie później wszyscy przeniosą się na Soczi Autodrom. GP Rosji rozegra się 25-27 września.

Początkowo był plan, aby rozegrać aż dwa wyścigi w miejscowości goszczącej ZIO w 2014 roku. Jednak pomysł nie został przeforsowany.

Liberty Media bardzo chciałaby stworzyć finalny kalendarz F1 2020 składający się z 15-18 rund. Cel wydaje się osiągalny, gdy doliczymy Kanadę, Portugalię, Chiny, Bahrajn i Abu Zabi. Najprawdopodobniej ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Hockenheimring, Imola i Hanoi.

ZOBACZ TAKŻE
Algarve coraz bliżej Formuły 1. Co z innymi obiektami?

Pełny kalendarz na sezon 2020 powinniśmy poznać w nadchodzących tygodniach. Poniżej oficjalne oświadczenie władz F1.

Chcemy podziękować organizatorom, władzom krajowym, zespołom i FIA za ich ciężką pracę i wsparcie w umożliwieniu zdobycia Grand Prix. Wiemy, że nasi fani będą zachwyceni, że Rosja będzie gospodarzem siódmego wyścigu na Sochi Autodrom. Zobaczą też pierwszy wyścig Formuły 1 na ekscytującym torze Mugello we Włoszech – czytamy.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz F1 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Z przyjemnością ogłaszamy, że Mugello i Soczi będą częścią kalendarza 2020 i chcemy podziękować wszystkim naszym partnerom za wsparcie w ostatnich tygodniach – dodał Chase Carey, prezes i dyrektor generalny Formuły 1.

W zeszły weekend mieliśmy świetny start do sezonu w Austrii. Jesteśmy coraz bardziej przekonani o naszych planach ścigania się do końca 2020 roku. Grand Prix Rosji jest ważnym momentem w naszym sezonie i nie możemy się doczekać powrotu do Soczi we wrześniu. Jesteśmy równie podekscytowani, widząc wyścig Formuły 1 – po raz pierwszy  – w Mugello. I to przy okazji 1000. Grand Prix Ferrari. Oba wyścigi będą ogromnym wsparciem dla fanów, a kolejne ogłoszenia w kolejnych wyścigach w naszym kalendarzu będą nadchodzić w nadchodzących tygodniach – zapewnił dyrektor generalny F1 Group.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama