Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Znacie wszystkich mistrzów świata F1? Sprawdźcie się w quizie

Mistrzostwo świata F1 to marzenie każdego zawodowego kierowcy w sportach motorowych. Czy potraficie wymienić wszystkich 33 kierowców, którzy mogą pochwalić się tym ekskluzywnym tytułem?

Opublikowano

w dniu

mistrzostwo świata f1 lewis hamilton 2019
Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

Mistrzostwo świata F1 to marzenie każdego kierowcy

Mistrzostwo świata F1 to jedno z największych marzeń kierowców występujących nie tylko w królowej sportów motorowych, ale także innych seriach. Otrzymuje go ten kierowca, który w ciągu sezonu zgromadzi największą liczbę punktów.

Co ciekawe, w ciągu 70-letniej historii Formuły 1, aż 28 razy o tytule decydował ostatni wyścig sezonu. Najwcześniej zapewniono go sobie na sześć wyścigów przed końcem sezonu, a uczynił to Michael Schumacher w sezonie 2002. 

ZOBACZ TAKŻE
Era turbo – najbardziej szalone lata w Formule 1

Mistrzostwo zdobyło dotąd 33 kierowców z 14 krajów

Po tytuł mistrzowski sięgnęło dotąd 33 kierowców. Najwięcej z nich pochodzi z Wielkiej Brytanii, bowiem aż dziesięciu. To zdecydowana przewaga nad kolejnymi narodowościami, których jest aż czternaście. Trzech mistrzów świata mają Niemcy, Brazylia i Finlandia, a dwóch – Australia, Austria, Włochy i Stany Zjednoczone. Po jednym kierowcy z tytułem F1 mają natomiast Argentyna, Francja, Hiszpania, Kanada, Nowa Zelandia i Republika Południowej Afryki.

Jeśli chodzi o kierowców według zespołów, zdecydowanie najwięcej tytułów kierowców ma na swoim koncie Ferrari – aż 15. McLaren dotąd zdobył 12 mistrzowskich tytułów kierowców, a Mercedes 8. Powyżej pięciu mistrzostw świata kierowców mają w swoich zespołach także Williams i Lotus. 

ZOBACZ TAKŻE
Kimi Raikkonen i Alberto Ascari. Obaj dzierżą jeden rekord

Biorąc pod uwagę kraj konstuktora, ponownie górą jest Wielka Brytania, która może pochwalić się aż 37 tytułami. Włochy mają 21 tytułów, Niemcy 8, Austria 4, a Francja 3.

Czy jednak jesteście w stanie wymienić z imienia i nazwiska wszystkich kierowców – mistrzów świata F1? Zapraszamy do udziału w quizie, który zweryfikuje wiedzę na temat mistrzów świata królowej sportów motorowych. Na uzupełnienie 33 nazwisk zaplanowaliśmy 10 minut. Tyle powinno w zupełności wystarczyć. 


W zależności od popularności tego quizu będziemy rozważać organizację kolejnych w tym stylu. Aby nie przegapić naszych aktualności, warto dołączyć do obserwujących naszych postów w mediach społecznościowych – przede wszystkim Facebooka i Twittera.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama