Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Kubica wystąpi w kolejnych treningach F1. Trwają rozmowy z Alfą Romeo

Od dłuższego czasu spekulowano o tym, w ilu piątkowych treningach pojedzie Robert Kubica. Alfa Romeo Racing Orlen miała dać naszemu rodakowi pięć pierwszych sesji treningowych w sezonie 2020 – takie były doniesienia jeszcze w lutym. Sprawy skomplikowały się w wyniku pandemii koronawirusa, który wymusił wprowadzenie nowych harmonogramów dla F1 i DTM.

Opublikowano

w dniu

Kubica Alfa Romeo GP Styrii 2020
Fot. Alfa Romeo Racing Orlen / Robert Kubica

Kubica ma za sobą pierwszy trening F1 w sezonie

Przypomnijmy, że zwycięzca GP Kanady 2008 dostał pierwszą szansę podczas GP Styrii. Wówczas Kubica zastąpił Givinazziego. Miał on okazję zebrać cenne dane oraz popracować nad ustawieniami. Ostatecznie był 18. i stracił do Raikkonena (15.) 0,3 s. Bolidy C39 nieznacznie przyspieszyły, ale wciąż było to za mało, aby bez nadzwyczajnych okoliczności zdobyć punkty w drugiej rundzie MŚ.

ZOBACZ TAKŻE
Robert Kubica sentymentalnie o sezonie 2008: To była jedyna szansa

Kimi Raikkonen zajął ostatecznie 11. miejsce z dużą stratą do Daniila Kvyata, któremu przypadł ostatni punkt. Wcześniej Antonio Giovinazzi zdobył dwa „oczka” za 9. miejsce w GP Austrii, ale był to bardziej wynik odpadnięcia aż 9 rywali. Stajnia z Hinwil czuje więc, że potrzebuje wsparcia przy rozwoju tegorocznej konstrukcji. 

ZOBACZ TAKŻE
Robert Kubica najszybszy na początku II tury testów

Warto przypomnieć, że Robert Kubica miał także swoje okazje za sterami bolidu F1 w trakcie testów przedsezonowych w Barcelonie. Podczas II tury przygotowań był nawet raz najszybszy. Wielu miało duże oczekiwania względem Alfy Romeo Racing Orlen, ale póki co nie są oni w stanie regularnie walczyć o punkty. Poniekąd wpływ na formę mogą mieć słabszy silnik Ferrari i odejście Simone Resty.

Stajnia z Hinwil chciałaby spisywać się lepiej, a w dopracowaniu maszyny miałby pomóc im nasz rodak. Problem polega na tym, że polski kierowca będzie także równolegle ścigał się w DTM i na drodze stają kolizje terminów i procedury dot. bezpieczeństwa. Aż cztery z dziewięciu rund niemieckiej serii kolidują z dotychczas zaplanowanymi weekendami F1. Oznacza to, że podczas GP Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Toskanii.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz F1 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Szef zespołu zabrał głos

Alfa Romeo Racing Orlen zamierza jednak znaleźć wolne luki w terminach, aby dać byłemu kierowcy Williamsa swój samochód. Niektórzy przypuszczają, że stanie się to już podczas GP Węgier. Wtedy jeszcze Kubica nie będzie miał innych zajęć poza F1. Dlatego, że w DTM wraz z Orlen ART GP wystartuje dopiero w sierpniu. Czyżby tym razem Raikkonen miał odstąpić kokpit?

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz DTM 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Planujemy dać mu cztery lub pięć sesji w tym sezonie, ale problem z nowym kalendarzem polega na tym, że musimy również wszystko przełożyć na później. On również ściga się w DTM, co oznacza, że ​​musimy znaleźć rozwiązania, ale zrobimy to. Myślę, że to świetna wartość dodatnia dla zespołu pod względem zrozumienia samochodu. On wnosi niezły wkład – powiedział Frederic Vasseur.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama