Connect with us

Gdzie oglądać GP Wielkiej Brytanii w Polsce? [transmisja, stream, online]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać GP Wielkiej Brytanii F1 2020. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji tego wydarzenia. 

Opublikowano

w dniu

Podwójne wyścigi Silverstone Hamilton 2019 gdzie oglądać gp wielkiej brytanii
Fot. Red Bull Pool Content

Kto pokazuje F1 w Polsce w 2020 roku?

Gdzie oglądać GP Wielkiej Brytanii 2020? Od 2016 roku prawa do transmisji wyścigów Formuly 1 posiada stacja Eleven Sports. Umowa obowiązuje do końca 2022 roku. Tylko ten kanał posiada pełne prawa do wyścigów, kwalifikacji, sesji treningowych oraz innych wydarzeń związanych z weekendami wyścigowymi. Umowa obejmuje także magazyny na temat F1. 

To istotna informacja, bowiem prawa do transmisji serii towarzyszących, a więc Formuły 2 oraz Formuły 3, posiada inny kanał. Mowa tu o Polsacie, który transmituje te wydarzenia na swoich sportowych kanałach – głównie Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News. 

Polsat Sport ma także prawa do obszernych skrótów wyścigów. W sezonie 2020 będą one miały miejsce w poniedziałki wieczorem, a nadawca zaplanował na nie aż 1,5h czasu antenowego.

ZOBACZ TAKŻE
Najgorsze zespoły F1 w historii. Różne przepisy na porażkę?

Co równie ważne, na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby transmisje F1 ponownie pojawiły się w TVP. W 2019 r. publiczny nadawca transmitował wyścigi od ich 45. minuty, jednak obecnie nie ma takich planów. Potwierdził to szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

GP Wielkiej Brytanii 2020 będzie jednak wyjątkowe, bowiem jego transmisja będzie miała miejsce także w ogólnodostępnej telewizji. Mowa o Polsacie, który niespodziewanie dodał do swojej ramówki relację na żywo ze zmagań na Silverstone. W Polsacie będzie miała miejsce sama transmisja, bez studia przed i po wyścigu. Z całą pewnością komentarz będzie różnił się od tego na Eleven Sports, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak stwierdzić, że wyścig skomentuje Andrzej Borowczyk.

Gdzie oglądać Eleven Sports?

Eleven Sports posiada w swojej ofercie cztery kanały – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4. Wydarzenia na żywo związane z F1 transmitowane są na tych dwóch pierwszych antenach. 

Oferta Eleven jest dostępna u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. U części z nich są one składnikiem standardowego abonamentu w wybranych pakietach (jak np. w Inei), a w innych trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj koszt miesięcznego dostępu oscyluje w okolicach 15 złotych.

ZOBACZ TAKŻE
Niki Lauda - talent i ciężka praca aż do perfekcji | Legendy motorsportu

Co ważne, niektóre z tych podmiotów nie mają w swojej ofercie Eleven Sports 4, a jedynie trzy “podstawowe” kanały. Nie jest to jednak większy powód do zmartwień, bowiem czwarty kanał Eleven Sports jest dotąd najmniej ważny w ofercie nadawcy. Zamieszczane są tam głównie powtórki oraz magazyny.

Gdzie oglądać GP Wielkiej Brytanii 2020? Eleven Sports w Internecie

Kanały Eleven Sports dostępne są także w Internecie. Głównym miejscem jest strona samego nadawcy, a więc elevensports.pl. Miesięczny dostęp do wszystkich kanałów kosztuje tam 15,90 zł. Można także zdecydować się na inne wariant: półroczny dostęp w cenie 89,90 zł albo roczny za 159 zł. Co ważne, dostęp obejmuje także możliwość oglądania transmisji na telefonie za pomocą aplikacji Eleven Sports.

Poza tym, transmisje dostępne są także w innych serwisach – najpopularniejsze z nich to player.pl, pilot.wp.pl oraz ipla.tv. Cena za dostęp do kanałów jest podobna jak w przypadku zakupu za pomocą oficjalnej strony nadawcy.

F1 TV

W Polsce dostępna jest także oficjalna telewizja Formuły 1 – F1 TV, która oferuje transmisje wyścigów oraz innych sesji – treningowych oraz kwalifikacyjnych. Od standardowej transmisji telewizyjnej, odróżnia ją możliwość personalizacji. Użytkownik może wybrać chociażby widok danego kierowcy, a dodatkowo słuchać jego komunikatów radiowych.

ZOBACZ TAKŻE
Al Unser - z futbolu do IndyCar | Legendy motorsportu

Formuła 1 proponuje dwa pakiety – Pro oraz Access, jednak tak naprawdę sens ma tylko ten pierwszy. Tylko on zawiera transmisje na żywo wszystkich sesji oraz nielimitowany dostęp do kamer kierowców oraz komunikatów radiowych. W drugim znajdziemy zaledwie powtórki. Oba pakiety zawierają także rozbudowane archiwum wyścigów. 

Cena za pakiet F1 TV Pro wynosi 49,99 euro za rok albo 5,99 euro za miesiąc. Dostęp do usługi Access kosztuje natomiast 26,99 euro za rok albo 2,99 euro za miesiąc. 

Co najważniejsze, F1 TV nie oferuje komentarza w języku polskim. Dostępnych jest kilka “podstawowych” języków z angielskim i niemieckim na czele.

Gdzie oglądać GP Wielkiej Brytanii 2020 na żywo?

Eleven Sports podało już terminarz swoich transmisji na żywo związany z weekendem wyścigowym GP Wielkiej Brytanii, który odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2020 roku. Wszystkie podane niżej transmisje na żywo poprzedza studio, które odbywa się także po zakończonej sesji. Trwa ono od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W jego ramach dziennikarze oraz eksperci dyskutują o przeszłych oraz nadchodzących wydarzeniach.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz F1 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

W tym roku nie zmieniła się obsada redakcji F1 w Eleven Sports – przed telewizorami nadal będzie można więc spotkać Mikołaja Sokoła, Andrzeja Borowczyka, Macieja Jermakowa, Patryka Mirosławskiego, Filipa Kapicę, Michała Gąsiorowskiego, Aldonę Marciniak oraz Roberta Smoczyńskiego. Wyścig o GP Wielkiej Brytanii skomentują Michał Gąsiorowski i Filip Kapica.

Wiadomo już, że w związku z ograniczeniami ilości osób w padoku przez pandemię koronawirusa, Eleven Sports będzie wysyłać swoich dziennikarzy na pierwsze weekendy wyścigowe sezonu 2020. Nie można więc liczyć na relacje z padoku, bowiem całość własnych transmisji Eleven Sports będzie realizowana ze studia w Warszawie.

FP1 – piątek, 31 lipca 2020 r. – 11:55-13:40 – Eleven Sports 1

FP2 – piątek, 31 lipca 2020 r. – 15:55-17:45 – Eleven Sports 1

FP3 – sobota, 1 sierpnia 2020 r. – 11:55-13:10 – Eleven Sports 1

kwalifikacje – sobota, 1 sierpnia 2020 r. – 14:55-16:20 – Eleven Sports 1

wyścig o GP Wielkiej Brytanii 2020 – niedziela, 2 sierpnia 2020 r. – 15:05-17:10 – Eleven Sports 1, Polsat

obszerny skrót wyścigu – poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. – 20:00-21:30 – Polsat Sport

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama