Connect with us

Charles Leclerc dokonał niemożliwego. Były inżynier Ferrari zachwycony

Po GP Wielkiej Brytanii, Ross Brawn długo nie mógł uwierzyć w wynik Monakijczyka. Dyrektor sportowy i techniczny F1 podkreślał, że Charles Leclerc pokazał, że jest wyjątkowym kierowcą. Jego 3. miejsce wykraczało poza możliwości bolidu Ferrari SF1000.

Opublikowano

w dniu

Charles Leclerc po GP Węgier 2020
Fot. Scuderia Ferrari

Obecnie dwukrotny zwycięzca Grand Prix ma przewagę 23 punktów w klasyfikacji generalnej nad zespołowym partnerem. Charles Leclerc zdystansował Sebastiana Vettela, dla którego sezon 2020 to pożegnanie z Ferrari. Podczas, gdy Monakijczyk zdobył najniższy stopień podium, Niemiec był dopiero dziesiąty.

ZOBACZ TAKŻE
Vettel blisko Astona Martina? Na Silverstone przyjeżdżał z szefem zespołu

Dobre były tylko dwa wyścigi

Warto zaznaczyć, że poprzednio wychowanek Scuderii Ferrari zaskoczył wszystkich na inaugurację sezonu w Austrii. Niestety w GP Styrii doprowadził do wyeliminowania obu bolidów stajni z Maranello, a na Węgrzech poległ przez problemy techniczne. Za to na Hungaroringu Vettel był szósty. Wówczas Monakijczyk znalazł się poza punktami i zmagał się z bolidem.

ZOBACZ TAKŻE
Leclerc jednym z największych talentów wg Marko

Charles Leclerc z drugim podium. Sebastian Vettel z kłopotami

W trakcie wyścigu na torze Silverstone widać było poprawę tempa we włoskim zespole. Mimo że mieli zaliczyć na tym obiekcie najtrudniejsze zawody, to tak się nie stało. Słabsza postawę Niemca można usprawiedliwić problemami z jego samochodem przez cały weekend. Ferrari wciąż jednak próbuje wszystkiego, aby poprawić swoje położenie.

ZOBACZ TAKŻE
Leclerc załamany po wyścigu. Monakijczyka dopadło mnóstwo problemów

Były inżynier ekipy z Maranello przyznał, że poprawa osiągów bolidu SF1000 to kwestia czasu. Oczywiście największym problemem wydaje się silnik, przez który tracą sporo mocy, a i też pogorszyły się właściwości jezdne. Jednak, gdy wszystko gra to Charles Leclerc jeździ “na innej planecie”.

Podium Charlesa było przypadkowe, po problemie z oponami Valtteriego, ale biorąc pod uwagę trudności, jakie mają z samochodem, jego osiągi były imponujące. Nadal osiąga duże wyniki, które wykraczają poza możliwości samochodu. Pozostawia nas wszystkich czekających z zapartym tchem, kiedy naprawią samochód. Prowadzi całkiem wyjątkowo – powiedział szef FOM.

ZOBACZ TAKŻE
Silniki F1 i ich wydajność. Mercedes przed Renault i Hondą, Ferrari daleko

Scuderia Ferrari od GP Styrii wdraża ulepszenia do bolidu. Zdaje się, że zaczynają one działać. Wciąż jednak towarzyszy temu loteria, a do równej pracy po obu stronach garaży nie ma. To budzi największy niepokój.

Sebastian miał okropny weekend i masz to. Najwyraźniej wynik Charlesa był bonusem, a Ferrari najwyraźniej musi ulepszyć samochód – i to szybko. Ale w Ferrari jest wielu dobrych i doświadczonych ludzi, więc jestem optymistą – dodał Ross Brawn.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama