Connect with us

Jakie żarówki do Audi A4 B8? Pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w Audi A4 B8, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki audi a4 b8

Żarówki Audi A4 B8 (2007 – 2015)

Żarówki Audi A4 B8 są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, Audi A4 B8 pojawiło się na rynku w 2007 roku jako 4-drzwiowy sedan, a rok później jako 5-drzwiowe kombi. Samochód cały czas jest chętnie poszukiwany na rynku wtórnym i nie ma się co temu dziwić. To nadal całkiem świeża i ciekawa propozycja. Samochód rzecz jasna najczęściej jest sprowadzany zza naszej zachodniej granicy. 

Polaków do tego modelu zachęca głównie nadal ciekawy wygląd, mocne silniki oraz dobre wyposażenie. W momencie wprowadzania modelu na rynek, kokpit w Audi A4 B8 był przecież marzeniem wielu fanów motoryzacji. Nie bez znaczenia z pewnością jest także cały czas funkcjonujące wśród polskich kierowców zaufanie do rzekomo najlepszej i najbardziej trwałej na świecie niemieckiej technologii. 

ZOBACZ TAKŻE
Co to jest fading i dlaczego występuje? Wyjaśniamy

Na co uważać?

Zadbany egzemplarz Audi A4 B8 na rynku wtórnym to rzadkość. Jeśli znajdziecie takowy, to możecie czuć się szczęściarzami, bo auto jest dynamiczne i może dać sporo radości z jazdy. Do Polski z Niemiec sprowadza się jednak głównie samochody z dużymi przebiegami, usterkami i powypadkowe. Oczywiście handlarze często przekręcają liczniki oraz skutecznie maskują wszelkie usterki, dlatego poruszanie się na rynku używanych Audi A4 B8 może sprawić sporo trudności.

Pomijając powyższe kwestie nie warto interesować się benzyniakami 1.8 i 2.0 – samochody te umiarkowanie często mają bardzo, bardzo kosztowne problemy z tłokami i łańcuchami rozrządu. Na uwagę w aspekcie silnikowym zasługują więc głównie egzemplarze z silnikami wysokoprężnymi (szczególnie 2.0 TDI o mocy 136 KM i 3.0 TDI o mocy 204 KM) – te jednak często są bardzo zużyte i zaraz po zakupie może zdarzyć się niefortunna seria koniecznych wymian zużytych części eksploatacyjnych. Diesle szczególny problem mają z awariami pomp wysokiego ciśnienia. 

Audi A4 B8 to świetnie wyglądające i jeżdżące auto, jednak pomijając już częstotliwość napraw, te są niezwykle kosztowne. A kupując niedokładnie sprawdzony samochód, szybko może on okazać się studnią bez dna. 

ZOBACZ TAKŻE
Audi A4 B6 (2000-2006) - czy warto kupić?

Żarówki Audi A4 B8 – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Audi A4 B8, produkowanego w latach 2007 – 2015. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

A4 B8 – halogeny

Światła pozycyjne przódLED / P13W
Światła pozycyjne tyłLED / P21W
Światła mijania (krótkie)H7
Światła drogowe (długie)H7
Światła stopuLED / P21W
Światło cofaniaW16W
Kierunkowskazy przednie PSY24W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneLED
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

A4 B8 – ksenony

Światła pozycyjne przódLED / P13W
Światła pozycyjne tyłLED / P21W
Światła mijania (krótkie)D3S
Światła drogowe (długie)D3S
Światła stopuLED / P21W
Światło cofaniaW16W
Kierunkowskazy przednie PSY24W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneLED
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama