Connect with us

Jakie żarówki do Audi A6 C6? Pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w Audi A6 C6, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki audi a6 c6 2009

Żarówki Audi A6 C6 (2004 – 2011)

Żarówki Audi A6 C6 są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, Audi A6 C6 pojawiło się na rynku w 2004 roku jako 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi. Samochód cały czas jest chętnie poszukiwany na rynku wtórnym i nie ma się co temu dziwić. To nadal całkiem świeża i uważana za prestiżową propozycja. Samochód rzecz jasna najczęściej jest sprowadzany zza naszej zachodniej granicy. 

Samochód jest wygodny i zazwyczaj całkiem bogato wyposażony. Dodatkowo zastosowane materiały są w większości wysokiej jakości, więc trudno dziwić się jego popularności na rynku samochodów używanych. No i cały czas funkcjonujące wśród polskich kierowców zaufanie do rzekomo najlepszej i najbardziej trwałej na świecie niemieckiej technologii. Za niewielkie pieniądze można mieć duży, wygodny samochód klasy premium. To z pewnością marzenie wielu Polaków.

ZOBACZ TAKŻE
Skoda Yeti (2009-2017) - czy warto kupić? Opinie, problemy

Na co uważać?

Jednym z lepszych wyborów przy zakupie tego auta jest benzynowe V8 o pojemności 4,2 l, którego moc maksymalna wynosi 335 KM. Ciekawym wyborem jest także benzyniak V6 o pojemności 2,8 l, którego moc maksymalna wynosi 210 KM. Zdecydowanie najgorszą opinię ma natomiast Diesel 2.0, który ma problemy z turbiną, pompowtryskiwaczami, pękającymi głowicami i wieloma innymi rzeczami. W przypadku tego modelu zdecydowanie warto rozważyć opcję benzynowe.

Najlepszą opinię mają modele po liftingu – dość powiedzieć, że przed modernizacją przeprowadzono aż kilkanaście akcji serwisowych. Niedociągnięć i wad fabrycznych było więc co nie miara. 

Problemem samochodu są drogie naprawy, które mogą uszczuplić portfel nawet o kilka tysięcy. Wśród najpopularniejszych drogich usterek znajdziemy awarię sterowników oraz wszelkie związane z jednostkami napędowymi. Zakup modelu musi więc poprzedzić dogłębna analiza dotycząca głównie przebiegu i eksploatacji, bowiem “zajechane” samochody po chwili wymagają naprawdę kosztownych napraw.

ZOBACZ TAKŻE
Jak jeździć automatem? Poradnik dla początkujących

Żarówki Audi A6 C6 – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Audi A6 C6, produkowanego w latach 2004 – 2011. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

A6 C6 – halogeny

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłLED / P21W
Światła mijania (krótkie)H7
Światła drogowe (długie)H7
Światła stopuP21/4W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH3
Światła przeciwmgielne tyłH21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W

A6 C6 – ksenony

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłLED / P21W
Światła mijania (krótkie)D2S, D3S
Światła drogowe (długie)H7
Światła stopuP21/4W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH3
Światła przeciwmgielne tyłH21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama