Connect with us
WRC

Gdzie oglądać WRC w Polsce w 2020 roku? [transmisja wrc, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać WRC w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji najważniejszej serii rajdowej na świecie.

Opublikowany

w dniu

Elfyn Evans WRC Meksyk 2019 gdzie oglądać wrc
Fot. M-Sport / Elfyn Evans podczas Rajdu Meksyku 2019

Kto pokazuje WRC w Polsce w 2020 roku?

Gdzie oglądać WRC w Polsce 2020? Prawa do transmitowania rajdowej serii… nie były łakomym kąskiem w naszym kraju. Do tego stopnia, że od 2019 r. żadna telewizja nie zdecydowała się na ich zakup.

W przeszłości WRC pokazywały m.in. Canal+, Motowizja czy Polsat Sport, jednak wyniki oglądalności były bardzo słabe biorąc pod uwagę zainwestowane pieniądze, więc nikt nie zdecydował się na zakup praw do transmisji tej serii. 

Brak telewizji transmitującej WRC w Polsce nie oznacza oczywiście, że nie można śledzić tej serii w naszym kraju.

Gdzie oglądać WRC w Polsce? Pełna transmisja WRC

Wszystko za sprawą dedykowanego serwisu streamingowego WRC pod nazwą WRC+ ALL Live. Pozwala on obejrzeć wszystkie odcinki specjalne na żywo i na życzenie w jakości HD. Kibice mogą także śledzić zmagania na mapie z aktywnym położeniem samochodów (oczywiście na podstawie GPS). Co więcej, wszystkie materiały video można obejrzeć z wielu kamer onboard, a dostęp do transmisji można mieć za pomocą wszystkich urządzeń mobilnych (komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tablet oraz smart tv).

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz WRC na sezon 2020 już gotowy. Powrót we wrześniu

Taki luksus jednak kosztuje. WRC+ All Live kosztuje w Polsce 8,99 euro za miesiąc albo 89,99 euro za 12-miesięczną subskrypcję. Jeśli ktoś na początku roku wykupił 12-miesięczną subskrypcję, to z pewnością nie jest teraz zachwycony, bo zapłacił za kilka miesięcy bez rajdów. Ogólnie rzecz biorąc, 12-miesięczny dostęp jest tylko 1,50 euro tańszy miesięcznie od miesięcznej subskrypcji. W niepewnych czasach rozsądniejszym wyjściem paradoksalnie wydaje się kupowanie co miesiąc kolejnej subskrypcji. 

Poza transmisjami na żywo, WRC+ All Live oferuje oczywiście dostęp do archiwalnych materiałów. To niezwykle bogata biblioteka materiałów z rajdów z ostatnich lat, a także wiele nagrań historycznych.  Więcej informacji znajdziecie tutaj – WRC+ All Live.

Darmowe transmisje WRC w Polsce. RedBull TV

Dla kibiców pragnących rajdowych wrażeń, ale niezainteresowanych pełnymi transmisjami, mamy doskonałą informację. W Polsce funkcjonuje serwis RedBull TV, który oferuje transmisje WRC zupełnie za darmo.

Rzecz jasna, nie jest to jednak tak rozbudowana biblioteka multimediów jak w WRC+ All Live, ale znany producent napojów energetycznych zapewnia kilka materiałów przy okazji każdego rajdu. W przypadku Rajdu Sardynii 2020 to transmisja jednego sobotniego odcinka specjalnego, podsumowanie piątkowych, sobotnich i niedzielnych zmagań w specjalnych magazynach (tzw. highlightsy) oraz podsumowanie całego rajdu dzień po jego zakończeniu.

Minusem jest oczywiście język – RedBull TV – podobnie zresztą jak WRC+ All Live – oferuje transmisje wyłącznie po angielsku. Krótko mówiąc, w 2020 r. nie znajdziecie szerszych relacji z rajdów po polsku. Transmisje z Rajdu Sardynii w serwisie RedBulla znajdziecie tutaj – Rajd Sardynii RedBull TV.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama