Connect with us

Gdzie oglądać DTM w Polsce? [transmisja, stream, dtm online]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać DTM w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji serii z udziałem Roberta Kubicy.

Opublikowano

w dniu

Robert Kubica BMW M4 DTM testy Nurburgring 2020 rywale Roberta Kubicy gdzie oglądać DTM w Polsce
Fot. BMW

Kto pokazuje DTM w Polsce w 2020 roku? DTM w Super Polsat

Gdzie oglądać DTM w Polsce 2020? Prawa do transmitowania niemieckiej serii były łakomym kąskiem ze względu na występy w niej Roberta Kubicy, które z pewnością spotkają się z dużym zainteresowanie. Ostatecznie to Eleven Sports wygrało przetarg na pokazywanie DTM w latach 2020-21.

Tylko ten kanał posiada pełne prawa do serii kwalifikacyjnych, wyścigów oraz innych wydarzeń związanych z weekendami wyścigowymi. Umowa obejmuje także magazyny na temat DTM. 

ZOBACZ TAKŻE
DTM 2020: Niezbędnik kibica - wszystko, co musisz wiedzieć

W związku z powszechnym zainteresowaniem startami Roberta Kubicy, transmisjami były zainteresowane także ogólnodostępne kanały, ostatecznie jednak wszystkie prawa ma w swoich rękach Eleven Sports. Właścicielem stacji jest jednak Polsat, który zdecydował się na pokazywanie DTM w ogólnodostępnym kanale Super Polsat, który przede wszystkim znajduje się na naziemnej telewizji cyfrowej. Krótko mówiąc – jest dostępny niemal dla każdego zainteresowanego mieszkańca Polski.

Super Polsat przez cztery pierwsze weekendy wyścigowe sezonu 2020 pokazywał jeden – sobotni – wyścig weekendu. Nie zrobił tego jednak podczas pierwszego weekendu wyścigowego (5. weekend wyścigowy sezonu 2020) na Nurburgringu. Wydawało się, że to koniec transmisji wyścigów z udziałem Roberta Kubicy w ogólnodostępnej telewizji, ale na szczęście nie. Super Polsat po braku transmisji z jednego weekendu wyścigowego DTM, wrócił do transmitowania wyścigów niemieckiej serii. Sobotni wyścig poza Eleven Sports będzie więc także transmitowany na ogólnodostępnym Super Polsacie.

Gdzie oglądać Eleven Sports?

Eleven Sports posiada w swojej ofercie cztery kanały – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4. Wydarzenia na żywo związane z F1 transmitowane są na tych dwóch pierwszych antenach. 

Oferta Eleven jest dostępna u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. U części z nich są one składnikiem standardowego abonamentu w wybranych pakietach (jak np. w Inei), a w innych trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj koszt miesięcznego dostępu oscyluje w okolicach 15 złotych.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz DTM 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Co ważne, niektóre z tych podmiotów nie mają w swojej ofercie Eleven Sports 4, a jedynie trzy “podstawowe” kanały. Nie jest to jednak większy powód do zmartwień, bowiem czwarty kanał Eleven Sports jest dotąd najmniej ważny w ofercie nadawcy. Zamieszczane są tam głównie powtórki oraz magazyny.

Gdzie oglądać DTM w Polsce? Eleven Sports w Internecie

Kanały Eleven Sports dostępne są także w Internecie. Głównym miejscem jest strona samego nadawcy, a więc elevensports.pl. Miesięczny dostęp do wszystkich kanałów kosztuje tam 15,90 zł. Można także zdecydować się na inne wariant: półroczny dostęp w cenie 89,90 zł albo roczny za 159 zł. Co ważne, dostęp obejmuje także możliwość oglądania transmisji na telefonie za pomocą aplikacji Eleven Sports.

Poza tym, transmisje dostępne są także w innych serwisach – najpopularniejsze z nich to player.pl, pilot.wp.pl oraz ipla.tv. Cena za dostęp do kanałów jest podobna jak w przypadku zakupu za pomocą oficjalnej strony nadawcy.

Transmisja DTM w Internecie – DTM TV?

Niemiecka seria wyścigowa posiada dedykowaną platformę OTT, w której można oglądać serie kwalifikacyjne i wyścigi – DTM Grid. Ze względów licencyjnych jest ona jednak zablokowana w Polsce, jeśli chodzi o kwalifikacje i wyścigi. Oznacza to tak naprawdę, że widzowie nad Wisłą legalnie mogą oglądać wyścigowe poczynania Roberta Kubicy jedynie za pośrednictwem kanałów Eleven Sports albo Super Polsatu. To oczywiście zrozumiałe rozwiązanie w sytuacji, gdy Eleven Sports płaci za prawa do transmitowania niemieckiej serii.

Co ciekawe, jeszcze w zeszłym roku transmisje DTM były dostępne za darmo w serwisie YouTube. Teraz za pośrednictwem popularnego serwisu z video dostępne są jedynie piątkowe treningi DTM, co i tak jest zaskakującym rozwiązaniem w związku z uruchomieniem DTM Grid. Treningi są bowiem transmitowane także właśnie tam, w dodatku z możliwością wyboru komentarza pomiędzy niemieckim i angielskim. W tym przypadku polscy użytkownicy mogą śmiało korzystać z serwisu grid.dtm.com. Treningi są bowiem odblokowane także w naszym kraju. W przypadku pierwszego weekendu wyścigowego na Torze Zolder, odbędą się one 16 października o 13:00 i 16:30. Pierwszy potrwa 45, a drugi 30 minut. 

Gdzie oglądać wyścig DTM na Torze Zolder 2020 na żywo?

Eleven Sports podało już terminarz swoich transmisji na żywo związany z drugim weekendem wyścigowym DTM na Torze Zolder, który odbędzie się w dniach 16-18 października 2020 roku. Przypomnijmy, że DTM ściga się na torze w Belgii w dwa weekendy po kolei. Tor o długości 4011 m został zbudowany w 1963 roku. W swojej historii 10-krotnie gościł wyścigi Formuły 1 – w latach 1973, 1975-1982 i 1984. Zolder jest głównie pamiętane jako miejsce tragicznego wypadku Gillesa Villeneuve’a w 1982 roku.

Wszystkie podane niżej transmisje na żywo poprzedza studio, które odbywa się także po zakończonej sesji. Trwa ono od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W jego ramach dziennikarze oraz eksperci dyskutują o przeszłych oraz nadchodzących wydarzeniach.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna DTM 2020. Sprawdź, jak obecnie wygląda

Nad DTM w Eleven Sports będzie pracowała bardzo podobna ekipa, co w przypadku F1. W studiu znajdą się bowiem Maciej Jermakow, Mikołaj Sokół, Aldona Marciniak i Robert Smoczyński, a kwalifikacje i wyścigi skomentują Mikołaj Sokół z Marcinem Grzywaczem. Jedyną nowością jest więc postać Marcina Grzywacza. To komentator znany głównie z meczów piłkarskich, który jednak wraz z Mikołajem Sokołem relacjonował np. zeszłoroczne zmagania W Series. 

Wiadomo już, że w związku z ograniczeniami ilości osób w padoku przez pandemię koronawirusa, Eleven Sports będzie wysyłać swoich dziennikarzy na pierwsze weekendy wyścigowe sezonu 2020. Nie można więc liczyć na relacje z padoku, bowiem całość własnych transmisji Eleven Sports będzie realizowana ze studia w Warszawie.

sesja kwalifikacyjna do pierwszego wyścigu – sobota, 17 października 2020 r. – 10:30-11:00 – Eleven Sports 1

pierwszy wyścig – sobota, 17 października 2020 r. – 13:25-14:35 – Eleven Sports 1, 13:25-14:40 Super Polsat

sesja kwalifikacyjna do drugiego wyścigu – niedziela, 17 października 2020 r. – 10:25-10:55 – Eleven Sports 1

drugi wyścig – niedziela, 17 października 2020 r. – 13:25-14:35 – Eleven Sports 1

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama