Connect with us
Formuła 1

Wyciekł kalendarz F1 2021. Pierwszy wyścig w Bahrajnie?

Do mediów wyciekł wstępny projekt kalendarza F1 2021. Według informacji, sezon rozpocznie się w Bahrajnie, a zakończy w Abu Zabi. Kibiców najbardziej może zaskoczyć brak GP Brazylii. Za to otrzymamy nową rundę na Bliskim Wschodzie, a harmonogram przyszłego sezonu będzie liczył aż 22 wyścigi.

Opublikowany

w dniu

Wyciekł kalendarz F1 2021. Pierwszy wyścig w Bahrajnie?
Fot. Bahrain Int. Circuit / Twitter

Do mediów wyciekła informacja odnośnie harmonogramu sezonu 2021. Według najnowszych wieści, przyszły sezon rozpoczynać się będzie w Sakhir, a nie jak do tej pory – w Melbourne. Wyścig GP Australii miałoby odbyć się dopiero w październiku. Liberty Media może zadbać o to, żeby kalendarz F1 2021 wniósł coś nowego. Chociaż w Bahrajnie rozpoczynaliśmy kampanię już w latach 2006 i 2010.

Według hiszpańskiego portalu Soymotor.com, kalendarz F1 2021 będzie obejmował aż 22 wyścigi. Ma znaleźć się w nim również Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Prawdopodobnie w przyszłym roku pojawią się też Holandia i Wietnam, których debiut miał mieć w tym sezonie, ale z powodu pandemii koronawirusa, zostały one odwołane.

GP Arabii Saudyjskiej poprzedzi finałową rundę w Abu Zabi i odbędzie się na torze ulicznym. Co ciekawe, w planowaniu kalendarza F1 nie ma GP Brazylii na Interlagos. Nadal nie wiadomo, co z GP Hiszpanii, które może całkowicie wypaść z harmonogramu. Włodarze Catalunya w ostatniej chwili zapewnili sobie udział w sezonie 2020 i od dłuższego czasu mówiono o wypadnięciu wyścigu z rozkładu jazdy królowej sportów motorowych.

ZOBACZ TAKŻE
Szef McLarena chciałby powrotu Ilmora i Coswortha. "Zmniejszmy koszty"

Inauguracja F1 2021 w Bahrajnie, a potem dwa wyścigi w Azji?

Według przecieków, sezon 2021 rozpocznie się w Bahrajnie, 14 marca. Później stawka przeniesie się do Azji, gdzie odbędzie się Grand Prix Wietnamu oraz Grand Prix Chin w dwutygodniowych odstępach. Kolejne rundy zorganizuje Azerbejdżan i Holandia. Dojdzie też do zmian w obrębie Grand Prix Rosji – odbędzie się ono przed singapurskim wyścigiem.

Według Soymotor.com, Liberty Media chce przygotować się na ewentualną powtórkę z tego roku związaną z COVID-19, dlatego planuje negocjować z torami, którym kontrakty wygasają w bieżącym sezonie.

ZOBACZ TAKŻE
Nico Hulkenberg w Red Bullu? Jedyna szansa Niemca na powrót do F1

Prowizoryczny kalendarz F1 2021 wygląda następująco:

14 marca – Bahrajn
28 marca – Wietnam
11 kwietnia – Chiny
25 kwietnia – Azerbejdżan
2 maja – Holandia
9 maja – Hiszpania
23 maja – Monako
6 czerwca – Kanada
20 czerwca – Austria
27 czerwca – Francja
11 lipca – Wielka Brytania
25 lipca – Węgry
29 sierpnia – Belgia
5 września – Włochy
19 września – Rosja
26 września – Singapur
10 października – Japonia
24 października – Australia
7 listopada – Stany Zjednoczone
14 listopada – Meksyk
28 listopada – Arabia Saudyjska
5 grudnia – Abu Zabi

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama