Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Kontrakt Lewisa Hamiltona ogłoszony już niebawem. Są nowe warunki

Kontrakt Lewisa Hamiltona ma obowiązywać przez co najmniej trzy kolejne sezony MŚ Formuły 1. Negocjacje między aktualnym czempionem a Mercedesem wciąż trwają. Szykuje się podwyżka i to mimo planowanych cięć od 2023 roku.

kontrakt Lewisa Hamiltona Monster Energy Lewis Hamilton
Fot. Monster Energy / Lewis Hamilton

Robi się coraz ciekawiej…

Wydawało się, że utytułowanego Brytyjczyka nie przekonają same względy finansowe. Sam zainteresowany chciał nadal czerpać satysfakcję i nie zobowiązywać się długoterminowym kontraktem. Kontrakt Lewisa Hamiltona miał zawierać opcję startów na 2021 rok z opcją przedłużenia lub zerwania. Na taki ruch nie chcą pozwolić Toto Wolff i Mercedes. Zwłaszcza dziwić mogła postawa szefa ekipy z Brackley, który sam był niezdecydowany co do swojej przyszłości. Dopiero od niedawna wydaje się, że zostanie z zespołem.

ZOBACZ TAKŻE
Toto Wolff pozostanie szefem Mercedesa. Następca dopiero w 2022 roku?

Ostatnia deklaracja Wolffa zdała się być jasnym przekazem. Lewis Hamilton ma mniej powodów do obaw. Brytyjczyk ostatnio wspiera wiele akcji dot. weganizmu, walk z rasizmem i tymi promującymi ochronę środowiska. W GP Turcji staje przed szansą wyrównania rekordu Michaela Schumachera. Na horyzoncie jest już 7. korona MŚ. Większość liczy, że to on jako pierwszy nie tylko wyrówna, ale i przebije to osiągnięcie.

ZOBACZ TAKŻE
Dlaczego Hamilton miałby odejść z F1? Oto kilka powodów

Najnowsze plotki sugerują, że kontrakt Lewisa Hamiltona opiewa na kwotę 120 mln funtów przez 3 lata. To o 4 mln więcej rocznie, aniżeli zarabiał dotychczas. Jednakże, od 2023 roku zespół ma wydawać zaledwie 30 mln USD na dwóch zawodników. Dlatego taka umowa już teraz wydaje się czymś podejrzanym. Taką informację wypuścił Daily Mail.

Kontrakt Lewisa Hamiltona może być na wagę 10 tytułów mistrzowskich?

Kierowca Mercedesa będzie więc najprawdopodobniej kojarzony z Mercedesem przynajmniej do 2024 roku. W zasadzie złoty duet Mercedes-Hamilton może sięgnąć po kolejne trzy tytuły zarówno w mistrzostwach konstruktorów, jak i mistrzostwach kierowców. Szansa na to będzie, o ile kontrakt Lewisa Hamiltona zostanie sfinalizowany.

ZOBACZ TAKŻE
Roczny kontrakt Hamiltona nie wchodzi w grę. Daimler dozbraja się w F1

Na pewno jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby Brytyjczyk stał się zdecydowanie najlepszy w historii F1. Z ósmym tytułem mistrza świata przekroczy rekord Michaela Schumachera. Tak więc za kolejne trzy próby zdobycia tego rekordu podobno dostanie dodatkowe 133 miliony euro. Pytanie tylko: czy postanowi się ścigać tak długo? A także, czy Mercedes wstrzeli się też w rewolucję 2022?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama