Connect with us

Motorsport

Sukcesy Polaków w FIA CEZ. Triumfy Olimp Racing na Hungaroringu

Zespół Olimp Racing bardzo udanie zakończył sezon 2020 w Pucharze Eset V4. Ostatnia runda na Hungaroring zakończyła się trzema triumfami Marcina Jedlińskiego, startującego za sterami Mercedesa-AMG GT3. Sukcesy nie umknęły uwadze niemieckiego producenta, który przesłał gratulacje.

Opublikowano

w dniu

Olimp Racing Hungaroring 2020 FIA CEZ

W trakcie ostatniego weekendu sezonu 2020 w FIA CEZ (Mistrzostwach Europy Centralnej), 24-25 października, odbyły się trzy wyścigi. Olimp Racing wykazało się najlepiej, przygotowując wraz z Marcinem Jedlińskim samochód do startów. W jednym z wyścigów sprinterskich na podium stanął też drugi reprezentant Polski – Stanisław Jedliński. Jakby tego było mało, podwójne podium przypadło na wyścig w deszczowych warunkach, co mogło cieszyć jeszcze bardziej.

Jaka była charakterystyka weekendu wyścigowego?

• dwa wyścigi sprinterskie po 25 minut,
  • jeden długi wyścig trwający godzinę.

Marcin Jedliński nie miał sobie równych we wszystkich konkurencjach, tak jak wspomnieliśmy na samym początku. Jako, że Polak startuje za kierownicą Mercedesa-AMG GT3 Evo, to dominacja w wyrównanej stawce na miarę tej obserwowanej w F1, nie mogła przejść bez echa. Niemiecki producent musiał docenić wyniki naszych rodaków.

It couldn’t be better! 💪 @olimp_racing took almost everything at @fiacez_circuit @eset_v4_cup at @hungaroring_official…

Opublikowany przez Olimp Racing Poniedziałek, 26 października 2020

Dział motorsport marki ze Stuttgartu wysłał list gratulacyjny do Olimp Racing

Poniżej znajdziecie treść gratulacji wystosowanych przez Mercedesa do Olimp Racing.

– Powitanie zwycięzców z Affalterbach, gratulujemy zwycięstwa w trzecim wyścigu ESET Cup Series na Hungaroring. Wyjątkowy weekend z jednym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej i dwoma zwycięstwami w klasie. Bardzo Wam dziękujemy! Wasz Mercedes AMG Customer Racing Team – możemy przeczytać w gratulacjach.

Warto zaznaczyć, że w tym roku Mercedes AMG Customer Racing Team obchodzi swoje 10-lecie. Już tyle lat trwają ich obsługa i pomoc prywatnym zespołom, wystawiającym sportowe Mercedesy.

Polski zespół Olimp Racing w 2018 roku wygrał mistrzostwa FIA CEZ. Wówczas korzystali z Audi R8 LMS. Od 2019 roku nasz rodzimą ekipę można zauważać też w GT Open. Dobre wyniki na Węgrzech pozwoliły polskim zawodnikom na zajęcie odpowiednio 4. i 7. miejsca w klasyfikacji generalnej FIA CEZ GT3 2020. Marcin Jedliński zdobył 25 punktów – tyle samo co Czesi – Milota Libor i VRŠECKÝ David. Za nimi uplasował się Stanisław Jedliński z dorobkiem 13,5 pkt. Mistrzem klasy został Słowak Zsigo Gregor za sterami BMW M6 Alipne, drudzy i trzeci byli Czesi Skalicky Daniel i Kacirek Petr na Audi R8 LMS.