Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Eddie Jordan ostrzegł Maxa Vestappena. „Czas ucieka”

Lewis Hamilton wyrównał i pobił wiele rekordów w Formule 1. Mimo że Brytyjczyk ma szansę przedłużyć swoją zwycięską passę, wielu wierzy, że Max Verstappen zmieni go i następnie przebije jego osiągnięcia. Nieco bardziej sceptyczny jest Eddie Jordan.

Lewis Hamilton i Eddie Jordan 2018 LAT
Fot. LAT Images / Lewis Hamilton i Eddie Jordan 2018

Były szef zespołu F1 miał w przeszłości do czynienia z wieloma świetnymi kierowcami. Irlandczyk nic nie ujmuje talentom Maxa Verstappena czy Charlesa Leclerca – wiele razy mówił o nich w superlatywach. Eddie Jordan obawia się, że możemy nie doczekać się tego, kto przebije wszystkie rekordy urzędującego czempiona. Przypomnijmy, że Lewis Hamilton – jeśli zostanie – jest na najlepszej drodze po 8. tytuł MŚ. Aktualnie ma też 98 PP i 95 triumfów. Gdyby nie zakażenie koronawirusem, być może dołożyłby do każdej statystyki +2.

– Zarządzanie oponami jest obecnie niezbędne, a Hamilton jest najlepszym kierowcą ze wszystkich. Wszystkie liczby pokazują, że Hamilton „skończył” już z Schumacherem. Czy zdobędzie również ósmy tytuł? Jeśli to zrobi, będzie mógł mu dorównać ktoś, kto jeszcze się nie urodził – powiedział były szef Jordan GP dla L’Equipe.

ZOBACZ TAKŻE
Aston Martin powstał z... Jordan GP. Historia ekipy z Silverstone

Eddie Jordan: Lewis Hamilton może jeszcze podnieść poprzeczkę

Jednocześnie Eddie Jordan znalazł najgroźniejszego przeciwnika Maxa Verstappena. Mimo że Holender ma dopiero 23 lata, to jego przyjacielem nie jest… czas. To może zaskakiwać, chociaż jak zestawimy to z dawnymi słowami kierowcy Red Bulla, który zarzekał się, że nie ma zamiaru być w F1 do 40. roku życia, to robi się ciekawie.

Czas ucieka Verstappenowi. Załóżmy, że Lewis zostanie jeszcze dwa lata i nadal będzie dominował, ponieważ te samochody się nie zmieniają, wtedy Mercedes będzie miał wszystko, aby utrzymać wyniki. Myślę, że Red Bull i Max byliby jedynymi, którzy mogliby być naprawdę trudnymi rywalami – dodał Irlandczyk.

ZOBACZ TAKŻE
Lewis Hamilton w Red Bullu? Eddie Jordan wskazał lek dla F1

Można łatwo wywnioskować z powyższych słów fakt, że Mercedes może jeszcze długo znajdować się na czele stawki. Nawet jeśli Red Bull i Max Verstappen rzucą poważne wyzwanie, to nie wyszarpią wszystkich tytułów seriami. Kariera Lewisa Hamiltona w F1 trwa już od 2007 roku, czyli 14 sezonów. Młody Holender jest w sporcie już blisko 6 lat i ma 9 zwycięstw, 3 PP i 41 podiów. Jest co gonić!

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama