Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

TOP 10. Wybraliśmy najlepsze świąteczne reklamy motoryzacyjne

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nasze telewizory pełne są świątecznych reklam od marek walczących o naszą uwagę i pieniądze. My wybraliśmy najlepsze świąteczne reklamy motoryzacyjne. Z 10 filmów stworzyliśmy subiektywny ranking, ale każda z nich z pewnością jest warta obejrzenia i będzie w stanie wzruszyć albo poprawić humor.

Opublikowano

w dniu

najlepsze świąteczne reklamy motoryzacyjne lamborghini
Fot. YouTube/Lamborghini

10. Land Rover – White Christmas

W reklamie widzimy rodziców na gorącej pustyni w sytuacji, gdy ich córka ubiera kaktusa tak, jak bałwana. W nocy rodzice wynoszą śpiącą córkę do samochodu i zaczynają podróż. Podczas snu dziecka mijają kolejne kilometry aż w końcu docierają do ośnieżonej krainy. W końcowej scenie uśmiechnięte dziecko lepi bałwana. Któż z nas nie marzy o białych świętach? Reklama więc z pewnością wpływa na wyobraźnię.

Najlepsze świąteczne reklamy motoryzacyjne. 9. Kia – Light Up The Holidays

W tym klipie muzyka bożonarodzeniowa jest grana w rytm pokazu świetlnego w wykonaniu reflektorów samochodowych i świateł na budynku. Doceniamy za pomysł i efekt, którego przyjemnie się słucha i ogląda. 

8. Mercedes-Benz – Future Traditions

Mężczyzna omawia tradycyjne rodzinne święta Bożego Narodzenia, niechętnie jedząc ciastko. Wydaje się znudzony rutyną Bożego Narodzenia i przewidywalną rodziną. Pokazał, jak robione jest rodzinne zdjęcie, na którym nikt nie jest gotowy i nie otrzymuje zaskakujących świątecznych prezentów od rodziny. Po chwili mężczyzna wprowadza do domu wujka jednocześnie widząc po drugiej stronie ulicy… Lewisa Hamiltona. 

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Mercedes-Benz CLA 220 4MATIC 2.0 (190 KM) – zabawa na 190 fajerek

Kamera oddala się i widzimy futurystyczny widok drona dostarczającego prezent, futurystyczne samochody i psa, którego prowadzi dron. Następnie zostaje pokazane zdjęcie rodziny przeżywającej tradycyjne rodzinne Święta Bożego Narodzenia. Końcowo widzimy słowa: „W przyszłości wiele się zmieni, z wyjątkiem Świąt Bożego Narodzenia”. To fajna historia pokazująca, że wszystko wokół się zmienia, ale powinniśmy się cieszyć tradycyjnymi rodzinnymi historiami.

Najlepsze świąteczne reklamy motoryzacyjne. 7. Land Rover – Go Beyond This Christmas

Rodzina owija się szalikami i rękawiczkami, a następnie wsiada do samochodu. W klipie widzimy jak pokonują kilometry na autostradach, ale także wiejskich dróżkach. Gdy robi się ciemno, docierają do domu na totalnym odludziu i śpiewają kolędę. To obrazkowa historia o tym, jak możemy wyjść poza schematy i zrobić komuś miłą niespodziankę.

6. Grupa BMW – Merry Christmas powered by BMW Group

Pokazana jest rodzina przygotowująca się do Świąt Bożego Narodzenia, ubierająca choinkę, podczas gdy indyk jest w piekarniku. Nagle następuje przerwa w dostawie prądu. Rodzina jako jedyna w mieście odzyskuje jednak energię, korzystając… z samochodu elektrycznego. Pomijając brak możliwości takiej sytuacji w prawdziwym życiu, reklama pokazuje jak bardzo jesteśmy uzależnieni od elektryczności. Oczywiście to także miła świateczna historia o dzieleniu się radością z innymi.

5. Lamborghini – A true Christmas story for Lamborghini’s Real Lovers

W tej reklamie poznajemy rodzinę, w której syn chce pójść w ślady ojca i zostać inżynierem. Następnie ojciec wpada na pomysł, że wspólnie zbudują ulubiony samochód dziecka z gier komputerowych – Lamborghini Aventadora. Pomóc ma drukarka 3D, ale inni członkowie rodziny uważają że to szaleństwo. Po 1,5 roku budowy i widocznych efektach prac Lamborghini chce zrobić prezent dziecku i podmienia budowany przez nich samochód na prawdziwego Aventadora. Chłopiec jest wniebowzięty, a reklama to rzecz jasna miła świąteczna historia z przesłaniem, iż marzenia się spełniają.

Najlepsze świąteczne reklamy motoryzacyjne. 4. Audi – Parking Lot

W reklamie widzimy dwóch mężczyzn wjeżdżających na parking w okresie przed Bożym Narodzeniem. Przy pobieraniu biletów na parking uprzejmie się pozdrawiają, ale chwilę później okazuje się, że zostało tylko jedno miejsce parkingowe. I rozpoczyna się wyścig. Obaj tatusiowie pędzą po parkingu, aby zająć ostatnie miejsce. Po drodze spotyka ich wiele zabawnych dla widza sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE
Audi RS e-Tron GT na zdjęciach. Będzie najmocniejszym seryjnym Audi

Ostateczne starcie ma miejsce na dachu centrum handlowego. Po chwili obaj widzą kilka miejsc parkingowych na… sąsiednim parkingu, na który muszą dosłownie przelecieć swoimi samochodami. Najwyraźniej im się to udaje, bowiem po chwili widzimy ich w sklepie… walczących o ostatnią pozostałą zabawkę. Motyw tej reklamy znamy z wielu filmów – zabawna historia ze świątecznymi zakupami na ostatnią chwilę.

Najlepsze świąteczne reklamy motoryzacyjne. 3. Lamborghini – Real Lover

Wszystkie reklamy z podium są znakomite i trudno było zdecydować o ich kolejności. Na trzecim miejscu kolejna świetna historia od Lamborghini. Widzimy w niej chłopca w sklepie z zabawkami, który chce kupić model Lamborghini, ale wszystkie zostały wyprzedane. W filmie są także inne dzieci, które po chwili zadowalają się innymi modelami. To jedno dziecko nie chce jednak innych samochodów. W nagrodę za swoją pasję do Lamborghini pod sklep podjeżdża kierowca w Aventadorze, który wręcza chłopcu zabawkę, a dodatkowo pozwala mu usiąść w samochodzie. Tego typu reklamy po prostu miło się ogląda.

2. BMW Group – Christmas Eve at BMW Group

Ta reklama jest bardzo prosta, ale z całą pewnością pomysłowa. W Wigilię Bożego Narodzenia towarzyszymy samotnemu inżynierowi, który wyłącza maszyny na okres świąteczny. Po chwili dostrzega miejsce, w którym dwa roboty ubierają choinkę i rozkładają prezenty. Twarz mężczyzny zmienia się z zaskoczenia w zachwyt, a kamera po chwili pokazuje dwóch jego kolegów, którzy kontrolują maszyny. Poza świątecznym aspektem reklama wskazuje na docenienie elementu ludzkiego przy produkcji samochodów.

1. Audi – New Santa

W tej reklamie widzimy, jak Mikołaj przechodzi od wesołej, otyłej postaci, którą wszyscy znamy i kochamy, do szczuplejszej, ostrzejszej wersji siebie – podobnie jak samochód. Długi jak na świąteczną reklamę klip może rozbawić – Mikołaj trenuje w nim niczym Rocky Balboa, nie rezygnując ze swojego celu, jakim jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Na końcu reklamy pojawia się nowy Mikołaj z krótszymi włosami i zgrabnym czerwonym garniturem. Po chwili pokazuje się także prezent od Pani Mikołajowej – nowe czerwone Audi RS 5 Sportback. Budżet tej reklamy z pewnością był wyższy niż innych w tym zestawieniu, a dodatkowo widzimy w niej aspekt motywacyjny do zrzucenia kilogramów przed świętami Bożego Narodzenia.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama