Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

FIA WEC

W WEC na Portimao bez Glickenhausa | Nowa lista

FIA WEC ogłosiła kilka zmian w składach załóg na miesiąc przed pierwszą rundą sezonu 2021. Zmiany dotyczą głównie klas LMH i GTE Pro. Jest też ważna informacja dla kibiców, którzy chcą się wybrać na tor Algarve.

Glickenhaus, WEC
Nowa lista startowa WEC na Portimao

Mistrzostwa Świata FIA WEC opublikowały listę startową na pierwszą rundę sezonu, która odbędzie się w Algarve na początku kwietnia.

Hyperzaskoczenie

Pierwotnie na liście startowej widniały 2 samochody Glickenhausa w debiutującej klasie LMH. Niestety nie zobaczymy Glickenhausów w Algarve. Przyczyną są opóźnienia w przygotowaniach zespołu, który musi zahomologować samochód przed pierwszym wyścigiem. Jednakże zespół nie chce jeszcze homologować samochodów, ponieważ nie przeprowadził jeszcze trzydziestogodzinnego testu, który jest potrzebny debiutującemu producentowi.

Według DailySportscar miałoby zabraknąć około czterech dni. Obecnie Glickenhaus jest na etapie pierwszych testów pierwszego samochodu. Natomiast drugi egzemplarz jest obecnie w fazie produkcyjnej. Natomiast sam Jim Glickenhaus zapewnia, że w Le Mans zobaczymy na starcie dwa samochody.

ZOBACZ TAKŻE
Czym są Hypercary, GTP, LMH i LMDh? Wiele skrótów, jedna przyszłość

Nowi kierowcy WRT w WEC

W klasie LMP2 jedyną zmianą jest uzupełnienie załogi WRT z numerem 31. Do Robina Frijnsa – który jest dobrze zaznajomiony z WRT w wyścigach GT3 – dołączą Ferdinand Habsburg i Charles Milesi. Habsburg ma doświadczenie w Endurance. Ma za sobą dwa starty w 24h Daytona, kilka startów w GT3, a ostatnio zdobył tytuł w  AsLMS ze ekipą G-Drive w LMP2. Z kolei Chalres Milesi to młody obiecujący zawodnik. Francuz, który za kilka dni kończy 20 lat ma za sobą start w Le Mans i w ELMS.

Natomiast nadal nie znamy drugiego i trzeciego kierowcy ARC Bratislava. Jedynym potwierdzonym kierowcą znanej słowackiej ekipy jest Miro Konopka.

Europejski debiut

Corvette dołączy do klasy GTE Pro z jednym egzemplarzem C8.R. Nie będzie to debiut nowej Corvette w Mistrzostwach Świata. Jednakże będzie to pierwszy start tego samochodu poza Ameryką Północną. Co ciekawe, oprócz Antonio Garcii, w żółtym samochodzie zobaczymy także Oliviera Gavina. Brytyjczyk jest wieloletnim kierowcą Corvette, który ostatnio zakończył starty na pełny etat. Ostatnio zadebiutował w roli komentatora w serii AsLMS.

W klasie GTE Am nadal nie znamy składu ośmiu załóg. Jedyną zmianą jest dodanie Jaxona Evansa i Matta Campbella do załogi numer 77 Dempsey-Proton Racing.

Ważna informacja dla kibiców WEC

Niestety organizatorzy poinformowali też, że wspomniana runda w Algarve, a także w Spa odbędą się za zamkniętymi drzwiami. Odnośnie Le Mans sytuacja nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik WEC: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2022

Ośmiogodzinny wyścig na torze Algarve odbędzie się czwartego kwietnia. Poprzedzi go dwudniowy test – zwany też prologiem – w 2 ostatnie dni marca.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama