Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Bottas czy Verstappen? Jest faworyt bukmacherów w walce z Hamiltonem

Lewis Hamilton jest głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu w 2021 roku – to oczywiste. Znacznie więcej znaków zapytania znajdziemy tuż za jego plecami. W ostatnich latach drugie miejsce zajmował Valtteri Bottas, jednak co roku powraca pytanie – czy do walki między kierowcami Mercedesa może włączyć się Max Verstappen? Po pierwszych kursach opublikowanych przez bukmacherów na sezon 2021 widzimy już, że biorą oni pod uwagę taką możliwość.

Opublikowano

w dniu

bottas verstappen hammilton typy f1
Fot.: Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team/Red Bull Pool Content | Tekst zawiera reklamę legalnego, polskiego bukmachera

Mistrzostwo Mercedesa wśród konstruktorów niemal pewne, ale…

Lewis Hamilton w ostatnich latach nie dawał szans swoim głównym rywalom do mistrzowskiego tytułu. Czy był to Sebastian Vettel w latach 2017-18 czy Valtteri Bottas w latach 2019-20, walka tak naprawdę w skrajnym przypadku toczyła się do pewnego momentu. Na koniec sezonu Brytyjczyk i tak miał znaczącą przewagę nad drugim kierowcą. 

Wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku będzie podobnie. Niewielkie zmiany w bolidach oraz perfekcyjność niemiecko-brytyjskiego zespołu jasno wskazują, że powinien to być kolejny już mistrzowski rok Mercedesa. Zwłaszcza, że w Brackley nie popadają w rutynę, co lubi podkreślać szef zespołu, Toto Wolff. – Każdego roku zmieniamy punkt ciężkości i określamy właściwe cele. To może wydawać się proste, ale jest cholernie trudne i prawdopodobnie dlatego nie ma tam zespołów sportowych z siedmioma tytułami z rzędu. Tak wiele rzeczy może się wydarzyć i bardzo naturalne jest przyzwyczajenie się do sukcesu. Ale ten zespół nic z tego nie pokazał. Widzę teraz ten sam ogień, głód i pasję, co wtedy, gdy pierwszy raz przechodziłem przez te drzwi w 2013 roku – powiedział przy okazji prezentacji bolidu W12.

Nic więc dziwnego, że kursy na mistrzostwo Mercedesa wśród konstruktorów są bardzo niskie. W ofercie BETFAN kurs na mistrzostwo Mercedesa wynosi 1.23. Oznacza to, że po odliczeniu podatku jesteśmy w stanie zarobić na złotówce zaledwie osiem groszy. Ciekawszą opcją w tym aspekcie może być obstawienie mistrzostwa Red Bulla. Oczywiście, w tej chwili nikt nie wyobraża sobie takiego scenariusza, ale w F1 nie raz i nie dwa zdarzało się, że ktoś wyciągał asa z rękawa. W tym roku jest o to niezmiernie trudno, ale nie jest to niemożliwe. Dodatkową zaletą jest bardzo mocno wyglądający duet kierowców Max Verstappen – Sergio Perez. 

  Red Bull mistrzem świata konstruktorów F1 2021 – 4,30
Kurs z 04.03.2021 09:45. Kursy mogą ulec zmianie.

Lewis Hamilton także jest murowanym faworytem

Podobnie wygląda sprawa z Lewisem Hamiltonem. Doskonale znamy go z możliwości wyciśnięcia bolidu pełni potencjału, a dodatkowo wywierania twórczej presji na inżynierów – zarówno tych pracujących w fabryce w Brackley, jak i tych obecnych na torach Formuły 1. Wydaje się to być jednym z czynników, dzięki któremu Brytyjczyk jest w ostatnich latach niepokonany.

Walkę o mistrzowski tytuł co roku zapowiada Valtteri Bottas. Fin przed sezonem 2019 mówił o swojej wersji 2.0, a przed sezonem 2020 o wersji 3.0 (czemu towarzyszył zabawny film przygotowany przez Mercedesa), co miało zapowiadać wyrównaną walkę z Hamiltonem. Ostatecznie jednak skończyło się jak zawsze. O ile w 2019 roku przez kilka pierwszych wyścigów był równorzędnym partnerem dla Hamiltona, to w 2020 roku rywalizacja bardzo szybko się skończyła.

Nic więc dziwnego, że w sezonie 2021 bardziej niż na Bottasa w roli rywala dla Hamiltona spogląda się na Maksa Verstappena. Holender w ostatnich latach skończył z głupimi błędami i według wielu opinii tylko słabsza maszyna nie pozwala mu na regularne wygrywanie. 23-latek jest wręcz uważany za najlepszego kierowcę w stawce, który potrafi bezlitośnie wykorzystać błędy rywali, jeśli tylko pozwala mu na to maszyna.

  Lewis Hamilton mistrzem świata F1 2021 – 1,32
Kurs z 04.03.2021 09:45. Kursy mogą ulec zmianie.

 

Wszystkie te słowa potwierdzają opublikowane przez bukmacherów pierwsze kursy na sezon 2021. Lewis Hamilton jest bezwzględnym faworytem do mistrzostwa, a kurs na jego triumf w BETFAN wynosi zaledwie 1.32. Jego głównym rywalem ma być jednak nie Valtteri Bottas, a właśnie Max Verstappen. Bukmacher za złotówkę postawioną na Holendra zapłacą 5.20, podczas gdy kurs na Fina wynosi aż 8.20.

Mistrzostwa bez Hamiltona to ciekawa alternatywa. A w zasadzie to pojedynek Bottas vs. Verstappen

Umówmy się jednak – oba te zdarzenia wydają się mało prawdopodobne. Dlatego bukmacherzy postanowili zorganizować dodatkowe zakłady – na mistrzostwa bez Lewisa Hamiltona. Ich zasada jest oczywiście bardzo prosta – z typów wykluczonych został Lewis Hamilton. Gra toczy się więc o to, kto spośród pozostałych 19 kierowców będzie najwyżej w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu.

Tutaj także faworytem według BETFAN jest Max Verstappen, na którego kurs wynosi 1.85. Za złotówkę postawioną na Valtteriego Bottasa możecie natomiast zarobić 2.10. To o tyle ciekawe, że obie opcje są bardzo prawdopodobne, a to przecież Fin w ostatnich latach był najlepszym kierowcą wyłączając Lewisa Hamiltona. Na jego korzyść działa także fakt posiadania zdecydowanie najlepszego w stawce bolidu. Pomimo ogromnego talentu Holendera może okazać się, że i tym razem o końcowym wyniku tej rywalizacji zdecyduje maszyna. 

  Valtteri Bottas najlepszym kierowcą F1 2021 z wyłączeniem Lewisa Hamiltona2,10
Kurs z 04.03.2021 09:45. Kursy mogą ulec zmianie.

 

Za plecami Fina i Holendra najwyżej oceniane są szanse innego duetu kierowców. Za wygraną Sergio Pereza z Red Bulla albo Charlesa Leclerca ze Scuderii Ferrari można zarobić 9-krotność postawionej kwoty. Bukmacherzy nie wierzą w pozostałych kierowców – kurs BETFAN na Carlosa Sainza wynosi bowiem już 30.00, a na Sebastiana Vettela 50.00.

***

Artykuł zawiera reklamy legalnego, polskiego bukmachera. Zakłady bukmacherskie skierowane są do osób pełnoletnich i nieodłącznie wiążą się z ryzykiem i możliwą utratą pieniędzy. Poza tym zawieranie zakładów na stronach internetowych spółek, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. BETFAN jest podmiotem legalnie oferującym zakłady wzajemne w Polsce na podstawie decyzji z dnia 29 października 2018 r. wydanej przez Ministra Finansów (sygn. akt: PS4.6831.3.2018).

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama