Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Gdzie oglądać GP Emilii-Romanii F1 2021 w Polsce? [transmisja, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać GP Emilii-Romanii F1 w Polsce w 2021 roku. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej transmisji.

Opublikowano

w dniu

gdzie oglądać gp emilii-romanii imola
Fot. Mercedes AMG Petronas Motorsport | Tekst zawiera reklamę legalnego, polskiego bukmachera

Kto pokazuje F1 w Polsce w 2021 roku?

Gdzie oglądać GP Emilii-Romanii F1 w Polsce w 2021 roku? Od 2016 roku prawa do transmisji wyścigów Formuly 1 posiada stacja Eleven Sports. Umowa obowiązuje do końca 2022 roku. Tylko ten kanał posiada pełne prawa do wyścigów, kwalifikacji, sesji treningowych oraz innych wydarzeń związanych z weekendami wyścigowymi. Umowa obejmuje także magazyny na temat F1. 

To istotna informacja, bowiem prawa do transmisji serii towarzyszących, a więc Formuły 2 oraz Formuły 3, posiada inny kanał. Mowa tu o Polsacie, który transmituje te wydarzenia na swoich sportowych kanałach – głównie Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News. 

Polsat Sport ma także prawa do obszernych skrótów wyścigów. W sezonie 2020 miały one miejsce w poniedziałki wieczorem, a nadawca zaplanował na nie 1-1,5h czasu antenowego. Wygląda na to, że nie inaczej będzie w tym sezonie – w zestawieniu transmisji na dole newsa znajdziecie więcej informacji na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE
Kierowcy F1 2021. Przedstawiamy pełen skład na nowy sezon F1

Co równie ważne, na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby transmisje F1 ponownie pojawiły się w TVP. W 2019 r. publiczny nadawca transmitował wyścigi od ich 45. minuty, jednak obecnie nie ma takich planów. W 2020 r. potwierdził to szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Wszystko ma oczywiście związek z brakiem wyścigowych występów Roberta Kubicy w “królowej sportów motorowych”.

Transmisja F1 w Polsacie? F1 Polsat

Poza Eleven Sports, transmisje z wybranych wyścigów F1 najprawdopodobniej pojawią się także na Polsacie. Telewizja Polsat jest bowiem właścicielem 99,99% akcji Eleven Sports i w tym aspekcie względem sezonu 2020 nic się nie zmieniło.

W 2020 roku stacja ze słońcem w logo przeprowadziła transmisje pięciu wyścigów: o GP Abu Zabi, o GP Eifelu, o GP Włoch, o GP Belgii oraz o GP Wielkiej Brytanii. W tym roku możemy więc spodziewać się podobnej albo nawet nieco większej ilości transmisji F1 w otwartym kanale. Wszystko dlatego, że o ile w 2020 roku rozegrano ostatecznie 17 wyścigów, to w tym roku zaplanowane są aż 23. 

Póki co wiadomo jednak, że Polsat nie pokazał pierwszego wyścigu sezonu – o GP Bahrajnu – i nie pokaże drugiej rywalizacji – o GP Emilii-Romanii.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz F1 2021. Znamy pełen rozkład nowego sezonu

Gdzie oglądać Eleven Sports?

Eleven Sports posiada w swojej ofercie cztery kanały – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4. Wydarzenia na żywo związane z F1 transmitowane są na tych dwóch pierwszych antenach. 

Oferta Eleven jest dostępna u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. U części z nich są one składnikiem standardowego abonamentu w wybranych pakietach (jak np. w Inei), a w innych trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj koszt miesięcznego dostępu oscyluje w okolicach 15 złotych.

  Kimi Raikkonen lepszy od Antonio Giovinazziego w kwalifikacjach do wyścigu o GP Emilii-Romanii – 2,25
Kurs z 16.04.2021 19:00. Kursy mogą ulec zmianie.

 

Co ważne, niektóre z tych podmiotów nie mają w swojej ofercie Eleven Sports 4, a jedynie trzy “podstawowe” kanały. Nie jest to jednak większy powód do zmartwień, bowiem czwarty kanał Eleven Sports jest dotąd najmniej ważny w ofercie nadawcy. Zamieszczane są tam głównie powtórki oraz magazyny.

Gdzie oglądać Eleven Sports w Internecie?

Poza tym, transmisje dostępne są także w innych serwisach – najpopularniejsze z nich to player.pl, pilot.wp.pl oraz ipla.tv. Ceny za dostęp do kanałów są podobne w przypadku miesięcznych płatności. Im dłuższy okres, tym ceny bardziej się różnią. Poniżej przedstawiamy porównanie ofert najpopularniejszych dostawców kanałów Eleven Sports. Jasno widać, że przy dłuższym okresie najkorzystniej wypada oferta pilot.wp.pl.

SerwisCennik
elevensports.pl15,90 zł za 30 dni
89,90 zł za 6 miesięcy
159 zł za 12 miesięcy
player.pl15 zł za 30 dni
pilot.wp.pl13,99 zł (subskrypcja - tylko karty kredytowe) albo 14,99 zł (jednorazowy dostęp - płatności internetowe) za 30 dni - przy subskrypcji pierwsze 7 dni z możliwością rezygnacji za 0 zł
30,75 zł za 30 dni - płatność SMS
44,99 zł za 90 dni
74,99 zł za pół roku
ipla.tv15 zł za 30 dni

Zazwyczaj pakiety obejmują dostęp do wszystkich czterech kanałów Eleven Sports (Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4), co jest dodatkowym bonusem. Niektórzy operatorzy nie oferują bowiem dostępu do Eleven Sports 4. W przypadku Formuły 1 nie ma to większego znaczenia, bowiem transmisji odbywają się zazwyczaj na kanałach Eleven Sports 1 (najczęściej) oraz Eleven Sports 2 (rzadziej), jednak jeśli chcecie korzystać z pakietu szerzej, warto zwrócić na to uwagę. A w ofercie stacji z “11” w logo znajdziecie także bogaty wybór meczów piłkarskich czy żużlowych.

Gdzie oglądać GP Emilii-Romanii F1 2021 w Polsce? F1 TV

W Polsce dostępna jest także oficjalna telewizja Formuły 1 – F1 TV, która oferuje transmisje wyścigów oraz innych sesji – treningowych oraz kwalifikacyjnych. Od standardowej transmisji telewizyjnej, odróżnia ją możliwość personalizacji. Użytkownik może wybrać chociażby widok danego kierowcy, a dodatkowo słuchać jego komunikatów radiowych.

ZOBACZ TAKŻE
Szefowie zespołów F1 2021. Przedstawiamy kluczowe postacie w padoku

Formuła 1 proponuje dwa pakiety – Pro oraz Access, jednak tak naprawdę sens ma tylko ten pierwszy. Tylko on zawiera transmisje na żywo wszystkich sesji oraz nielimitowany dostęp do kamer kierowców oraz komunikatów radiowych. W drugim znajdziemy zaledwie powtórki. Oba pakiety zawierają także rozbudowane archiwum wyścigów. 

Cena za pakiet F1 TV Pro wynosi 49,99 euro za rok albo 5,99 euro za miesiąc. Dostęp do usługi Access kosztuje natomiast 26,99 euro za rok albo 2,99 euro za miesiąc. 

Co najważniejsze, F1 TV nie oferuje komentarza w języku polskim. Dostępnych jest kilka “podstawowych” języków z angielskim i niemieckim na czele.

Gdzie oglądać wyścig o GP Emilii-Romanii F1 2021 w Polsce na żywo?

Eleven Sports podało już terminarz swoich transmisji na żywo związany z drugim tegorocznym weekendem wyścigowym F1. Przypomnijmy, że Imola powróciła do kalendarza w sezonie 2020 w związku z pandemią koronawirusa i jak widać zadomowiła się w nim na dłużej. Wyścig odbędzie się na 63 okrążeniach Autodromo Enzo e Dino Ferrari o długości 4,959 km każdy.

ZOBACZ TAKŻE
Typer F1 2021 - sprawdź swoją wiedzę w konkursie z pulą nagród 2370 zł!

Transmisje na żywo w Eleven Sports poprzedza studio, które odbywa się także po zakończonej sesji. Trwa ono od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W jego ramach dziennikarze oraz eksperci dyskutują o przeszłych oraz nadchodzących wydarzeniach.

W tym roku najprawdopodobniej nie zmieni się obsada redakcji F1 w Eleven Sports – przed telewizorami nadal będzie można więc spotkać Mikołaja Sokoła, Macieja Jermakowa, Filipa Kapicę, Michała Gąsiorowskiego, Aldonę Marciniak oraz Roberta Smoczyńskiego. Szef stacji, Patryk Mirosławski, potwierdził już natomiast, że dziennikarze Eleven Sports – w przeciwieństwie do 2020 roku – mają w planach relacje bezpośrednio z torów wyścigowych podczas każdego weekendu wyścigowego.

Weeekend wyścigowy GP Emilii-Romanii – rozkład transmisji

Weekend wyścigowy GP Emilii-Romanii przedstawia się następująco. Poniżej poza godzinami przedstawiamy także rozkład komentatorów Eleven Sports na poszczególne sesje. 

  Daniel Ricciardo lepszy od Lando Norrisa w kwalifikacjach do wyścigu o GP Emilii-Romanii F1 2021 – 2,10
Kurs z 16.04.2021 19:00. Kursy mogą ulec zmianie.

 

FP1 – piątek, 16 kwietnia 2021 r. – 10:55-12:10 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Mikołaj Sokół)
FP2 – piątek, 16 kwietnia 2021 r. – 14:25-15:30 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)
FP3 – sobota, 17 kwietnia 2021 r. – 10:55-12:10 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)

kwalifikacje – sobota, 17 kwietnia 2021 r. – 13:55-15:20 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Mikołaj Sokół)

wyścig o GP Emilii-Romanii 2021 – niedziela, 18 kwietnia 2021 r. – 14:55-17:00 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)

***

Artykuł zawiera reklamę legalnego, polskiego bukmachera. Zakłady bukmacherskie skierowane są do osób pełnoletnich i nieodłącznie wiążą się z ryzykiem i możliwą utratą pieniędzy. Poza tym zawieranie zakładów na stronach internetowych spółek, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. BETFAN jest podmiotem legalnie oferującym zakłady wzajemne w Polsce na podstawie decyzji z dnia 29 października 2018 r. wydanej przez Ministra Finansów (sygn. akt: PS4.6831.3.2018).

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama