Nasze profile w mediach społecznościowych

GT

Pierwotny termin tegorocznego 24h Spa prawdopodobnie niezagrożony

Wiele wskazuje na to, że pierwotny termin tegorocznego 24h Spa wygląda na bezpieczny. Dodatkowo w tym roku na trybuny mogą wrócić kibice.

Opublikowano

w dniu

Pierwotny termin tegorocznego 24h Spa prawdopodobnie niezagrożony
Fot. Patrick Hecq Photography / SRO

Po wielu trudnościach z rozegraniem zeszłorocznej edycji, wiele wskazuje na to, że pierwotny termin tegorocznego 24h Spa nie powinien ulec zmianie. Przypomnijmy – w zeszłym roku z powodu obostrzeń i sytuacji pandemicznej pod znakiem zapytania stanęła sama organizacja belgijskiego wyścigu. Finalnie udało się go zorganizować w październiku – ponad dwa miesiące po pierwotnym terminie.

Jakie są szanse, że pierwotny termin tegorocznego 24h Spa nie ulegnie zmianie?

Na ten moment sam weekend wyścigowy jest zaplanowany na przełom lipca i sierpnia. Dodatkowo menedżer samego wyścigu na Spa – Laurent Gaudin – wypowiadał się optymistycznie względem utrzymania obecnej daty wyścigu.

Wcześniej wspominaliśmy, że pierwotny termin tegorocznego 24h Spa może jednak ulec zmianie. To zależy od przyczyn sanitarno-epidemiologicznych tak jak rok temu. Tym razem póki co nie podjęliśmy się zmiany terminu. Śledzimy sytuację i pracujemy nad tym, aby móc także wpuścić kibiców w tym roku – powiedział Gaudin.

W podobnej sytuacji jest obecnie wyścig Nurburgring 24h, który także nie zamierza zmienić terminu i również pracuje nad możliwością wpuszczenia kibiców na trybuny.

ZOBACZ TAKŻE
24h Nordschleife jednak niezagrożone, ale nadal pozostaje niepewność

Co by się stało, gdyby pierwotny termin tegorocznego 24h Spa jednak uległ zmianie?

SRO organizuje wiele innych mistrzostw. Przesunięcie tego wyścigu miałoby duży wpływ na kalendarze innych naszych serii. Dodatkowo miałoby to wpływ na niemieckie ADAC GT Masters. A jeszcze są inne serie takie jak puchary Lamborghini, Renault Clio, serie TCR i GT4 – dodał.

Podobnej zmiany dopuściło się już ACO w stosunku do 24h Le Mans. Największy wyścig na świecie został przesunięty z czerwca na sierpień. To wymusiło korekty w kalendarzu między innymi European Le Mans Series, a także Michelin Le Mans Cup.

Jak wygląda sytuacja z kibicami?

SRO ma zamiar wpuścić kibiców na trybuny w ograniczonej ilości. Na ten moment nikt nie jest w stanie powiedzieć czy kibice będą mogli w ogóle się pojawić i w jakiej ilości. Oczywiście ostatnie słowo należy do władz Belgii. W zeszłym roku wyścig musiał się odbyć za zamkniętymi drzwiami. Gdyby ta sytuacja się powtórzyła w tym roku to mogłaby negatywnie wpłynąć na finanse organizatora.

Warto wspomnieć, że chęć wpuszczenia kibiców była jednym z powodów, dla których tegoroczna edycja 24h Le Mans została opóźniona o dwa miesiące.

ZOBACZ TAKŻE
24h Le Mans z kibicami nadal możliwe. Organizatorzy nie poddają się

Tegoroczna edycja 24h Spa odbędzie się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia. Poprzedzą ją dni testowe 22 i 23 czerwca. Tradycyjnie będzie ona częścią kalendarza zarówno GT World Challenge Europe jak i Intercontinental GT Challenge.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama