Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Yamamoto chwali Verstappena. „Czuję, że on jeździ jak Senna”

Dyrektor wykonawczy Honda Racing F1 nie ukrywał, że Max Verstappen przypomina mu Ayrtona Sennę. Masashi Yamamoto był dumny ze zwycięstwa Holendra w GP Monako i życzył mu pobicia rekordu legendarnego Brazylijczyka.

Masashi Yamamoto i Christian Horner
Fot. Red Bull Content Pool / Masashi Yamamoto i Christian Horner

Verstappen przerwał długie oczekiwanie Hondy na triumf w Monako

Przypomnijmy, że Ayrton Senna wygrywał GP Monako aż 6 razy. Raz w barwach Lotusa w 1987 roku, a później pięć razy z rzędu z McLarenem w latach 1989-1993. Warto podkreślić, że aż 5 z 6 triumfów świętował mając za sobą silnik Hondy. Japoński producent czekał na zwycięstwo w Monako aż od 1992 roku. Po 29 latach Max Verstappen i Red Bull nie mieli sobie równych, przynosząc im kolejny triumf. W przeszłości Holender miał swoje przygody na ulicach księstwa i nie było mu dane stawać na podium. Najbliżej sukcesu był w 2019 roku, kiedy wywierał presję na Lewisa Hamiltona, wpadł nawet drugi na metę, ale dostał karę doliczenia 5 sekund za incydent w alei serwisowej. Masashi Yamamoto uwierzył jednak, że w przyszłości 23-latek może zdominować rywalizację w Monako.

Zawsze widzę podobieństwa między Verstappenem a Senną. Czuję, że Verstappen jeździ bardzo podobnie do Senny, a on jest wyjątkowym kierowcą Hondy. Żałuję, że nie mogliśmy walczyć razem trochę dłużej, ale bardzo się cieszę, że mogłem go wesprzeć w tym szczególnym momencie, jego pierwszym zwycięstwie i pierwszym podium w Monako. Ma dopiero 23 lata, więc ma duże szanse dostosowania się i przewyższenia rekordu sześciu zwycięstw Senny w Monako. Cieszę się, że mogłem być dla niego podstawą do zrobienia tego pierwszego kroku – powiedział dyrektor wykonawczy Honda Racing F1.

ZOBACZ TAKŻE
Verstappen ma przepis na zdobycie tytułu MŚ. "Musimy wywierać presję"

Yamamoto czuje jeszcze większą ekscytację

Szef Hondy w F1 nie mógł oczywiście pominąć faktu, że sukces jest też w dużej mierze zasługą Red Bull Racing. Stajnia z Milton Keynes w dodatku objęła po GP Monako prowadzenie w obu klasyfikacjach. Sam zainteresowany jak do tej pory nie ukrywał swojego zadowolenia ze współpracy. Jednocześnie bardzo żałuje, że wraz z końcem roku się ona zakończy.

Za zaletami Verstappena kryje się oczywiście fakt, że inżynierowie z Red Bulla i Hondy na torze oraz w fabryce wspierają go w podejmowaniu najlepszych decyzji. Nie ma dla nich czegoś takiego jak „łatwy wyścig:, ponieważ zawsze są małe problemy i trudności. Nawet jeśli wydaje się, że „tylko prowadzą”. Dlatego ta wygrana daje nam dużo pewności siebie. Daje nam również impuls. To była wyjątkowa wygrana dla wszystkich. To była naprawdę wyjątkowa wygrana dla nas wszystkich – podkreślił Yamamoto.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama