Czego szukasz?

MotoGP

Gardner zadebiutuje w Tech3. Legendarne nazwisko wraca do MotoGP

Dzień po przedłużeniu umowy z Bradem Binderem, KTM poinformował, że Remy Gardner zadebiutuje w Tech3 w klasie królewskiej w sezonie 2022.

Gardner zadebiutuje z Tech3
Fot. Tech3 Racing

Gardner zadebiutuje w Tech3 – transfer, który nie był tak oczywisty

Od ponad pół roku krążyły spekulacje na temat transferu Remy’ego Gardnera do klasy królewskiej na sezon 2022. Pikanterii dodawał fakt, że w Moto2 jego partnerem zespołowym w zespole Akiego Ajo jest Raul Fernandez. Hiszpan przebojem wdarł się do klasy pośredniej pomimo późnego ogłoszenia transferu, po którym pozostało niewiele czasu na przygotowania do debiutu. Mimo to Hiszpan był w stanie w tym sezonie wygrać dwa wyścigi i zdobyć dwa dodatkowe podia.

To zrodziło wątpliwości odnośnie tego, który z tych zawodników dostanie możliwość debiutu w MotoGP jako pierwszy. Na korzyść Gardnera przemawiało zdecydowanie większe doświadczenie względem Fernandeza. Jednakże Fernandez prowadził w klasyfikacji generalnej przed rundą na Mugello, a obecnie traci tylko sześć punków do liderującego Gardnera. Jednakże dziś zespół Tech3 Racing ogłosił, że ich zawodnikiem w sezonie 2022 zostanie Remy Gardner.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać GP Walencji MotoGP w Polsce? [transmisja, live]

Remy Gardner: to spełnienie marzeń

Remy Gardner wyraził w komunikacie prasowym jak bardzo jest szczęśliwy z otrzymanej szansy.

– Jestem bardzo szczęśliwy za szansę, którą dał mi KTM. To spełnienie marzeń, na które pracowałem do tej pory. To niesamowita szansa i już nie mogę się doczekać pierwszego kontaktu z RC16. Chcę podziękować KTM’owi za wiarę we mnie. Dziękuję też wszystkim, którzy mnie wspierali do tej pory.

Dodatkowo otrzymał też pochwałę od Pita Beirera – szefa działu sportowego austriackiego producenta.

– Możliwość przyjęcia Remy’ego Gardnera na następny sezon do MotoGP to prawdziwa przyjemność. W Moto2 poznaliśmy jego prędkość i zdolności. Wierzymy, że można wydobyć z niego jeszcze więcej potencjału. Dla niego to dobra szansa na rozwój. Remy jest bardzo zdeterminowany i nigdy się nie poddaje. Udowadnia też, że akademia KTM’a daje możliwości zawodnikom, którzy chcą iść na całość.

ZOBACZ TAKŻE
Binder zostaje z KTM'em. Szykuje się dłuższa współpraca

Gardner zadebiutuje w Tech3: debiut i powrót jednocześnie

Debiut Remy’ego Gardnera oznacza, że do MotoGP wraca legendarne nazwisko. Trzydzieści lat temu ojciec Remy’ego – Wayne – rywalizował w klasie królewskiej, która wówczas nosiła nazwę „500cc”. Całą karierę spędził na motocyklach Hondy, na których w latach 1986 i 1988 zdobył wicemistrzostwo świata. Natomiast w 1987 roku został mistrzem świata klasy 500cc.

Natomiast sam Remy Gardner nie po raz pierwszy będzie rywalizował w mistrzostwach świata z zespołem Tech3. Australijczyk ścigał się w zespole Herve Poncharala w Moto2 w latach 2017 – 2018. Wówczas dosiadał motocykla na ramie Mistral.

Ogłoszenie Gardnera jako zawodnika Tech3 w sezonie 2022 oznacza, że we Francuskim zespole zostało już tylko jedno wolne miejsce. Najprawdopodobniej otrzyma je Danilo Petrucci, a z zespołem pożegna się Iker Lecuona. Natomiast według pewnych doniesień Danilo Petrucci również ma stracić miejsce w zespole. Na jego miejsce miałby przyjść Raul Fernandez. Z kolei do Moto2 do zespołu Red Bull KTM Ajo mógłby awansować Pedro Acosta.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama