Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Lando Norris nie wyklucza McLarena z walki o zwycięstwa w tym roku

Lando Norris zaskoczył siebie oraz swój zespół w trakcie GP Monako. Młody Brytyjczyk cały czas szukał lepszych osiągów, a McLaren sprostał jego oczekiwaniom. Nikt nie liczył na walkę o podium, ponieważ tor Monte Carlo miał nie pasować do bolidu MCL35M. Zdecydowanie większe oczekiwania ekipa z Woking miała wobec GP Azerbejdżanu, gdzie są proste. Czyżby McLaren był czarnym koniem weekendu w Baku?

Lando Norris GP Monako 2021 podium f1
Fot. McLaren Media Centre / Lando bryluje w 2021 roku. Podium w Monako dobitnie to potwierdza

Norris pozytywnie nastawiony przed GP Azerbejdżanu

Obecnie Norris i McLaren zajmują 3. miejsce w obu klasyfikacjach. Jednakże za nimi czai się Ferrari, mające 2 punkty straty. Stajnia z Maranello przyznawała się ostatnio do obaw o formę w Azerbejdżanie, więc być może rywale im nieco odskoczą. Na pewno zespół liczyłby też na przełamanie u Daniela Ricciardo, który wciąż próbuje się „dogadać” z bolidem. Jak do tej pory McLaren ma już dwa podia w tym roku, oba wywalczone przez Norrisa (Imola, Monte Carlo). Na pewno ostatni sukces poniekąd był możliwy przez problemy Leclerca i Bottasa, ale to wciąż nie umniejsza nic dyspozycji 21-letniego Brytyjczyka w tym roku.

To było wspaniałe uczucie znaleźć się na podium w Monako po dobrze wykonanym weekendzie z zespołem. Chcemy utrzymać ten pozytywny rozpęd, gdy przyjedziemy do Baku. Nie mogę się doczekać wskoczenia do samochodu i ścigania się na innym torze ulicznym po raz drugi z rzędu. Baku to wyjątkowy wyścig z mieszanką długich prostych i wolnych zakrętów, które sprawiają, że jest to ekscytujące wyzwanie do opanowania. Jest również nieprzewidywalny, ponieważ zawsze masz poczucie, że będą możliwości, więc musimy być gotowi by jak najlepiej je wykorzystać, jeśli przechylą się na naszą stronę – powiedział Lando Norris.

Konkurencja wokół nas zapewnia wspaniałe bitwy na torze. Musimy naciskać, aby wyciągnąć z samochodu wszystko, co możemy i uniknąć kłopotów, ponieważ na torach ulicznych jest mało miejsca na błędy. Kluczem jest dla nas znalezienie spójności przez cały weekend, aby móc wyjechać z dużą liczbą punktów w niedzielę – dodał Brytyjczyk.

ZOBACZ TAKŻE
Key o lukach w regulaminie 2022. "Na pewno znajdziemy wydajność"

McLaren może wyczekiwać swojej szansy

W zeszłym roku stajnia z Woking była blisko triumfu w GP Włoch. Wtedy jednak ograł ich Pierre Gasly z AlphaTauri. Natomiast w GP Sakhiru swoją szansę wykorzystał Sergio Perez, startujący jeszcze dla Racing Point. To oni pokazali, że ekipy środka stawki mogą wykorzystać okazję, gdy czołówka Mercedes-Red Bull ma problemy. W sezonie 2021 McLaren wydaje się być jeszcze bliżej czołowych ekip, co mogłoby ułatwić im wykorzystanie nadarzających się okazji. Lando Norris został zapytany o potencjalną walkę o zwycięstwa. Brytyjczyk nie wykluczył takiej możliwości jeszcze w sezonie 2021. Przypomnijmy, że ekipa z Woking czeka na triumf od GP Brazylii 2012, kiedy to zwyciężał Jenson Button.

To nie jest zbyt szalone. Powiedzmy, że to nasz najlepszy sezon od dłuższego czasu, aby być może osiągnąć coś takiego. W zespole jestem pozytywnie nastawiony, kiedy muszę, i negatywnie, kiedy muszę. Wszystko to służy wyłącznie korzyści zespołowi, stawiając nas na właściwym miejscu i utrzymując nas w rytmie ciężkiej pracy. Mieliśmy trzy mocne wyścigi, ponieważ czuję, że wykonałem bardzo dobrą robotę. Zespół także wykonał dobrą robotę – podkreślił 21-latek.

ZOBACZ TAKŻE
Hakkinen o porównywaniu talentów w F1. "Czasy się zmieniają"

W każdym momencie może nie być tak dobre. Wielu ludzi podbudowuje nas, mówiąc, że w tej chwili radzimy sobie tak dobrze bla bla bla. To okrutny świat, a jeśli coś się wydarzy lub pójdzie nie tak, […] a ludzie powiedzą „Nie koncentrujesz się” i po prostu wymyślą wszystkie te wymówki. Jak powiedziałem, jest to zarządzanie oczekiwaniami, utrzymywanie właściwego myślenia w zespole – zakończył.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama