Nasze profile w mediach społecznościowych

IMSA

Czy Racing Team Nederland pojawi się w IMSA? LMH także pod lupą

Za rok możemy zobaczyć Team Netherland w IMSA Sportscar Championship na pełny etat. Taki scenariusz sugerują słowa Xaviera Combeta.

Opublikowano

w dniu

RTN IMSA 2022
Fot. FIA WEC

Racing Team Nederland obecnie startuje w WEC w klasie LMP2, we współpracy z TDS Racing. Pojawiły się jednak spekulacje, według których RTN prawdopodobnie przeniesie się do USA. Takie doniesienia pojawiły się w poniedziałek. Według nich, holenderska ekipa miałaby wystartować we wszystkich rundach IMSA Sportscar Championship w sezonie 2022.

Co może sprawić, że RTN zobaczymy w serii IMSA w sezonie 2022?

Ten ruch nie został jeszcze potwierdzony. Dlatego ciężko jest mówić o potencjalnych przyczynach. Wahanie może wynikać z potencjalnego zainteresowania TDS dywersyfikacją swoich programów. RTN mógłby być tutaj jednym z odbiorców usług Francuzów.

ZOBACZ TAKŻE
IMSA ogłasza przepisy GTD Pro. Poznaliśmy najważniejsze szczegóły

Przyczyną może być także kondycja amerykańskiej sceny LMP2. Wiele zespołów i sponsorów w Europie wyraża niezadowolenie z sytuacji związanej ze stratyfikacją i potrzebnym zróżnicowaniem osiągów prototypów LMP2 względem Hypercarów. Za oceanem tymczasem brakuje chętnych do startów w P2 po podziale klasy Prototype.

Xavier Combet z TDS Racing celuje wysoko

W kwestii zainteresowania RTN startami w czołowej serii IMSA w 2022 roku warto przytoczyć słowa jednego z szefów TDS Racing, Xaviera Combeta. Francuski zespół jest obecnie odpowiedzialny za obsługę programu Holendrów w WEC.

– Starty w USA byłyby dla nas czymś idealnym. Dobrze byłoby też wystawić drugi samochód, ale niekoniecznie w LMP2. Taki program miałby dla nas sens. Tegoroczny start w Daytonie dał nam szerszy pogląd na te mistrzostwa – powiedział Francuz.

Z drugiej strony TDS nadal zamierza być obecne w Mistrzostwach Świata Endurance.

– Mistrzostwa ACO (WEC i ELMS) nadal są dla nas ważne. Zamierzamy tam pozostać, gdy w życie wejdą nowe przepisy. Skorzystaliśmy z naszego doświadczenia już wielokrotnie. Nie wykluczamy też zaangażowania w Hypercary, dokładniej w LMH – zakończył.

ZOBACZ TAKŻE
AF Corse będzie częścią programu Ferrari w LMH. Start już za półtora roku

Warto też wspomnieć, że Racing Team Nederland widzieliśmy już w ostatnim czasie w IMSA Sportscar. Holenderska ekipa wzięła udział w tegorocznej edycji Rolex 24 at Daytona. Niestety załoga nie ukończyła wyścigu, po wypadku w początkowej fazie wyścigu.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama