Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła E

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce w 2021 roku? [transmisja, stream, live]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać Formułę E w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji elektrycznej serii wyścigowej.

Opublikowano

w dniu

de vries 2021 arabia saudyjska gdzie oglądać formułę e klasyfikacja generalna formuły e
Fot. ABB FIA Formula E

Kto pokazuje Formułę E w Polsce w 2021 roku?

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce w 2021 roku? Prawa do transmitowania serii wyścigowej elektryków od samego jej początku posiada Eurosport. Należący do Discovery kanał pokazuje więc tę serię już od 2014 roku.

Zasięg transmisji jest więc znaczący, bowiem oba kanały Eurosportu – Eurosport 1 i Eurosport 2 (i to zazwyczaj w ramach standardowych pakietów) są dostępne u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. 

Grono komentatorów Formuły E na Eurosporcie stanowią Grzegorz Gac, Andrzej Mielczarek oraz Grzegorz Jędrzejewski. Co ciekawe, na antenie można także usłyszeć osoby, które okazały się najlepsze w organizowanym przez stację konkursie „Daj się odkryć”.

Co istotne, Formuła E w Eurosporcie od czasu do czasu przegrywa z innymi transmisjami, co oznacza brak przekazu na żywo. W takich przypadkach fanom pozostają jedynie powtórki wyścigu. Właśnie o takiej sytuacji w trakcie pierwszego weekendu wyścigowego FE w 2021 roku poinformował komentujący serię Grzegorz Gac.

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce? Jedyne pewne źródło transmisji

W związku z powyższym jedynym pewnym źródłem transmisji jest natomiast Eurosport Player. To oczywiście serwis streamingowy prowadzony przez Discovery. Oferuje transmisje w jakości HD możliwe do oglądania na wielu urządzeniach. Dzięki subskrypcji otrzymuje się oczywiście dostęp do całej oferty Eurosportu, która poza Formułą E obejmuje m.in. najważniejsze turnieje tenisowe, wyścigi kolarskie czy zawody wielu sportów zimowych.

Taka przyjemność oczywiście kosztuje. Miesięczny abonament wynosi 15 zł, ale jeśli zamierzacie regularnie korzystać z tego serwisu, bardziej opłacalna jest roczna subskrypcja. Jej koszt to 89 złotych, a więc łatwo można policzyć, że na wykupieniu dłuższego okresu można zaoszczędzić nawet 91 złotych.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuła E 2020/21. Kiedy odbędą się wyścigi elektrycznej serii?

W tym miejscu należy dodać, że transmisje kanałów Eurosportu oferują także inne, niezależne serwisy streamingowe. Wykupienie dostępu do kanałów jest jednak mniej opłacalne niż w Eurosport Playerze. Eurosport 1 i Eurosport 2 można oglądać m.in. na ipla.tv, jednak dostęp do pakietu IPLA Sport (który je zawiera) kosztuje 20 zł na 30 dni. Jeszcze drożej jest na player.pl – tam 30-dniowy dostęp do kanałów Eurosportu (w tamach szerszego pakietu) kosztuje aż 30 złotych.

Formuła E – materiały na YouTube

Transmisje z wyścigów Formuły E ukazują się także na oficjalnym kanale serii na YouTube. Ta informacja może was jednak zainteresować tylko w sytuacji, kiedy przebywacie za granicą – w kraju, w którym lokalny nadawca nie ma praw do serii. W Polsce rzecz jasna jest to niemożliwe, a nadawca blokuje przekaz za pomocą geoblokady.

Jeśli jednak interesujecie się Formułą E w bardzo okrojonym zakresie, to na oficjalnym kanale YouTube znajdziecie skróty wyścigów, które są już dostępne dla wszystkich.

Najbliższe transmisje na żywo – podwójna runda w Nowym Jorku

10.07.2021 – 00:00 – Eurosport 2, Eurosport Player
11.07.2021 – 00:00 – Eurosport 2, Eurosport Player

5/5 (liczba głosów: 4)

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama