Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

MotoGP

Kwalifikacje przed GP Styrii 2021 w MotoGP: Jorge Martin znowu zaskakuje

Oto opis tego jak wyglądały kwalifikacje przed wyścigiem o GP Styrii MotoGP w sezonie 2021. Jutrzejsza pogoda stoi pod znakiem zapytania.

Kwalifikacje do GP Styrii MotoGP: Jorge Martin
Fot. Red Bull Content Pool

Jorge Martin wygrał dzisiejsze kwalifikacje w MotoGP przed GP Styrii w sezonie 2021. Zgodnie z oczekiwaniami, bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowali inni zawodnicy Ducati. Natomiast w czołowej dziesiątce nie znalzł się żaden zawodnik KTM’a.

Kwalifikacje do GP Styrii 2021 w klasie królewskiej: Wraca „Martinator”

Jorge Martin popisał się najlepszym czasem w trakcie sesji Q2. Hiszpan zameldował się na szczycie tabeli z czasem 1:22.994 na drugim przejeździe. Pierwszy przejazd dał rezultat 1:23.1, który dał mu czwarte pole startowe. Przez większą część sesji prowadził Fabio Quartararo, który uzyskał swój najlepszy czas na pierwszym okrążeniu, ponieważ na ostatnim przeszkodziła mu żółta flaga wywołana wywrotką Marka Marqueza w trzecim zakręcie. Ostatecznie Francuz ukończył sesję na trzecim miejscu za Francesco Bagnaią i wspomnianym Martinem.

Czasu nie poprawili także Jack Miller i Maverick Vinales, którzy w połowie sesji zajmowali koleno drugie i piąte miejsce. Jako, że inni zawodnicy zdołali poprawić czasy to obaj spadli później na kolejno czwarte i dziewiąte miejsce. W Q2 zameldowały się także trzy Hondy. Marc Marquez, Takagi Nakagami i Alex Marquez ustawią się jutro na pozycjach ósmej, dziesiątej i jedenastej. Ostatnie miejsce w tej sesji zajął Miguel Oliveira, który zmaga się z kontuzją dłoni po okropnie wyglądającym upadku w pierwszym treningu w piątek.

Pełne wyniki kwalifikacji wszystkich klas są dostępne tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Maverick Vinales i Yamaha – co mogło pójść nie tak? – część 1

Wyścigi mogą zostać przełożone na poniedziałek

Prognozy pogody nie wyglądają przyjaźnie. Według synoptyków około drugiej w nocy nad torem mają pojawić się opady deszczu. Te mają trwać do późnych godzin porannych i mogą stanowić zagrożenie dla bezpiecznego rozegrania niedzielnych wyścigów. Pojawiają się głosy, że wówczas wyścigi miałyby zostać przeniesione na poniedziałek. Tej decyzji sprzyja fakt, że w następny weekend MotoGP rozegra tu drugą rundę z rzędu.

ZOBACZ TAKŻE
Podsumowanie MotoGP na półmetku sezonu 2021 – część pierwsza

Kwalifikacje do GP Styrii 2021 w MotoGP: Ai Ogura zaskakuje w klasie pośredniej

Remy Gardner ustawi się na pole position do jutrzejszego wyścigu klasy Moto2. Jednakże duże zaskoczenie stanowią zawodnicy, którzy ustawią się obok niego. Mowa tu o debiutancie, Ai Ogurze i Marco Bezzecchim, którego przymierza się do debiutu w MotoGP. W drugim rzędzie znajdą się Raul Fernandez, Aron Canet i Augusto Fernandez, który zakwalifikował się tuż przed Samem Lowesem. Należy pochwalić ósme miejsce Dalla Porty i dziewiąte miejsce startowe Somikiata Chantry.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać GP Walencji MotoGP w Polsce? [transmisja, live]

Kwalifikacje do GP Styrii 2021 MotoGP: Oncu z pole position w Moto3 dzięki żółtej fladze

Mimo dobrego tempa Pedro Acosty to Deniz Oncu zdobył pole position do jutrzejszego wyścigu. Turek skorzystał na żółtej fladze, którą wywołał jego wyjazd na pułapkę żwirową w drugim sektorze na ostatnim okrążeniu. Za nim ustawią się Sergio Garcia, Romano Fenati i Pedro Acosta. Czołową piątkę uzupełnia inny debiutant, Izan Guevara. Cała piątką korzysta z motocykli KTM’a. Najwyżej sklasyfikowaną Hondą jest Dennis Foggia – jeden z największych rywali Pedro Acosty w walce o tytuł. Trzeci rząd to Jaume Masia, Darryn Binder, którego przymierza się do szokującego awansu do MotoGP i Jeremy Alcoba.

To prawdopodobnie nie są finalne wyniki. Podczas trzeciego treningu doszło do kilku incydentów z udziałem motocykli na wolniejszych okrążeniach. Prawdopodobnie sędziowie zajmą się tymi sytuacjami i przesuną kilku zawodników na starcie do niedzielnego wyścigu, który ruszy o godzinie jedenastej.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama