Czego szukasz?

MotoGP

Kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii MotoGP: Pole position Pola Espargaro

Kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii MotoGP 2021 zakończyły się niespodziewanym pole position Pola Espargaro. Niżej prezentujemy opis wszystkich sesji.

Kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii MotoGP 2021 pol espargaro pierwsze pole position na hondzie
Fot. Red Bull Content Pool

Kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii MotoGP 2021

Na pierwszych przejazdach najlepszy czas uzyskał Fabio Quartararo (1:58.95), który wczoraj boleśnie nadwyrężył kostkę po upadku w drugim treningu. Drugie miejsce w połowie sesji okupował Francesco Bagnaia przed Martinem. Prowizorycznie w drugim rzędzie na trzy minuty przed końcem znalazł się Pol Espargaro, który prezentuje w tej weekend mocną formę w treningach. Za nim znaleźli się Jack Miller i Aleix Espargaro przed obydwoma zawodnikami Suzuki i Rossim. Oto kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii MotoGP 2021 w pełnej okazałości.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać GP Włoch MotoGP w Polsce? [transmisja, stream, live]

Martin odbiera mowę w ostatnich minutach

W ostatnich trzech minutach Jorge Martin ewidentnie wrzucił drugi bieg i wykręcił kosmiczny czas 1:58.008, który pierwotnie dawał Hiszpanowi kolejne pole position. Jednakże po chwili okazało się, że mistrz świata Moto3 ściął szykanę Vale na tym okrążeniu. To spowodowało anulowanie jego czasu. Tym samym Pol Espargaro zdobył swoje pierwsze pole position dla Hondy przed Bagnaią i Quartararo. Francuz po kwalifikacjach dawał do zrozumienia, że jego motocykl nie był wystarczająco stabilny na torze. W dużo lepszym nastroju byli Francesco Bagnaia i wspomniany Pol Espargaro. Mistrz świata Moto2 w wywiadzie po kwalifikacjach dawał do zrozumienia jak ważne jest to osiągnięcie w kontekście jego dotychczasowych zmagań z motocyklem Hondy w tym sezonie.

Zaś poza pierwszą trójką wylądował wspomniany Martin przed Markiem Marquezem i Aleixem Espargaro. Natomiast w trzecim rzędzie jutro zobaczymy Jacka Millera przed Rossim i Zarco. Natomiast nie poprawili swoich czasów ani Brad Binder, ani zawodnicy Suzuki. Ta trójka jutro utworzy czwarty rząd na starcie do wyścigu, który ruszy o 14:00.

Tu znajdują się pełne wyniki sesji Q2.

ZOBACZ TAKŻE
Ważne wieści z MotoGP. Przyszłość Petronas SRT i piątek na Silverstone

Kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii MotoGP 2021: Bastianini odpada w Q1 w ostatniej chwili

W pierwszym segmencie najszybszy czas uzyskał Johann Zarco z czasem 1:59.28, który większość sesji Q1 spędził na drugim miejscu. Drugi czas (1:59.50) w tej sesji uzyskał Alex Rins i to właśnie ci dwaj zawodnicy przeszli do drugiego segmentu kwalifikacji. Większość sesji na czele spędził Enea Bastianini, ale Włoch zaliczył upadek w dwunastym zakręcie na dwie minuty przed końcem sesji. Włoch zakończył sesję z czasem 1:59.53. Ta sytuacja uniemożliwiła mu poprawę czasu. Jednakże najważniejsze jest to, że Włoch nie odniósł żadnej kontuzji. Takiego szczęścia nie miał Lorenzo Savadori, który dochodzi do siebie po wypadku z GP Styrii i przez ból ręki po tym wypadku musiał się wycofać z dalszej części weekendu.

Bastianini ruszy jutro z trzynastego pola przed Marinim i Nakagamim, który zmaga się z przyczepnością w trakcie tego weekendu. Szósty rząd zajmą jutro obaj zawodnicy Tech3 KTM, których przedzieli Alex Marquez. Tuż za nimi zakwalifikował się Cal Crutchlow na fabrycznej Yamasze.

Tu znajdują się pełne wyniki sesji Q1.

ZOBACZ TAKŻE
Piotr Biesiekirski ponownie z dziką kartą już w najbliższych tygodniach

Kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii MotoGP 2021: Fenati znowu na pole position w Moto3

Romano Fenati kontynuuje swoją mocną formę z Red Bull Ringu i jutro znowu ustawi się na pierwszym polu startowym. Włoch na Husqvarnie popisał się czasem 2:11.32 i pokonał Gabriele Rodrigo, który awansował do Q2 jadąc po drodze w Q1. W pierwszej sesji Argentyńczyk uzyskał 2:11.71, a w drugiej sesji uzyskał 2:11.36 na motocyklu Hondy. Pierwszy rząd zamknie jutro Riccardo Rossi. Kolejne trzy pozycje zajęli Andrea Migno, Niccolo Antonelli i Filip Salac. Z trzeciego rzędu ruszą jutro Jeremy Alcoba, Dennis Foggia i Deniz Oncu, którzy stracili do czasu Fenatiego już ponad pół sekundy. Czołową dziesiątkę zamknął Jaume Masia.

W Q1 na Silverstone najszybszy był wspomniany Rodrigo, przed Tatayem, Salacem i Guevarą. Natomiast dwaj faworyci do tytułu mistrza świata Moto3 – Pedro Acosta i Sergio Garcia – zakwalifikowali się dopiero w ósmym rzędzie.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama