Nasze profile w mediach społecznościowych

ELMS i AsLMS

Kwalifikacje ELMS do 4h Spa 2021: Sukces Piekarzy i Cool Racing

Kwalifikacje ELMS do jutrzejszego 4h Spa 2021 upłynęły pod znakiem wypadków. Natomiast należy pochwalić postawę Inter Europol Competition.

Opublikowano

w dniu

kwalifikacje elms 4h spa 2021 sukces inter europol
Fot. Spa-Francorshamps / Twitter

Kwalifikacje ELMS 4h Spa 2021: Milesi z pierwszym pole position w karierze w LMP2

Partner Habsburga i Frijnsa w WRT w WEC nie miał dziś sobie równych w tej sesji. Niestety kwalifikacje LMP2 również rozpoczęły się od wypadku, który wywołał czerwoną flagę. Tym razem to był Nicklas Jamin, który w Radillon po uślizgu tyłu na wyjściu z Eau Rouge.

Gdy już przywrócono zieloną flagę to dobry czas uzyskał Louis Deletraz, który chwilowo widniał na pierwszym miejscu. Jednakże zaraz potem do głosu doszli Phil Hanson z United Autosports, Milesi z Cool Racing czy Patrick Pilet z IDEC Sport. Ostatecznie to Belg zdobył pierwsze pole startowe z czasem 2:04.384. Drugi w sesji był wspomniany Hanson ze stratą 0.13 sekundy. Natomiast w drugiej linii jutro zobaczymy załogę WRT przed samochodem Duqueine. Jeśli chodzi o najgroźniejszych rywali WRT w walce o tytuł w LMP2 to G-Drive zakwalifikował oba swoje samochody dopiero w czwartym rzędzie. Dziewiąte miejsce zdobył Harry Tincknell w Team Turkey.

ZOBACZ TAKŻE
Transmisja ELMS 2021 z 4h Portimao - gdzie oglądać live? [online, stream]

Kwalifikacje ELMS 4h Spa 2021: Szaleństwo DKR w LMP3 po przerwanej sesji

Zaraz po rozpoczęciu kwalifikacji doszło do groźnego wypadku w Radillon z udziałem załogi Racing Experience. Natomiast na poboczu z awarią zatrzymał się samochód MV2S. To wywołało czerwoną flagę i potrzebę naprawy barierki z opon. Gdy wznowiono sesję to do wywieszenia flagi w szachownicę pozostało osiem i pół minuty. Wówczas wszystkie załogi natychmiast rzuciły się do wyjazdu na tor. 

Zdecydowanie poza zasięgiem okazał się być Laurents Horr, który najpierw uzyskał rezultat w okolicach 2:12.5. Następnie poprawił go na 2:11.548. To dało pole position holenderskiej załodze. Obok nich jutro ustawi się samochód #13 Inter Europol Competition, który dziś kwalifikował Ugo De Wilde. Belg stracił 0.7 s do pierwszego pola i minimalnie pokonał Wayne’a Boyda  w #2 United Autosports. Ten samochód jutro ruszy przed Graffem. Natomiast RLR MSport  razem z Team Virage utworzą trzeci rząd. Tu również należy pochwalić postawę polskiej ekipy z bazą w Hiszpanii. W czwartym rzędzie wystartuje do wyścigu EuroInternational z #3 United Autosports, przed 1Aim Villorba Corse i Nielsen Racing, które zamknęło pierwszą dziesiątkę.

ZOBACZ TAKŻE
39 samochodów na 4 Hours of Spa. Kolejne zmiany w Inter Europolu

Kwalifikacje ELMS 4h Spa 2021: Porsche przełamuje dominację Ferrari

Richard Lietz okazał się najszybszy wśród załóg GTE. Austriak uzyskał czas 2:16.22. Aż osiem dziesiątych stracił do niego drugi Miguel Molina w samochodzie #80 Iron Lynx. Liderzy klasyfikacji GTE ustawią się jutro przed Ferrari AF Corse, które dziś kwalifikował Alessio Rovera. Włoch do zdobywcy pole position stracił już ponad sekundę. Drugi rząd uzupełni Iron Lynx #60. Ku zaskoczeniu piąte miejsce zdobył Ross Gunn. Zobaczymy jutro czy to pomoże ekipie TF Sport w wywalczeniu pozycji w czołówce.

Pod odnośnikiem znajdziecie pełne wyniki kwalifikacji. Wyścig wystartuje jutro o 11:00 czasu polskiego i potrwa cztery godziny. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live na łamach naszego serwisu!

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama