Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

McLaren zaskoczony swoimi osiągami. „Wciąż mamy niedociągnięcia”

Lando Norris i Daniel Ricciardo włączyli się do walki o podia i zwycięstwa w ostatnich dwóch wyścigach. Szybkie tory Monza i Soczi pozwoliły McLaroenowi nawiązać walkę z Mercedesem i Red Bullem. Niewiele brakowało, aby mieli dwa triumfy z rzędu. Norris i Seidl ostrzegli jednak fanów o tym, że mogą czekać ich trudniejsze weekendy na zupełnie innych torach.

McLaren walka Mercedes Red Bull 2021 Rosja f1
Fot. McLaren Media Centre

Norris żałuje straconej szansy. Nie wie też, kiedy nadejdzie kolejna

Według aktualnie czwartego zawodnika klasyfikacji generalnej konkurencyjność z Monzy i Soczi nie oznacza jeszcze, że stajnia z Woking dogoniła Red Bulla i Mercedesa. Możliwe, że od GP Turcji McLaren nie będzie już zagrażał czołówce. Dlatego brak podium w Rosji, gdy mogli nawet wygrać, bolał Norrisa podwójnie. 

Nie, jesteśmy mile za nimi. To trudne, ponieważ mogliśmy osiągnąć najlepszy wynik w Formule 1 i mogłem wygrać wyścig. Ostatecznie ukończyłem wyścig na siódmym miejscu. Jest to szczególnie trudne, ponieważ czuję, że coś straciłem i to łamie mi serce – nie dlatego, że zrobiłem coś głupiego. […] Nadal mamy niedociągnięcia – powiedział Norris na łamach Motorsport-Total.com.

ZOBACZ TAKŻE
Pit stop kluczem do zwycięstwa na Monzy? Ricciardo nie ma wątpliwości

Seidl również nie nastawia się na walkę o kolejne zwycięstwa w tym roku

Po zwycięstwie Daniela Ricciardo na Monzy i bycia blisko triumfu Lando Norrisa w Soczi, apetyty w McLarenie wzrosły. Mimo to, Andreas Seidl uspokoił swoich ludzi oraz kibiców. Niemiec zdał sobie sprawę z tego, jak jeszcze wiele muszą poprawić, aby wrócić do czołówki na stałe. Według niego ważne będą wykonanie planu oraz maksymalizacja potencjału. Tory, takie jak Istanbul Park, Austin, Hermanos Rodriguez, Interlagos, Losail, Dżedda czy Yas Marina mogą nie sprzyjać MCL35M. Wszystko jednak jest możliwe, ponieważ ekipa z Woking wielokrotnei zaskoczyła wszystkich w tym sezonie.

ZOBACZ TAKŻE
Perfekcjonizm to klucz - rewolucja Rona Dennisa | Historia motorsportu

Oczywiście, powiedziałbym, że w porównaniu z zespołami, które są przed nami w mistrzostwach, wciąż mamy niedociągnięcia we wszystkich obszarach. Dlatego ważne jest również, aby przeanalizować, co mogło być lepsze po weekendzie takim jak Monza lub po pole position w Soczi. Jesteśmy w środku podróży, która zabierze nas z powrotem na szczyt Formuły 1. Mamy jasny plan tego, co musimy zrobić na poziomie infrastrukturalnym, organizacyjnym i kulturowym, aby podjąć kolejne kroki, abyśmy mogli konkurować na czele w każdy weekend – podkreślił szef McLarena.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama