Nasze profile w mediach społecznościowych

DTM

Gdzie oglądać DTM w Polsce? [transmisja, stream, dtm online]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać DTM w Polsce w 2021 roku. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji niemieckiej serii wyścigowej.

Opublikowano

w dniu

gdzie oglądać dtm 2021
Fot. Red Bull Pool Content

Kto pokazuje DTM w Polsce od 2020 roku?

Gdzie oglądać DTM w Polsce? Prawa do transmitowania niemieckiej serii były w ubiegłym roku łakomym kąskiem ze względu na występy w niej Roberta Kubicy, co oczywiście spotkało się z dużym zainteresowaniem kibiców. Ostatecznie to Eleven Sports wygrało przetarg na pokazywanie DTM w latach 2020-21.

Tylko ten kanał posiada pełne prawa do serii kwalifikacyjnych, wyścigów oraz innych wydarzeń związanych z weekendami wyścigowymi. Umowa obejmuje także magazyny na temat DTM. 

Pomimo braku Roberta Kubicy w stawce, włodarze Eleven Sports zdecydowali się na pokazywanie wyścigów DTM także w 2021 roku. 

Gdzie oglądać Eleven Sports?

Eleven Sports posiada w swojej ofercie cztery kanały – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4. Wydarzenia na żywo związane z F1 transmitowane są na tych dwóch pierwszych antenach. 

Oferta Eleven jest dostępna u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. U części z nich są one składnikiem standardowego abonamentu w wybranych pakietach (jak np. w Inei), a w innych trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj koszt miesięcznego dostępu oscyluje w okolicach 15 złotych.

Co ważne, niektóre z tych podmiotów nie mają w swojej ofercie Eleven Sports 4, a jedynie trzy „podstawowe” kanały. Nie jest to jednak większy powód do zmartwień, bowiem czwarty kanał Eleven Sports jest dotąd najmniej ważny w ofercie nadawcy. Zamieszczane są tam głównie powtórki oraz magazyny.

Gdzie oglądać DTM w Polsce? Eleven Sports w Internecie

Kanały Eleven Sports dostępne są także w Internecie. Głównym miejscem jest strona samego nadawcy, a więc elevensports.pl. Miesięczny dostęp do wszystkich kanałów kosztuje tam 15,90 zł. Można także zdecydować się na inne wariant: półroczny dostęp w cenie 89,90 zł albo roczny za 159 zł. Co ważne, dostęp obejmuje także możliwość oglądania transmisji na telefonie za pomocą aplikacji Eleven Sports.

Poza tym, transmisje dostępne są także w innych serwisach – najpopularniejsze z nich to player.pl, pilot.wp.pl oraz ipla.tv. Cena za dostęp do kanałów jest podobna jak w przypadku zakupu za pomocą oficjalnej strony nadawcy.

Transmisja DTM w Internecie – DTM TV?

Niemiecka seria wyścigowa posiada dedykowaną platformę OTT, w której można oglądać serie kwalifikacyjne i wyścigi – DTM Grid. Ze względów licencyjnych jest ona jednak zablokowana w Polsce, jeśli chodzi o kwalifikacje i wyścigi. Oznacza to tak naprawdę, że widzowie nad Wisłą legalnie mogą oglądać niemiecką serię jedynie za pośrednictwem kanałów Eleven Sports. To oczywiście zrozumiałe rozwiązanie w sytuacji, gdy Eleven Sports płaci za prawa do transmitowania niemieckiej serii.

Co ciekawe, jeszcze w 2019 roku transmisje DTM były dostępne za darmo w serwisie YouTube. Teraz za pośrednictwem popularnego serwisu z video dostępne są jedynie piątkowe treningi DTM, co i tak jest zaskakującym rozwiązaniem w związku z uruchomieniem DTM Grid. Treningi są bowiem transmitowane także właśnie tam, w dodatku z możliwością wyboru komentarza pomiędzy niemieckim i angielskim. W tym przypadku polscy użytkownicy mogą śmiało korzystać z serwisu grid.dtm.com. Treningi są bowiem odblokowane także w naszym kraju. 

Gdzie oglądać wyścig DTM w Norymberdze 2021 na żywo?

Eleven Sports podało już terminarz swoich transmisji na żywo związany z finałowym weekendem wyścigowym sezonu 2021 DTM w Norymberdze, który odbędzie się w dniach 9-10 października 2021 roku. Przypomnijmy, że uliczny obiekt Norisring jest używany od 1947 roku i mierzy długość 2,3 km. Na tym torze w przeszłości obywały się zmagania o Puchar Europy F2 czy Interseries. Głównie jednak polscy kibice mogą go kojarzyć ze startami Roberta Kubicy w F3 Euro Series oraz z serią DTM.

Siłą rzeczy, DTM 2021 w Eleven Sports nie będzie tak doskonale opakowane jak w zeszłym roku. Transmisje ograniczą się wyłącznie do kwalifikacji i wyścigów bez okolicznościowego studia na żywo.

Na chwilę obecną wiadomo, że przy serii jako komentatorzy pracować będą Marcin Grzywacz oraz Michał Fiałkowski. Pierwszy jest znany z zeszłorocznego komentarzu DTM wraz z Mikołajem Sokołem, drugi natomiast to dziennikarz, komentator, a także… właściciel agencji PR od lat związany z motorsportem. 

Poniżej znajdziecie rozkład transmisji finału sezonu 2021 w DTM na niemieckim torze Norisring.

sesja kwalifikacyjna do pierwszego wyścigu – sobota, 9 października 2021 r. – 09:55-10:30 – Eleven Sports 2

pierwszy wyścig – sobota, 9 października 2021 r. – 13:25-15:00 – Eleven Sports 2

sesja kwalifikacyjna do drugiego wyścigu – niedziela, 10 października 2021 r. – 09:05-10:30 – Eleven Sports 2

drugi wyścig – niedziela, 10 października 2021 r. – 13:25-15:00 – Eleven Sports 2

5/5 (liczba głosów: 11)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama