Nasze profile w mediach społecznościowych

WRC

Gdzie oglądać WRC w Polsce w 2021 roku? [transmisja wrc, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać WRC w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji najważniejszej serii rajdowej na świecie.

Opublikowano

w dniu

gdzie oglądać wrc ott tanak podczas rajdu chorwacji
Fot. Red Bull Content Pool / Ott Tänak podczas Rajdu Chorwacji WRC 2021

Kto pokazuje WRC w Polsce w 2021 roku?

Gdzie oglądać WRC w Polsce 2021? Prawa do transmitowania rajdowej serii… nie były łakomym kąskiem w naszym kraju. Do tego stopnia, że od 2019 r. żadna telewizja nie zdecydowała się na ich zakup.

W przeszłości WRC pokazywały m.in. Canal+, Motowizja czy Polsat Sport, jednak wyniki oglądalności były bardzo słabe biorąc pod uwagę zainwestowane pieniądze, więc nikt nie zdecydował się na zakup praw do transmisji tej serii. 

Brak telewizji transmitującej WRC w Polsce nie oznacza oczywiście, że nie można śledzić tej serii w naszym kraju.

Gdzie oglądać WRC w Polsce? Pełna transmisja WRC

Wszystko za sprawą dedykowanego serwisu streamingowego WRC pod nazwą WRC+ ALL Live. Pozwala on obejrzeć wszystkie odcinki specjalne na żywo i na życzenie w jakości HD. Kibice mogą także śledzić zmagania na mapie z aktywnym położeniem samochodów (oczywiście na podstawie GPS). Co więcej, wszystkie materiały video można obejrzeć z wielu kamer onboard, a dostęp do transmisji można mieć za pomocą wszystkich urządzeń mobilnych (komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tablet oraz smart tv).

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz WRC 2021. Poznaj pełen rozkład jazdy Rajdowych MŚ

Taki luksus jednak kosztuje. WRC+ All Live kosztuje w Polsce 8,99 euro za miesiąc albo 89,99 euro za 12-miesięczną subskrypcję. O ile w 2020 roku paradoksalnie korzystniejszą opcją było kupowanie miesięcznego dostępu (oczywiście w związku z pandemią koronawirusa i odwoływanymi wydarzeniami), o tyle teraz nieco korzystniejsza wydaje się ta druga opcja. 

Ogólnie rzecz biorąc, 12-miesięczny dostęp jest jednak tylko 1,50 euro tańszy miesięcznie od miesięcznej subskrypcji. Jeśli nie jesteście pewni swojej aktywności w związku z Rajdowymi Mistrzostwami Świata, rozsądniejszy wydaje się zakup comiesięcznego dostępu.

Poza transmisjami na żywo, WRC+ All Live oferuje oczywiście dostęp do archiwalnych materiałów. To niezwykle bogata biblioteka materiałów z rajdów z ostatnich lat, a także wiele nagrań historycznych.  Więcej informacji znajdziecie tutaj – WRC+ All Live.

Darmowy stream WRC w Polsce. Gdzie oglądać Rajd Hiszpanii? Red Bull TV

Dla kibiców pragnących rajdowych wrażeń, ale niezainteresowanych pełnymi transmisjami, mamy doskonałą informację. W Polsce funkcjonuje serwis Red Bull TV, który oferuje transmisje WRC zupełnie za darmo.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna WRC 2021. Sprawdź, jak obecnie wygląda

Rzecz jasna, nie jest to jednak tak rozbudowana biblioteka multimediów jak w WRC+ All Live, ale znany producent napojów energetycznych zapewnia kilka materiałów przy okazji każdego rajdu.

W przypadku Rajdu Hiszpanii 2021 to podsumowanie piątkowych, sobotnich i niedzielnych zmagań w specjalnych magazynach (tzw. highlightsy). Na chwilę obecną w planach nie ma transmisji jednego odcinka specjalnego oraz podsumowania całego rajdu dzień po zakończeniu, a takie rzeczy były w swego rodzaju ramówce jeszcze w 2020 roku. Co więcej, przed rajdem Estonii zniknęła także filmowa zapowiedź rajdu.

Minusem jest oczywiście język – Red Bull TV – podobnie zresztą jak WRC+ All Live – oferuje transmisje wyłącznie po angielsku. Krótko mówiąc, w 2021 r. nie ma szerszych relacji z rajdów po polsku. Transmisje z Rajdu Hiszpanii w serwisie Red Bulla znajdziecie tutaj – Rajd Hiszpanii – RedBull TV.

4.7/5 (liczba głosów: 19)
2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Daniel Mirkiewicz

    17 stycznia 2021 at 23:01

    Dzięki za komentarz. Według strony WRC (https://www.wrc.com/en/footer/business/broadcaster/) transmisjami w Niemczech zajmuje się DAZN, a w Wielkiej Brytanii BT Sport i Channel 5.

  2. Pytajnik

    17 stycznia 2021 at 18:07

    A zagraniczne stacje to jakie transmitują chodzi mi o stacje z Niemiec lub Wlk. Brytanii.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama