Nasze profile w mediach społecznościowych

ELMS i AsLMS

Kwalifikacje do 4h Portimao 2021: Inter Europol w pierwszym rzędzie

Inter Europol Competition prawie wywalczył pole position w klasie LMP3. W LMP2 znowu czarował Milesi. W GTE zabrakło Ferari na czele.

Opublikowano

w dniu

Inter Europol kwale 4h Portimao 2021 ELMS
Fot. Inter Europol Competition

Milesi i Cool Racing znowu zaskakują

Charles Milesi wywalczył pole position przed 4h Spa miesiąc temu i zrobił to samo dziś w Portimao. Tegoroczny zwycięzca Le Mans w klasie LMP2 znów uzyskał najlepszy rezultat rzutem na taśmę czym zszokował kibiców oraz cały padok. Audi przy projekcie LMDh w klasie Hypercar powinno mieć go na oku.

ZOBACZ TAKŻE
Rene Rast pojedzie w Le Mans dla Audi

Przez połowę sesji na czele znajdowały się samochody Algarve Pro #24 i G-Drive #26, jednakże te spadły o jedno miejsce w dół po tym jak Milesi przebił ich rezultaty. Czwarte miejsce też na sam koniec osiągnął United Autosports #32, w którym jechał Nicolas Jamin. Louis Deletraz i WRT powinni zadowolić się dziś piątym miejscem. W ich przypadku to nie ma znaczenia, ponieważ i tak tytuł już mają zapewniony. Obok nich zobaczymy jutro drugiego Uniteda z #22. Natomiast kolejny rząd to Panis Racing oraz IDEC Sport. Dziesiątkę uzupełniają BHK oraz #25 G-Drive, który jutro musi zbliżyć się w wyścigu do Cool Racing, aby nie stracić prowadzenia w punktacji LMP2 Pro-Am.

ZOBACZ TAKŻE
Transmisja ELMS 2021 z 4h Portimao - gdzie oglądać live? [online, stream]

Inter Europol o włos od pole position w LMP3

Tu najszybsze było United Autosports #2, które sięgnęło po pierwsze pole startowe rzutem na taśmę. Brytyjska załoga pokonała „Piekarzy” o zaledwie 0.06s. Polski zespół prowadził przez kilka chwil i wydawało się, że #13 wywalczy pole position. Jednakże drugie miejsce to nadal dobry wynik. Za nimi ustawi się DKR Engineering, które traci tylko pięć oczek do liderującego Cool Racing. Ci drudzy mają jutro trudne zadanie, ponieważ ich samochód ruszy jutro dopiero z dziewiątej pozycji. Tutaj walka jeszcze jest otwarta. Czwarte pole zdobyło MV2S Racing co jest dużym zaskoczeniem. Poza dziesiątką wylądował EuroInternational, a także #14 Inter Europol Competition. Natomiast czasu nie uzyskał Team Virage, który też zmagał się z limitami toru.

ZOBACZ TAKŻE
Robert Kubica dokończy sezon 2021 w mistrzostwach świata FIA WEC

Limity toru namieszały w GTE

Ross Gunn zdobył pole position w Astonie Martinie TF Sport. Drugą pozycję wywalczyło Porsche #77 Proton Competition. Zobaczymy czy jutro w wyścigu te dwie załogi będą w stanie powstrzymać Ferrari, które do tej pory wygrały wszystkie wyścigi w sezonie 2021. Drugi rząd wywalczyły AF Corse #88 i Iron Lynx #80. Obecnie te dwie załogi walczą o tytuł w GTE i obecnie dzieli je dwadzieścia oczek na korzyść Iron Lynx. Piąte miejsce zdobyło drugie Porsche Proton Competition. Natomiast w drugiej piątce znalazły się wszystkie pozostałe Ferrari. W trakcie tej sesji sporo czasów zostało anulowanych przez sędziów za naruszenia odnośnie limitów toru przez zawodników. Dla przykładu Ross Gunn wywalczył czas dający mu pole position dopiero na trzecim i ostatnim okrążeniu pomiarowym.

Jutrzejszy wyścig rozpocznie się o 14:00 czasu polskiego i standardowo potrwa on cztery godziny. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live na łamach portalu MotoHigh.pl

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama