Nasze profile w mediach społecznościowych

FIA WEC

FIA WEC 2021 – gdzie obejrzeć 8H Bahrajnu? [transmisja, online, stream]

Internauci często szukają informacji, gdzie jest dostępna transmisja WEC z 8H Bahrain. Tutaj przedstawiamy wszystkie informacje na ten temat.

Opublikowano

w dniu

transmisja WEC 2021
Fot. FIA WEC

Gdzie mogę obejrzeć? Transmisja WEC 2021 w Polsce

WEC 8H Bahrain można oglądać w telewizji i internecie.

Transmisje telewizyjne

Wyścig w całości pokaże Eurosport. W skład transmisji wejdzie każda sesja weekendu wyścigowego w Le Mans, z wyjątkiem pierwszego treningu. Za mikrofonami zasiądą m.in. Krzysztof Aleksander Woźniak, Grzegorz Gac i Andrzej Mielczarek.

ZOBACZ TAKŻE
Wyścig 8H Bahrajnu 2021 w FIA WEC – Relacja Live

Transmisja WEC 2021 w Internecie

Dostępne dla widzów są dwa serwisy streamingowe. Eurosport Player oferuje transmisje wszystkich sesji w dwóch wariantach. Można zatem wybrać wariant:

 1. telewizyjny – transmisja taka sama jak w TV, z polskim komentarzem i reklamami;
 2. comm-free – czysta transmisja bez komentarza i reklam (dotyczy tylko samego wyścigu).

Eurosport Player jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji. Posiadanie dostępu do telewizji Eurosport nie jest wymagane. Korzystanie z Playera jest darmowe przez pierwszy tydzień od założenia konta; potem trzeba wykupić subskrypcję za 15 złotych/miesiąc lub 89 złotych/rok. Dostępna jest także aplikacja na Androida i iOS. Strona internetowa Eurosport Playera znajduje się tutaj.

Transmisja WEC 2021 jest dostępna także w usłudze FIA WEC Live – usługa oferowana bezpośrednio przez World Endurance Championship, która jako jedyna w Polsce daje obecnie pełny dostęp do sesji WEC. WEC Live, podobnie jak Eurosport Player, jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji do uzyskania pełnego dostępu. Za darmo jest dostępny jedynie podstawowy T&S. Wykupienie dostępu po założeniu konta kosztuje zwykle 5,49€/wyścig. Dostęp do samego 24 Heures du Mans kosztuje 10€. Oprócz pojedynczych wyścigów można także wykupić paczkę sezonową za 36,99€.

Na paczkę składa się:

 • Transmisja wszystkich sesji z angielskim komentarzem, przy czym warstwa wideo jest taka sama jak w telewizji;
 • Kilkanaście onboardów samochodów ze wszystkich czterech klas;
 • Nieco bardziej rozbudowany T&S;
 • Interaktywna mapa toru;
 • Dziennik wydarzeń zawierający informacje na temat postępu sesji.

Za mikrofonami transmisji WEC zasiądą: Martin Haven, Allan McNish oraz Graham Goodwin. Pit reporterami są Louise Beckett i Duncan Vincent. Strona internetowa FIA WEC Live jest dostępna tutaj.

Czasy sesji 8H Bahrain 2021 (CEST):

 • 1. Trening: 4 listopada, 14:00 – 17:00
 • 2. Trening: 5 listopada, 07:00 – 08:30
 • 3. Trening: 5 listopada, 11:30 – 12:30
 • Kwalifikacje: 5 listopada, 15:30 – 16:00
 • 8H Bahrain: 6 listopada, 12:00 – 20:00
ZOBACZ TAKŻE
Czym LMP2 Pro-Am różni się od zwykłego LMP2? Wyjaśniamy

Jak mogę inaczej urozmaicić sobie śledzenie WEC?

WEC oferuje na swojej stronie internetowej podstawowy T&S, dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel.

Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla WEC dostarcza FIA, i publikuje go niedługo przed każdym wyścigiem.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik WEC: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2021

Od autora: Niezależnie od wybranej opcji polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom WEC polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu.

Jak wygląda kalendarz World Endurance Championship 2021?

Kalendarz WEC 2021 składa się z sześciu wyścigów, poprzedzonych obowiązkowym testem zwanym Prologue. W terminarzu znajdują się wyścigi sześciogodzinne, ośmiogodzinne i dwudziestoczterogodzinne. Cały kalendarz omówiliśmy jednak w osobnym artykule, dostępnym poniżej. Należy wziąć pod uwagę, że ze względu na pandemię koronawirusa kalendarz może ulegać zmianom. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco na łamach MotoHigh.

 

4.8/5 (liczba głosów: 10)

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama