Czego szukasz?

FIA WEC

Wyścig 8H Bahrajnu 2021 w FIA WEC – Relacja Live

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live z 8H Bahrajnu, finałowej rundy FIA WEC sezonu 2021, która rozstrzygnie losy tytułów mistrzowskich.

Relacja live z 8H Bahrajnu 2021
Fot. FIA World Endurance Championship

Jest o co walczyć

W każdej z czterech klas dziś rozstrzygną się losy tytułów wśród załóg i kierowców. W klasie Hypercar walczą między sobą dwie Toyoty – siódemka z ósemką. Jak tam wygląda sytuacja? Otóż Kobayashi, Conway i Lopez muszą jedynie ukończyć wyścig na trzecim miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że w klasie Hypercar są tylko trzy załogi to oznacza, że siódemka musi jedynie zostać sklasyfikowana w 8H Bahrjanu 2021, czyli musi pokonać 70% dystansu zwycięzcy wyścigu. Tu może namieszać Alpine, które zdołało wydłużyć swoje stinty o jedno okrążenie. W ciągu ośmiu godzin to może zrobić różnicę względem Toyot.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik AsLMS: Wszystko, co warto wiedzieć o sezonie 2023

Sprawy się komplikują w LMP2

Tam z pole position rusza United Autosports, który tym samym urwał punkt ze straty do liderów. Teraz ta załoga traci ich 24 i choć nadal jest to duża strata to przy puli 38 punktów za zwycięstwo sprawa jest nieco bardziej otwarta. Natomiast zespół Zaka Browna i Richarda Deana traci tylko 7 i 19 „oczek” kolejno do JOTy #38 i #28.

Jeśli chodzi o Polaków to zobaczymy jaki progres zrobi Inter Europol Competition startujący z końca stawki. A także warto będzie się przyjrzeć temu co się będzie działo w High Class Racing. W tym zespole w ten weekend Robert Kubica jest zmiennikiem Andersa Fjordbacha i Dennisa Andersena.

ZOBACZ TAKŻE
WRT, Inter Europol, Penske? Kto pojedzie w LMP2 w WEC w 2022 roku?

W GTE Pro zwycięzca bierze wszystko

Porsche i Ferrari zrównali się punktami w klasyfikacji mistrzostw świata producentów. To w jakich okolicznościach to się stało to już jest inna sprawa. To oznacza, że ten producent, który wygra wyścig wygra także wspomniany tytuł MŚ. Jeśli chodzi o mistrzostwa świata kierowców to mamy podobną sytuację. Tam Alessandro Pier Guidi i James Calado mają tyle samo punktów co Kevin Estre i Neel Jani. Ta para, która zdobędzie dziś więcej punktów zdobędzie wspomniane mistrzostwo świata.

ZOBACZ TAKŻE
Finał WEC: W 8H Bahrajnu 2021 wiele może się rozstrzygnąć | Zapowiedź

8H Bahrajnu 2021 live: W GTE Am też może być ciekawe

Tam Alessio Rovera, Francois Perrodo i Nicklas Nielsen mają ponad dwadzieścia punktów przewagi nad Benem Keatingiem, Dylanem Pereirą i Felipe Fragą. Oprócz tego możemy się spodziewać kolejnego wyścigu pod znakiem bezpardonowej walki o pozycje przez cały dystans wyścigu.

Relacja Live z 8H Bahrajnu 2021

 

 

Tutaj z kolei znajduje się lista kierowców, którzy pojadą jako pierwsi w dzisiejszym wyścigu. Zawody o 8H Bahrajnu zakończą sezon 2021 w FIA WEC.

ZOBACZ TAKŻE
Czym LMP2 Pro-Am różni się od zwykłego LMP2? Wyjaśniamy

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama