Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

MotoGP

Jorge Martin na pole position w Walencji. Pol Espargaro pod opieką lekarzy

Francesco Bagnaia miał szansę na wywalczenie ostatniego pole position w tym sezonie. Jednakże po wywrotce pokonał go Jorge Martin z Pramac Ducati. Aktualny mistrz świata był dopiero ósmy, czym potwierdził słabszą dyspozycję Yamahy. Pora na analizę czasówki do GP Walencji.

Martin z pole position w Walencji
Fot. MotoGP.com

Rins i Binder mieli wszystko pod kontrolą w Q1

Obaj ci zawodnicy zajęli w tej sesji dwie pierwsze pozycje dające awans do Q2. W początkowej fazie sesji dobrze spisywał się także Alex Marquez, ale finalnie ruszy on z końca stawki. Natomiast nie wiemy, czy do wyścigu przystąpi Pol Espargaro. Hiszpan zaliczył potężny wypadek w trzecim treningu. Obecnie znajduje się on pod opieką lekarzy i jest przytomny. Według wypowiedzi Alberto Puiga zawodnik nawet nie doznał żadnych złamań. Jednakże nie wiemy, czy nie wystąpiło wstrząśnienie mózgu. Honda niedługo ogłosi, czy Espargaro wystąpi w niedzielnym wyścigu.

ZOBACZ TAKŻE
Pablo Nieto potwierdził awans Marco Bezzecchiego do MotoGP?

Jorge Martin rzutem na taśmę

Pierwsze minuty Q2 upłynęły pod znakiem czasów w okolicach 1:30.5. Natomiast na czele znajdowali się tacy zawodnicy jak Miller, Morbidelli i Quartararo. Na półmetku sesji najszybszy był Australijczyk z czasem 1:30.325, który był identyczny jak rezultat Jorge Martina. Na drugą serię okrążeń pomiarowych Valentino Rossi podążał za Francesco Bagnaią, ale to nie pomogło mu w poprawie czasu okrążenia. Włoch ruszy jutro z dziesiątego miejsca.

Wicemistrz świata podkręcił tempo w końcówce kwalifikacji i najpierw uzyskał czas 1:30.118, a następnie poprawił go na 1:30.000. Jednakże chwilę potem Włoch przewrócił się w pierwszym sektorze, czym wywołał żółtą flagę. Wtedy też wydawało się, że sesja zostanie zakończona na minutę przed końcem. Ale inny pomysł miał Jorge Martin. Hiszpan nie trafił na żółtą flagę i mógł kontynuować walkę o czas. Ta zaowocowała rezultatem 1:29.936, który dał mu pole position. Drugi ruszy jutro Bagnaia przed Millerem, który też się wywrócił na ostatnim okrążeniu.

ZOBACZ TAKŻE
Koniec epoki Valentino Rossiego | Zapowiedź GP Walencji 2021 MotoGP

W drugim rzędzie ustawi się Mir przed Zarco i Rinsem. Natomiast dopiero w trzeciej linii zakwalifikował się Fabio Quartararo. Francuz ruszy jutro za Binderem i przed Nakagamim. Wyścig klasy MotoGP wystartuje w niedzielę o godz. 14:00. Wyniki kwalifikacji są dostępne tutaj.

Fellon imponuje w kwalifikacjach Moto3. Mistrz świata na pole position

Lorenzo Fellon razem z Antonellim, Garcią i Artigasem byli najszybsi w pierwszym segmencie. Zgodnie z przepisami ta czwórka awansowała do drugiego segmentu czasówki, w którym Fellon wywołał niemałą sensację. Włoch bowiem zakwalifikował się na szóstym miejscu do niedzielnego wyścigu. Na pole position zamelduje się jutro mistrz świata, Pedro Acosta. Obok niego jutro ustawią się Tatsuki Suzuki i Izan Guevara, czyli drugi z tegorocznych debiutantów. Przed Fellonem ruszą jutro także Andrea Migno i Filip Salac. W trzecim rzędzie ustawi się jutro wicemistrz świata, Dennis Foggia, przed Fenatim i Antonellim.

ZOBACZ TAKŻE
Enea Bastianini obawia się Darryna Bindera. Fabio Quartararo o Yamasze

Pełne wyniki sesji są dostępne tutaj. Wyścig kategorii Moto3 wystartuje w niedzielę o godz. 11:00

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama