Czego szukasz?

FIA WEC

Esteban Gutierrez w Inter Europol Competition

Polski zepół Inter Europol Competition ogłosił nazwisko trzeciego kierowcy do swojej załogi w FIA WEC, w której pojadą w klasie LMP2.

Esteban Gutierrez w Inter Europol Competition
Fot. Inter Europol Competition

Nowa twarz z F1 i Formuły E

Były kierowca Formuły 1 – Esteban Gutierrez – dołączy do zespołu Inter Europol Competition. Meksykanin pochodzący z Monterrey będzie trzecim zawodnikiem polskiego zespołu, partnerując Alexowi Brundle i Jakubowi Śmiechowskiemu. Trzydziestolatek zastąpi tym samym Rengera van Der Zande, który w tym roku skupi się na ściganiu w IMSA Spostrcar Championship. Dodatkowo były kierowca „Piekarzy” zajmie się pracą rozwojową prototypu LMDh, który Cadillac szykuje na sezon 2023. Esteban Gutierrez w przeszłości startował w GP3 i GP2. Następnie spędził trzy sezony ścigając się w F1. Dodatkowo w ostatnich latach miał okazję ścigać się dla DS Techeetah w Formule E. W ostatnich latach pracuje on na symulatorze dla fabrycznego zespołu Mercedesa w F1.

ZOBACZ TAKŻE
WRT i BMW ogłaszają swoich kierowców na ten rok, Rast wraca do DTM

Esteban Gutierrez: Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do zespołu Inter Europol Competition w sezonie FIA WEC 2022

– Bardzo dziękuję zespołowi za szansę ścigania razem z Kubą Śmiechowskim i Alexem Brundle. Wierzę, że dzięki dokonanym postępom, a także naszym wspólnym ambicjom stworzymy wspaniały team. Wyścigi endurance to dla mnie nowe wyzwanie. Od początku skupię się na tym, aby jak najwięcej i jak najszybciej się nauczyć. Powrót do wyścigów w tak prestiżowej i konkurencyjnej serii jest dla mnie zaszczytem – podkreślił Meksykanin.

ZOBACZ TAKŻE
Peugeot zaczyna testy 9X8 LMH, McLaren w LMDh z Fordem?

Sascha Fassbender: Jesteśmy szczęśliwi, mogąc powitać Estebana w zespole

– Wierzę, że to będzie dla nas dobry rok. Bardzo dziękujemy Rengerowi van de Zande, który z Alexem i Kubą ciężko przepracował miniony rok, doprowadzając zespół do obecnego poziomu. Dzięki obecności Estebana będziemy mieli mocny skład, który pozwoli zrealizować nasze ambicje. Z nadzieją czekamy na wspólną pracę, która pozwoli nam wiele osiągnąć w tym roku – wyraził menadżer polskiej ekipy.

– Pozyskanie takiego kierowcy, jak Esteban to dowód uznania dla siły i potencjału naszego zespołu. Bardzo się cieszę, że zdecydował się na ściganie z nami w zespole i nie mogę już doczekać się wspólnych startów w tym roku – powiedział Alex Brundle.

– Jestem przekonany, że pozyskanie Estebana do zespołu da nam dodatkowy impuls w tym sezonie. Cieszę się, że spędzimy razem wiele czasu na torze wraz z nim, a także z Alexem – zakończył Jakub Śmiechowski.

5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama