Czego szukasz?

Formuła 1

Szef Red Bulla o przygotowaniach Verstappena. „Podkręca tempo”

W rozmowie z RacingNews365.com, Christian Horner zdradził, jak wyglądają przygotowania aktualnego mistrza świata F1 do nowego sezonu. Brytyjczyk dostrzegł u Maxa Verstappena jeszcze większy poziom zaangażowania po upływie świątecznego urlopu.

Max Verstappen pole position kwalifikacje gp abu zabi 2021 f1 wyniki
Fot. Red Bull Content Pool

Dłuższy odpoczynek jeszcze nikomu nie zaszkodził

Wielu ekspertów zastanawiało się, czy po osiągnięciu swojego celu Max Verstappen nie osiądzie na laurach. W przeszłości Holender podkreślał, że nie myśli o ściganiu się w F1 tak długo jak chociażby Lewis Hamilton. Wówczas wspominał też, że chciałby zostać mistrzem świata, ale nie stawia sobie za cel dążenie do bicia rekordów. Po tym, jak finalnie lider Red Bulla przypieczętował swój tytuł mistrzowski i dał się ponieść, niektórzy zastanawiali się, jak będzie wyglądało jego podejście do sezonu 2022. Przez jakiś czas 24-latek dużo podróżował i odpoczywał, ale według jego szefa nie będzie to miało żadnego wpływu. Taki reset i radość z osiągnięcia były wskazane, aby potem uznać to za przeszłość i skupić się na przyszłości.

Drugi zawodnik pod względem wysokości płac w Formule 1 zabrał się za ostrzejsze treningi. W dodatku niedługo czekają go pierwsze przymiarki oraz więcej pracy w fabryce – głównie w symulatorze Red Bulla. Celem na sezon 2022 ma być obrona tytułu i potwierdzenie, że nie był to przypadek. Mimo że rewolucja techniczna może wywrócić wszystko do góry nogami, docierają do nas coraz to optymistyczniejsze wieści z Milton Keynes.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Max Verstappen (@maxverstappen1)

–  Max udał się na przerwę, by zrobić rodzinne rzeczy na Boże Narodzenie i Nowy Rok, a w zeszłym tygodniu wrócił do treningu. Także wszystko jest w porządku. W zeszłym roku był trudny sezon, trudny dla wszystkich, więc dobrze było mieć trochę przestoju w Boże Narodzenie i Nowy Rok, aby zastanowić się nad niesamowitym rokiem i trochę naładować baterie. Później, w styczniu, [on – przyp. red.] podkręca tempo, ciężko trenuje i nie może się doczekać nadchodzącego sezonu – powiedział Christian Horner.

ZOBACZ TAKŻE
F1 wróci do 90-minutowych treningów? Zmiany obejmą cały harmonogram

Verstappen wkrótce wróci do fabryki Red Bulla

Max Verstappen pojawi się w najbliższym tygodniu w Milton Keynes. Holender będzie miał dopasowywany fotel do RB18 i wykona kilka innych ważnych pomiarów. Wtedy też zacznie się proces jego przygotowań do sezonu w symulatorze Red Bull Racing. Aktualny czempion powinien także wziąć udział w shakedownie i czuwać nad nową maszyną.

– [Max Verstappen – przyp. red.] będzie [w fabryce – przyp. red.] mniej więcej w przyszłym tygodniu. Oczywiście o tej porze roku w symulatorze jest dużo pracy, więc jest to ciągłe doskonalenie się w wirtualnym świecie. [Wtedy będzie – przyp. red.] wyposażanie siedzeń i tego typu rzeczy do zrobienia, z towarami i tym, tamtym i innymi, więc od ostatniego tygodnia stycznia zacznie się dla niego przeprawa – przyznał szef Red Bull Racing.

Na łamach RacingNews365.com, Christian Horner podkreślił też, że jego jego podopieczny jak i cały zespół ochłonęli po sezonie 2021. Teraz dla wszystkich liczyć będzie się nadchodzący sprawdzian. Jednocześnie wszystkim umilać czas i weekendy będzie fakt, że to z Milton Keynes wyjedzie bolid z numerem 1.

ZOBACZ TAKŻE
Przedsezonowe testy F1 2022. Wszystko, co musicie o nich wiedzieć

Jesteśmy teraz całkowicie skoncentrowani na 2022 roku. 2021 się skończył. Będziemy świętować fakt, że na bolidzie mamy numer 1. Jednak rok 2021 to już historia. […] Wszyscy są skupieni na próbach, pierwszym teście, pierwszym wyścigu i całym 2022 roku – zakończył 48-latek.

4.7/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama