Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Co łączy Verstappena, Schumachera i Sennę? „To bezwzględność”

Dr Helmut Marko przytoczył kilka powodów, które sprawiły, że Red Bull i Max Verstappen mieli tak dobry sezon 2021. Austriaka zachęcono też do porównania swojego wychowanka do legend pokroju Michaela Schumachera i Ayrtona Senny. Mimo że unikał bezpośrednich porównań ze względu na różnice w najlepszych okresach wymienionej trójki kierowców. Jednakże subiektywnie wskazał, co zaobserwował u nich wszystkich.

Max Verstappen mistrzem 2021 f1 gp abu zabi wyniki
Fot. Red Bull Racing

Marko jeszcze bardziej docenił Verstappena

Główny doradca Red Bull Racing w rozmowie z Autorevue wskazał osobę Maxa Verstappena jako kluczową w kontekście przerwania mistrzowskiej passy Lewisa Hamiltona. Według Marko to, jak stajnia z Milton Keynes poprawiła bolid już w 2020 roku sprawiło, że zaczęła w siebie wierzyć. Warto przypomnieć, że już wtedy Holender dawał się we znaki kierowcom Mercedesa, mimo ich dominacji. Niestety próby przedzielenia ich czy ugrania czegoś więcej czasem kosztowały go odpadnięcie z zawodów. W sezonie 2021 było już inaczej, 24-latek mógł nieco się uspokoić na początku zmagań i liczyć, że może nawiązać walkę nawet przegrywając start. 

– Pod koniec [2020 – przyp. red.] roku mieliśmy najszybszy samochód. […] Verstappen jechał prawie bezbłędnie. Poprawił się we wszystkich obszarach i nie był już tak porywczy na pierwszym okrążeniu – ocenił Austriak.

ZOBACZ TAKŻE
Yamamoto chwali Verstappena. "Czuję, że on jeździ jak Senna"

Jedno podobieństwo między Schumacherem, Senną i Verstappenem

Dr Helmut Marko sam ma za sobą wyścigową przeszłość. Niestety jego kariera w F1 została przerwana przez wypadek, z którym wiązały się późniejsze powikłania z okiem. Austriak starał się być blisko sportu i prowadził też swoje zespoły wyścigowe i szkółki. Następnie połączył siły z Dietrichem Mateschitzem i zaczął wyłapywać więcej talentów. Obecnie jako 78-latek może on powiedzieć bardzo wiele o Michaelu Schumacherze czy Ayrtonie Sennie. Nic dziwnego, że został poproszony o wskazanie podobieństw między dwiema legendami a Maxem Verstappenem jako tą wschodzącą gwiazdą.

ZOBACZ TAKŻE
Verstappen nie spoczywa na laurach. "Nigdy nie jesteś doskonały"

To, co oni wszyscy mają, to pełne skupienie – być może można to również nazwać bezwzględnością. […] Robią coś ponad normę, jak i poza istniejące możliwości. Przychodzi mi na myśl okrążenie kwalifikacyjne Maxa w Dżuddzie, mimo że wtedy mu się to nie udało. Hamilton musiał w tym momencie wiedzieć, że w wyścigu nie zdoła utrzymać najmniejszej możliwej przewagi przeciwko Verstappen – podkreślił Marko. We wspomnianej rozmowie z Autorevue sam zainteresowany wspominał także, że sukces może tylko uskrzydlić jego podopiecznego. Nie ukrywał on możliwości, że zobaczymy jego przemianę w bardziej wyrachowanego kierowcę.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama