Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Obietnica Verstappena. Red Bull wróci silniejszy już w Arabii Saudyjskiej

Max Verstappen był rozgoryczony rozstrzygnięciami podczas GP Bahrajnu. Holender bił się o zwycięstwo z Charlesem Leclerkiem, ale jego bolid odmówił posłuszeństwa na 3 okrążenia przed końcem. Emocje u mistrza świata już nieco upadły i teraz on sam życzyłby sobie, aby Red Bull znów był w dobrej formie i zaliczył GP Arabii Saudyjskiej do udanych.

Max Verstappen 2022 GP Bahrajnu
Fot. Red Bull Content Pool

Verstappen wyciągnął pozytywy z GP Bahrajnu

Ekipa Red Bull Racing jako jedyna była w stanie walczyć ze Scuderią Ferrari. Niestety po GP Bahrajnu okupują oni ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Wszystko przez to, że Verstappen i Perez odpadli z zawodów przez usterkę pompy paliwowej. Pierwszemu zabrakło 3 okrążeń, aby dowieźć 2. lokatę, a drugiemu jednego kółka do podium. Po zawodach mistrz świata z 2021 roku przekonywał, że na takim poziomie tego typu usterki nie powinny mieć miejsca. Tym razem jednak wyraził się w nieco łagodniejszym tonie, wspierając zespół i optymistycznie nastawiając się do walki na torze w Dżuddzie.

Ostatni weekend był trudny dla nas wszystkich, wygrywamy i przegrywamy jako zespół, a w tym tygodniu wrócimy silniejsi. Mamy dobry pakiet i byliśmy konkurencyjni w Bahrajnie, więc z weekendu można wyciągnąć pozytywy. Przed nami bardzo długi sezon – a to dopiero pierwszy wyścig – powiedział Max Verstappen.

ZOBACZ TAKŻE
Perez żałuje straconej szansy. "Myśleliśmy, że zdołamy dojechać"

Ciekawość zmian na torze i zachowania się nowych bolidów

Uliczny tor w Dżuddzie przed sezonem 2022 został nieco przebudowany. Głównie chodzi o kwestie bezpieczeństwa i zniwelowanie ślepych stref. Zawody o GP Arabii Saudyjskiej były tymi przedostatnimi w sezonie 2021, a kibice nie mogli narzekać na nudę. Sam Max Verstappen liczył się w walce o zwycięstwo, ale ostatecznie był drugi. Wcześniej w kwalifikacjach jego genialne okrązenie zakończyło się uderzeniem w bandę w ostatniej sekcji. Tym razem sam zainteresowany nie ukrywał zainteresowania zmianami toru oraz wpływu czynników zewnętrnzych na bolidy nowej generacji.

ZOBACZ TAKŻE
Brawn ocenił ściganie w GP Bahrajnu. "Musimy kontynuować ten proces"

Patrząc w przyszłość na Arabię Saudyjską, tor jest dla nas wciąż dość nowy. W zeszłym roku wilgotność była wyzwaniem. [Organizatorzy – przyp. red.] prowadzili niewielkie poprawki w widoczności w sektorze pierwszym, więc jestem ciekaw, jak będzie tym razem. To naprawdę szybki tor z długimi prostymi, a w tym roku bolidy są nieco cięższe, więc będzie naprawdę ciekawie zobaczyć, jak się zachowają. Naprawdę nie mogę się doczekać, powinno być przyjemnie! – ocenił lider Red Bulla.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama