Czego szukasz?

F1 Boost GP Wielkiej Brytanii 2022

Formuła 1

Wolff zazdrości Red Bullowi i Ferrari. „Bolesne jest nie być w tej walce”

W trakcie przedsezonowych testów w Bahrajnie wydawało się, że Mercedes wyciągnął asa z rękawa. Wcześniej brylowali oni w ostatnim dniu jazd w Barcelonie, a na kolejne testy zabrali odchudzony bolid W13. Niestety dla nich, póki co innowacyjny koncept nie przyniósł stajni z Brackley oczekiwanych wyników. Obecnie Srebrne Strzały muszą przyglądać się walce Ferrari i Red Bulla, skupiając się przy tym na niwelowaniu swoich słabości.

Poznaj szefa Mercedesa F1 Toto Wolff 2021 GP Wielkiej Brytanii
Fot. Mercedes-AMG Petronas F1 Team / Toto Wolff

Mercedes ma nad czym pracować

Oczywiście nikt w Brixworth i Brackley nie porzucił jeszcze marzeń o mistrzostwie w sezonie 2022. Ośmiokrotni czempioni wśród konstruktorów próbują zniwelować efekt podskakiwania W13 na prostych i dohamowaniach. Jednocześnie ich celem jest wydobycie więcej z silnika, który ponoć odstaje od konkurentów. Aby myśleć o utrzymaniu się w walce, Mercedes musi zdobywać tak dużo punktów jak tylko się da. Po cichu mogą też wykorzystywać potencjalnego pecha rywali z przodu oraz poprawę swojej wydajności. Piąte miejsce Russella i 10. lokata Hamiltona w Arabii Saudyjskiej to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań Srebrnych Strzał. Nic dziwnego, że Toto Wolff zazdrościł Ferrari i Red Bullowi ekscytacji walką Leclerca z Verstappenem. 

Byliśmy w samym środku wydarzeń i tych zabawnych gierek z przodu przez ostatnie osiem lat. Niezwykle bolesne jest nie być częścią tych świetnych walk i mieć przy tym sporą stratę w czasie okrążenia. […] Nie spoczniemy, dopóki nie wrócimy do miksu [z przodu – przyp. red.]. To wcale nie jest zabawne. Z pokorą będziemy ćwiczyć, a to sprawi, że w końcu staniemy się silniejsi – powiedział szef zespołu Mercedesa na łamach Reuters.

ZOBACZ TAKŻE
GP Arabii Saudyjskiej: Zaskakujące zwycięstwo Verstappena | Analiza

Czy złapanie Ferrari i Red Bulla jest możliwe?

Obecnie Mercedes zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji konstruktorów, mając o punkt więcej od Red Bulla. Warto jednak zauważyć, że gdyby nie awarie Czerwonych Byków w końcówce GP Bahrajnu, Mercedes nie miałby jeszcze podium i traciłby o wiele więcej do Ferrari. Na pewno da ekipy z Brackley ważna jest praca nad tempem wyścigowym, ograniczenie strat w kwalifikacjach i liczenie na cud. Dopiero w momencie wprowadzenia solidnych poprawek i po uporaniu się z problemami mogą zacząć liczyć się w walce z Red Bullem i Ferrari. Warto podkreślić jednak, że wymienieni rywale też nie będą stać w miejscu. Dodatkowo Srebrne Strzały musza spróbować wydobyć więcej ze swojej jednostki napędowej. W tym momencie wydaje się mieć ona deficyt nie tylko do Ferrari, Red Bulla (czyli tak naprawdę Hondy), ale też i Renault.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama