Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Jazda bolidem F1 już jest możliwa w Polsce. Zapnijcie pasy!

Gdy poważnie myśleliście możliwości poprowadzenia bolidu F1 niedaleko Polski, to trafialiście na oferty ze Szwecji, z Finlandii czy Włoch. Tym razem jednak nie musicie przekraczać polskich granic. A to dlatego, że po raz pierwszy taka okazja narodziła się również w Polsce — już tego lata odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.

formula drive f1 mod williams fw29 jazda bolidem f1 w polsce
Zmodyfikowana informacja prasowa | Fot. Formula Drive

Formuła Drive = niesamowite przeżycie

To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Niecodziennie ma się okazję poprowadzić bolid Formuły 1, w tym przypadku F1 Mod Williamsa FW29. Część tych emocji możecie odczuć już jako pasażerowie BMW Saubera F1.06 X2, za którego sterami zasiądzie profesjonalny kierowca wyścigowy. Warto dodać, że poniekąd możecie poczuć to, co odczuwał Robert Kubica w swoich pierwszych sezonach w F1.

Wydarzenie Formula Drive będzie niecodzienną okazją, aby przejść  całodniowy pakiet szkoleń z jazdy torowej, jazdy bolidami Formuły Renault 2000 oraz poprowadzić maszynę z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych – bolid F1 Mod Williams FW29.

Pomysłodawcą i twórcą eventu jest Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy, pasjonat sportów ekstremalnych. – Niepowtarzalne i ekstremalne emocje na Torze Anderstorp przerodziły się w decyzję — jeśli realizacja takich jazd jest możliwa w Szwecji oraz Finlandii, to jest ona też możliwa w Polsce. Po blisko roku wytężonych prac pozostało nam już tylko, razem z innymi pasjonatami F1, zasiąść za kierownicą i poczuć emocje niczym Nico Rosberg i Alexander Wurz — powiedział Grzegorz Rożalski, CEO Emotivo Sp. z o.o. 

formula renault 2000

Fot. Formula Drive / Bolid Formuły Renault 2000

ZOBACZ TAKŻE
Koniec z marzeniami o prowadzeniu bolidu F1! Tego lata spełnisz marzenia na pierwszym w Polsce evencie Formula Drive!

Pełen profesjonalizm

Jazdy realizowane są na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Doskonała asfaltowa nawierzchnia stwarza warunki niezbędne do bezpiecznej jazdy. Przed jazdą każdy uczestnik zostanie zaopatrzony w profesjonalny kombinezon, kask i rękawice oraz przejdzie gruntowne szkolenie z zasad obowiązujących na torze, obsługi pojazdu oraz działania systemów bezpieczeństwa.

Tor wyścigowy Silesia Ring, na którym odbędzie się wydarzenie jest najnowocześniejszym obiektem motorsportowym tego typu w Polsce. Drugim obiektem w Polsce posiadającym homologację Polskiego Związku Motorowego, która daje uprawnienia do organizowania Wyścigów rangi Mistrzostw Polski. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Oferuje nitkę o długości 3,6 kilometra, która w najwęższym miejscu ma aż 12 metrów szerokości. 

Formula Drive, czyli event umożliwiający poprowadzenie bolidu F1 odbędzie się już tego lata na Torze Silesia Ring. Dokładnie to w terminach 2-4 czerwca oraz 9-11 lipca. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Ze swojej strony możemy zapewnić, że na łamach motohigh.pl nie zabraknie nowych materiałów związanych z projektem. Aby dowiedzieć się więcej z zza kulis przedsięwzięcia koniecznie śledź profile Formuły Drive oraz nasz serwis – a nie będziecie żałować!

ZOBACZ TAKŻE
Wynajem i jazda bolidem F1. Co trzeba zrobić?

Więcej informacji: https://www.formula-drive.pl/. Warto tam zajrzeć, ponieważ organizatorzy przygotowali dla was konkurs, w którym możecie wygrać uczestnictwo. Regulamin zabawy znajdziecie tutaj.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama