Czego szukasz?

FIA WEC

Wyścig 6h Spa FIA WEC | Relacja na żywo

Zapraszamy na relację na żywo z tegorocznej edycji wyścigu 6h Spa w ramach mistrzostw świata endurance. Prognozy wskazują, że w trakcie zawodów możemy spodziewać się opadów deszczu. W walce mamy Roberta Kubicę z załogą Prema oraz nasz rodzimy Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie.

Fot. FIA WEC

Co warto wiedzieć przed wyścigiem?

Jak zwykle we wszystkich czterech klasach trudno będzie wytypować najmocniejsze załogi. Tak naprawdę każda spośród 37 załóg ma szanse na walkę o zwycięstwo. Jednak te zależeć będą od wielu czynników w tym BoP. W Hypercarach wygląda na to, że ten balans został dobrze wymierzony, o czym świadczy pole position Glickenhausa. Dodatkowo mimo mniejszej mocy tuż za nim znalazło się Alpine, a dopiero za nimi wylądowały Toyoty. Jednakże jak zwykle należy tu zwrócić uwagę na to, że tempo na pojedynczym okrążeniu nie musi mieć przełożenia na dłuższy dystans. Tu należy zwrócić uwagę chociażby na to, że samochód SCG 007c w przeszłości różnie radził sobie ze zużyciem opon. Tu do niedawna lepiej radziło sobie Alpine czy Toyota. Jednakże obecnie japoński zespół nie może być pewny swojej przewagi przez to, że obecnie nie mogą aktywować napędu elektrycznego przy prędkościach poniżej 190 km/h.

Jeszcze trudniej będzie przewidzieć sytuację w LMP2, gdzie wszyscy korzystają z identycznego pojazdu. Tu pole position wywalczyło AF Corse, ale z racji tego, że w składzie mają Emanuele Perrodo z brązową licencją to nie należy się spodziewać, że załoga #83 utrzyma się na czele do mety. Ten samochód powalczy raczej o wygraną w podklasie Pro-AM. Natomiast w głównej klasie LMP2 walka powinna rozstrzygnąć się pomiędzy Premą, WRT a United Autosports. Jednakże tu już ważniejsze będzie to, jaki kierowca w jakiej załodze pojawi się na danym etapie wyścigu. Od tego będzie także zależało powodzenie Inter Europol Competition. Polski zespół mimo startu z jedenastej pozycji w klasie podchodzi do tego startu z pewną dawką optymizmu.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać 6h Monza w FIA WEC 2022? [transmisja, online, stream]

Jeśli chodzi o GTE Pro to tu można oczekiwać mocnego tempa w wykonaniu Porsche czy Corvette. Jednakże przewaga po stronie paliwowej znajduje się w rękach Ferrari, które dysponuje większym bakiem niż dwaj pozostali producenci.

Relacja na żywo z wyścigu 6h Spa 2022

Poniżej znajduje się nasza relacja tekstowa z wyścigu 6h Spa w ramach FIA WEC. Wyścig rusza tuż przed 13:00 i w trakcie jego trwania można spodziewać się opadów deszczu.

 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama