Czego szukasz?

Inne

AMG Driving Academy w Polsce. Co warto wiedzieć?

Od przeszło 9 lat polski oddział AMG Driving Academy organizuje szkolenia doskonalenia techniki jazdy za kierownicą sportowych maszyn z Affalterbach. W tym roku uczestnicy mają do wyboru trzy rodzaje szkoleń o różnym stopniu zaawansowania, organizowane na obiektach Autodrom Jastrząb i Silesia Ring w Polsce oraz Brno Circuit w Czechach. Tutaj przybliżymy wam wszystko, co musicie wiedzieć o szkoleniach AMG Driving Academy w Polsce.

AMG Driving Academy w Polsce najwazniejsze informacje
Fot. Media Daimler

AMG Driving Academy w Polsce

Treningi odbywają się pod okiem elitarnej kadry instruktorów AMG. Mowa tutaj o osobach, które łączą doświadczenie w motorsporcie z indywidualnym, ukierunkowanym podejściem do uczestników. W 2022 roku rozgrywa się 9. sezon szkoleń AMG Driving Academy w Polsce. Dodatkowo ma to związek z 55. urodzinami Mercedes-AMG. O co chodzi? O tym w dalszej części.

DNA AMG tworzą klienci-pasjonaci, którzy biorą udział w wyścigach i zabierają swoje samochody na tor. Marka od lat wspiera prywatne zespoły i organizuje szkolenia techniki jazdy w ramach w/w szkoleń. AMG Driving Academy w Polsce działa wyjątkowo prężnie. W ciągu poprzednich 8 sezonów przeszkolił ponad 4000 osób. I to nie tylko w Polsce, ale również na torach w Szwecji, w Czechach, Austrii, Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii oraz Chinach. W tym roku poprowadzi już dziewiąty sezon szkoleń, który jak zawsze będzie obfitować w wysokoobrotowe emocje.

amg driving academy

Fot. Media Daimler

Historia marki samej w sobie, czyli AMG

W 1967 roku dwaj inżynierowie Mercedesa – Hans Werner Aufrecht i Erhard Melcher – otworzyli firmę AMG. Marka od początku specjalizowała się we wzmacnianiu modeli spod znaku gwiazdy. Jej nazwa powstała od pierwszych liter nazwisk założycieli oraz miejscowości, gdzie prowadzili oni swój zakład – Großaspach nieopodal Stuttgartu. Na pierwszy wielki sukces AMG nie trzeba było długo czekać. Już w 1971 r. specjalnie przygotowana limuzyna 300 SEL 6.8 AMG zaskoczyła sukcesem w 24h Spa. Wspomniany samochód wygrał swoją klasę, a w „generalce” zajął 2. miejsce.

Za wspomnianym zwycięstwem przyszły kolejne sukcesy w motorsporcie i renoma wśród prywatnych klientów. Z czasem warsztat tuningowy przerodził się w oficjalnego partnera Mercedes-Benz oraz producenta sportowych maszyn spod znaku gwiazdy. Dziś AMG nie tylko firmuje najmocniejsze warianty licznych serii modelowych Mercedesa, ale i opracowuje własne modele. Od kultowego SLS-a po najnowszego SL-a. Coś, co się nie zmieniło przez lata to wizytówka marki z Affalterbach. Ich domeną pozostają wysokie osiągi, osiągnięte dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznych testowanym w warunkach torowych.

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes EQE doczekał się wersji AMG. Topowa rozwija prawie 700 KM

AMG Driving Academy w Polsce. Do kogo adresowane jest szkolenie?

Dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności za kierownicą, zebrać doświadczenie w prowadzeniu najmocniejszych Mercedesów-AMG i sprawdzić ich potencjał w bezpiecznych warunkach. Jednocześnie ze wskazaniem na osoby pragnące emocji i sprawdzenia maszyn Mercedesa na torach wyścigowych.  W przypadku polskiej edycji mowa tutaj chociażby o pętli Autodrom Jastrząb nieopodal Radomia, która mierzy 2,4 km i ma 11 zakrętów. Jej najdłuższa prosta mierzy sobie 280 metrów. Obiekt jest nowoczesny, o czym świadczy system nawadniania, oświetlenie czy hotel na jego terenie.

ze środka szkolenie

Fot. Media Daimler

Drugim torem jest Silesia Ring położona w Kamieniu Śląskim nieopodal Opola. Obiekt mierzy 3,6 km i posiada 15 zakrętów i prostą o długości 650 metrów. Za to jeśli chodzi o trzecią pętlę, to uczestnicy programu muszą wybrać się już poza polską granicę, do Czech na tor Brno. „Czeska Fabryka Adrenaliny” ma bogata historię, która rozpoczęła się w 1930 roku. Sam tor mierzy sobie 5,4 km, liczy 14 zakrętów i ma 650-metrową prostą. Na żadnym z tych trzech obiektów uczestnicy nie mają prawa się nudzić.

Trzy rodzaje szkoleń

Do wyboru uczestników mamy aż trzy rozbudowane rodzaje szkoleń: podstawowe AMG Experience oraz bardziej zaawansowane AMG Performance Race Track Only i AMG Performance. Zależnie od programu czeka na nich cały przekrój zajęć praktycznych. Począwszy od przyspieszania i hamowania przez dobór prawidłowego toru jazdy aż po radzenie sobie z podsterownością i nadsterownością.

Na „doszlifowanie” zdobytych umiejętności pozwala moduł jazdy za instruktorem (Lead & Follow), a dodatkowy element rywalizacji wprowadza konkurencja jazdy na czas. Jeszcze jeden potężny zastrzyk adrenaliny zapewni możliwość typowo wyścigowej przejażdżki wspólnie z instruktorem (Race Taxi). Podczas bazowego szkolenia AMG Experience jest też chwila na relaks – komfort samochodów będzie można przetestować na otwartych drogach (AMG Tour). Z kolei programy AMG Performance Race Track Only oraz AMG Performance skupiają się na podnoszeniu umiejętności bardziej doświadczonych kierowców i oferują dodatkowe moduły z zakresu dynamicznej jazdy.

W 2022 roku uczestnicy mają jeszcze towarzystwo dodatkowych instruktorów. Ich celem ma być zapewnienie jeszcze bardziej indywidualnej opieki oraz dodatkowego czasu na konsultacje. Wszyscy zapewniają ten sam najwyższy poziom merytoryczny i mają na koncie liczne sukcesy w sporcie motorowym, a swoją pracę traktują jako pasję – z pełnym zaangażowaniem, pomagając uczestnikom w doskonaleniu swoich kompetencji jako kierowcy.

instruktorzy amg driving academy w polsce

Fot. Mercedes-Benz / Instruktorzy AMG Driving Academy

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance - najmocniejszy w historii marki

Wyposażenie floty AMG Driving Academy w Polsce

Program AMG Driving Academy to okazja do doskonalenia technik jazdy i testu sportowych samochodów Mercedes-AMG na torach wyścigowych. Każdy uczestnik ma możliwość wypróbowania modeli z Affalterbach, aby poznać możliwości ich zaawansowanych układów napędowych, trybów jazdy czy systemów odpowiedzianych za dynamikę.

Brzmi nieźle, ale czym tak naprawdę przyjdzie nam pojeździć? Otóż we flocie mamy zwinne hot hatche z serii 35 i 45, Klasy C z serii 63, a także sportowo-luksusowe wersje Klasy E AMG czy „wariata” w postaci AMG GT R. Oprócz tego mamy do wyboru jeszcze AMG GT 4-drzwiowego Coupe. Najmocniejsze modele pozwolą rozwinąć nawet 300 km/h, przy osiągnięciu pierwszej „setki” po nieco ponad 3 sekundach. Każdy samochód został wyposażony w opony od firmy Continental. Konkretnie chodzi tutaj o model Continental Ultra High Performance – przeznaczony do samochodów sportowych i usportowionych.

Gdzie można wysłać zgłoszenie do udziału?

Wszystkie niezbędne informacje na temat nadchodzących szkoleń AMG Driving Academy w Polsce, jak i za granicą znajdziecie pod tym linkiem. Szczegóły aktualnych ofert, warunki uczestnictwa i harmonogramy znajdziecie właśnie tam. Pamiętajcie jednak o wysłaniu informacji o zainteresowaniu do Mercedes-Benz Polska, klikając przycisk „Wyślij” na samym dole strony.

ZOBACZ TAKŻE
Zbigniew Szwagierczak o rywalizacji. "Bardzo mi się podobało" | WYWIAD

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama